Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Ce parere aveti de sculele Parkside?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#199
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,112
  • Înscris: 29.06.2005

View Postalexandrinabob, on 18 martie 2017 - 13:13, said:

Salut, eu am cumparat vreo 3 chestii de la parkside/lidl. Pana acum am testat doar bormasina si multifunctionala. Bormasina este cea la care i se scoate capatul ca sa functioneze si ca surubelnita, are o baterie si incarcator, are 25NM cuplu torsiune.

Nu am mai vazut asa ceva nicaieri, desigur nu se compara cu makita care sunt frumoase si usoare, dar sunt mult peste cele low cost gen einhell, skil, prctyl, stern.

Am insurubat o masa cu ea anul trecut in toamna, are un singur acumulator li-ion se incarca intr-o ora, o incarcare a tinut la toata lucrarea. Zic am insurubat pentru ca doar la cateva gauri am forat inainte cu burghiul, in majoritate am insurubat direct surubul de 40mm sau 50mm in scandura. Scandura era din lemn de rasinoase, uscata vreo 3 luni prin curte. Eu sunt fata, nu am muschi deloc si era a doua oara in viata cand tineam o bormasina in mana, adica am invatat cu ea cum se face treaba.

Pun mai jos cateva poze cu lucrarea si cu bordmasina, daca o vedeti la oferta va zic sigur ca nu este o pocnitoare. Am reincarcat-o acum dupa 6 luni de stat in pivnita, merge perfect, revin daca ii cedeaza acumulatorul, dar nu cred.

Exact aia o am si eu. Foarte multumit de ea, am folosit-o si la insurubat, si la gaurit - chiar m-a scos bine de tot la munca, am gaurit o carcasa din fonta, adancime gaura aprox 40mm, burghiu de 5(tot dintr-un set de Lidl). Probabil ca acumulatorul s-ar consuma la folosire profesionala intensa, insa pentru folosire ocazionala e super ok.

Mai am o freza tip drimmel tot pe acumulator - aia e cam pocnitoare, incepand de la cutie si pana la accesoriile aflate in ea. Totusi, functioneaza decent.

In rest - o gramada de truse de chei(fixe, tubulare...etc), surubelnite  - astea le folosesc zi de zi si pot sa zic ca desi sunt ieftine, sunt bunicele. Nu mi s-a busit nici una pana acum(de vreun an). Evident, nici nu le supun la solicitari extreme , dar imi fac treaba cu ele.  Adica demontez/montez tractoare.

Edited by florinel, 19 March 2017 - 20:52.


#200
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Mi-am luat azi rindea electrica Parkside la 149 lei, are cineva? cum se comporta? As vrea pentru mici lucrari de rindeluit apoi sa fac o masa de gradina, o bancuta, etc.

Edited by constantinp, 19 March 2017 - 23:20.


#201
mirceagabor

mirceagabor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.03.2017
Buna tuturor. Mi-as lua azi capsatorul electric. Aveti careva deja? Ce pareri aveti despre el? Multumesc

#202
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006

View Postmirceagabor, on 20 martie 2017 - 14:46, said:

Buna tuturor. Mi-as lua azi capsatorul electric. Aveti careva deja? Ce pareri aveti despre el? Multumesc

Unde ai gasit ?

#203
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
Vreau si eu un capsator dar nu acest model. Pandesc ofertele sa iau modelul mare si cu reglaj de forta. Trecui prin lidl azi si vazui capsatorul, mi se pare jucarie fata de cel manual. Manual am si merge perfect, are si reglaj. Tocmai am testat in stejar cuiele de 10mm. De fapt am probat daca prinde pfl melaminat de 3mm pe blana de stejar stata in pod vreo 10 ani si ramane afara doar gamalia.
Deci eu te sfatuiesc sa mai astepti, cred ca acel piscarici nu merita banii.

#204
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
Eu am mecanic, dar nu gasesc nicaieri capsele alea ca sa cumpar. Gasesc alte dimensiuni

#205
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
Am cautat si eu cuie .  Parca au si capse.

Attached Files



#206
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
De aici am luat capse, dar nu au aceeasi dimensiune cu cele care vine capsatorul, sunt putin mai mici.

#207
alexandrinabob

alexandrinabob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 06.02.2015
Eu pandesc capsatorul mai mare, pe electric, asta l-am vazut in review, imi place: http://supermeserias...electric-2.html
Cel care este la oferta acum merge pentru plastic sau tapiterie.

#208
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
Bine ca nu am facut comanda. Capsatorul este foarte bun dar nu se gasesc capse deci este cam teapa. Cred ca o sa iau unul tot manual dar yato, vad ca se gasesc consumabile.

#209
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
.

Edited by stefanut23, 21 March 2017 - 10:10.


#210
mirceagabor

mirceagabor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.03.2017
L-am luat pana la urma. Pare in regula, am incercat in lemn mai moale (rasinoase) si isi face treaba. Pentru 50 de lei eu zic ca merita. O sa vad eu unde gasesc capse/cuie pe viitor, banuiesc ca nu are importanta daca sunt mai mici ca lungime, ci latimea sa fie aceeasi.

#211
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
+ inca doua dimensiuni

#212
alexandrinabob

alexandrinabob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 06.02.2015
A luat cineva de la Lidl fierstrau circular? Zicea cineva ca urmeaza in oferta. E ok?

https://forum.softpe...0#entry20993496

#213
vvally

vvally

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.02.2016
Ferastraul sabie intra in oferta pe 08.05. Are cineva?

#214
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Bine ca Lidl nu vinde DILDO-uri ....ca sigur ati intreba cat de bune sunt.....

#215
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

View PostClovis, on 10 mai 2017 - 09:28, said:

Bine ca Lidl nu vinde DILDO-uri ....ca sigur ati intreba cat de bune sunt.....

Se potriveste perfect pe ferastraul sabie...
Sper ca are frecventa variabila....

Edited by loock, 10 May 2017 - 11:14.


#216
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006

View PostClovis, on 10 mai 2017 - 09:28, said:

Bine ca Lidl nu vinde DILDO-uri ....ca sigur ati intreba cat de bune sunt.....
si daca au leduri + consumabile ieftine Posted Image ah da : daca poti sa dai gauri si in beton , nu doar lemn...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate