Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Sony NEX EA50

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
gicasrom

gicasrom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.02.2004
Nou model de camera SONY cu obiectiv foto.

Specificatii aici

Galerie video cu teste aici

#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
inutila in low light
Minimum Illumination  4 lx (w/ SELP18200Lens, 1/24 shutter speed, Auto IRIS, Auto GAIN) [60i]
4 lx (w/ SELP18200Lens, 1/25 shutter speed, Auto IRIS, Auto GAIN) [50i]"

#3
gicasrom

gicasrom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.02.2004
inutila in low light....

aici  sensibilitatea in " lx " este alta.

#4
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
lentila cu care a fost masurata sensibilitatea are diafragma minima 1/3.5, de aia scrie 4 lux.

#5
DarkeN

DarkeN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.10.2003
detine cineva aceasta camera ?

#6
Ohim

Ohim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 14.04.2010
4 lx la 1/25 si auto gain ... cel mai jos posibil si fara sa deranjezi ochiul este 1/30 ca si minimum pe video de la DSLR. Camera mi se pare mare.. singurul ei atu pana acum e ca are senzor mare si lentile interschimbabile ... dar as merge pe DSLR decat aceasta camera, dar astea sunt pareri personale fiecare cu piticul lui. In ultima vreme observ un trend ciudat la Sony .. pana acum ceva timp vizual vorbim Sony statea foarte bine la capitolul aspect, dar camera aceasta mi se pare urata si trend`ul continua si la DSLR`uri unde Alfa 99 e la fel de urat si destul de slab la ISO.

Edited by Ohim, 09 December 2012 - 19:12.


#7
gicasrom

gicasrom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.02.2004
citeva imagini cu nex 50
obiective tamron 17-50/2,8   tokina 50-135/2,8
http://dl.transfer.r...56e279ef9d9.zip

#8
Ohim

Ohim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 14.04.2010
Probleme grave de aliasing din ce vad in clipurile 4 si 5, iar ca low light mi se pare foarte slaba.

#9
gca

gca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 04.09.2004
@gicasrom
Daca ai folosit aceasta camera, spune-ne daca esti multumit de ea, ce accesorii are in kit, pret?

Am vazut ca ai trecut de la AX2000 la NEX-EA50. Impresii?

#10
UTU2005

UTU2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 02.08.2006
Salutare, am dat ax-ul si vreau sa trec pe panasonic ac160 care mi se pare mult mai ok decat ax, incepand de la optica, sharp etc... am vazut si Sony NEX EA50 care pare interesanta...o are cineva, pareri ?

#11
tymmybike

tymmybike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.05.2014
am si eu o intrebare se poate sa scoti semnal pe hdmi si composite simultan?

#12
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Am lucrat mult cu camera asta. E cea mai proasta gluma de la Sony. Feriti-va de ea cat puteti daca tineti la imagine, ergonomie si tot ce ti-ai putea dori de la o camera. E buna daca filmezi in parc ziua in amiaza mare si de pe trepied. Are montura aia de tot.... Cum pui mana pe ea cum se misca obiectivul in ea si o ia razna. Trebuie sa fii tare de inima cu camera asta :)))

#13
gicasrom

gicasrom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.02.2004

View PostTractoristu, on 16 februarie 2017 - 14:16, said:

Am lucrat mult cu camera asta. E cea mai proasta gluma de la Sony. Feriti-va de ea cat puteti daca tineti la imagine, ergonomie si tot ce ti-ai putea dori de la o camera. E buna daca filmezi in parc ziua in amiaza mare si de pe trepied. Are montura aia de tot.... Cum pui mana pe ea cum se misca obiectivul in ea si o ia razna. Trebuie sa fii tare de inima cu camera asta Posted Image))

Imi pare rau de experienta ta neplacuta. Eu am folosito fara probleme. Montura rezista si la un Nikon 70-200/2,8.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate