Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Gazduire web gratuita din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
love4me_ana

love4me_ana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.11.2012
Buna,
Vreau si eu sa-mi mut blogul de pe un host din afara pe un host din romania, ma rog... pe un host gratuit
Stiti si voi situri de gazduire gratuita din romania? sau macar sa am viteza buna ca m-am saturat de hosturi lente si pline de reclame!
PS: mi-am facut contul ca sa pun aceasta intrebare asa ca fiti blanzi cu mine daca am gresit cu ceva :)

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Gratuit si cu viteza... cam greu. Mai bine cumperi un hosting de 1$ / luna, nu e chiar imposibil de platit.

Edited by Ann0nyym0us, 21 November 2012 - 15:34.


#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Nu poti face un efort sa iei pachetul mic de la mxhost.ro ?

#4
love4me_ana

love4me_ana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.11.2012
Asta intelegeti voi prin termenul de "gazduire gratuita"?

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Bine, cum zici tu. Gazduire gratuita cu viteza buna si fara reclame NU EXISTA!

Multumita acum?

#6
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
http://www.hostinger.ro/

sau

http://www.000webhost.com

Edited by gerbil, 21 November 2012 - 16:14.


#7
love4me_ana

love4me_ana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.11.2012
http://www.hostinger.ro arata super! Daca e pe bune o sa vedem in cateva zile... o sa revin cu un review daca se poate.
Multumesc @gerbil

Edited by love4me_ana, 21 November 2012 - 16:30.


#8
thomycc

thomycc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.06.2006
freehostia.com dar exista o limitare la dimensiunea fisierelor...

#9
iuliank2k

iuliank2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 13.01.2011

 Ann0nyym0us, on 21 noiembrie 2012 - 15:46, said:

Bine, cum zici tu. Gazduire gratuita cu viteza buna si fara reclame NU EXISTA!

Multumita acum?

Oare asa sa fie ?  http://bluepink.ro/a...service=hosting

http://bluepink.ro/

Baieti sunt din Constanta, eu tin la ei un site si un forum de prin februarie  http://www.viataeco.com/ - http://www.forum.viataeco.com/

Eu sunt din ialomita si singura legatura pe  care o am cu ei e faptul ca imi tin sit-urile la ei .

Am 3 conturi la ei.

Prima data in februarie am luat unul " sponsored " pe care mi-am facut acel site ecologist apoi fiind incantat am mai cerut si am primit inca un cont " opensource " pe care tin aproape 10 gb imagini iso de linux personalizate .

Fiind limitat de acele conturi  ( pt ce scop iei gazduirea aia pui pe el, faci o prezetare a proiectului si o trimiti administratorului ) si fiindca am inceput sa am incredere in ei , am luat de o luna si ceva si unul pe bani la 20 de euro pe an .

Pe conturile gratuite dar si pe cel pe bani am urmatoarele .

2 Domenii
nelimitat subdomanii
nelimitat conturi ftp
nelimitat baze de date
nelimitat adrese de email
nelimitat spatiu pe disc
[ https://dl.dropbox.com/u/17279480/poze%20diverse/Blue%20pink/Bluepink.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
Iulian, crede-ma au si ei limitarile lor si atunci cand deja site-ul devine din unul foarte mic, mic vei avea probleme. Ei ofera acest serviciu pentru promovare, testarea serviciilor si asa mai departe. Daca doresti ceva serios, cumperi, daca nu, vei avea probleme  cand trebuie sa te gandesti la viitorul site-ului.

Ana, acum nu stiu ce posibilitati ai tu, un cont la mxhost sau webfactor este de 8-12 euro an cu un trafic bunicel, resurse bune si o calitate net superioara a celor ce ofera "free". Daca hobby-ul tau nu merita atat, atunci mai bine te lasi de el.... Nu e hobby ci un chin.

#11
adiman73

adiman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 15.09.2007
http://www.hostinger...nger.ro  este o mare teapa au spatiu 2000 mb dar in schimb ești limitat la 15000 fișiere si o sa ajungă site-ul sa nu mai poți pune pe el nici cel putin o fotografie sau o informatie .
Eu unul sunt pățit am muncit sa îmi fac un site joomla la ei si ca apoi sa nu mai pot pune mimic pe site .. nu se mai poate incarca nici prin FTP si astfel la un site de 100 mb nu ai ai ce face cu el ..

#12
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
Daca ai site de 10000 de fisiere si te bazezi pe hosting gratuit, undeva e o problema...

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Calul de dar nu se caută la dinţi

#14
adiman73

adiman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 15.09.2007
Ai

 dani.user, on 05 decembrie 2012 - 20:04, said:

Daca ai site de 10000 de fisiere si te bazezi pe hosting gratuit, undeva e o problema...
Ai lucrat cu joomla in viata ta ?  tu nu înțelegi ca fiecare fișier din tot ce conține joomla , module, componente, pluginuri etc  iți vor ocupa foarte rapid cele 15000 fișiere . Asa ca dacă ești pe lângă subiect nu iti mai da cu părerea aiurea .
Am hostat aceeași pagina web pe un alt hoster (tot free) si nu am astfel de probleme .  Bine este ceva mai complex decât cel arătat mai sus care este de toată jena
Deci www.hostinger.ro este mare teapa

Edited by DarkAngelBv, 17 January 2013 - 22:04.
Reclama gratis? poate in visele tale!


#15
florindp

florindp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.11.2009
da-mi te rog un link cu blogul tau sa vad despre ce e vorba.
Daca ai rank bun, structura curata, pot sa ti-l gazduiesc eu. Ma intereseaza promovare la site-ul meu. Baner, link, articole, etc... sa vedem ce ai si de ce cerinte ai nevoie. Am serverul in Bucuresti in GTS telecom Datacenter si hostez acum 65 de site-uri de diferite categotii de interes.

Astept un semn.

#16
love4me_ana

love4me_ana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.11.2012
@adiman73, acum de la cine ai gazduire? Sunt chiar curioasa, eu folosesc hostinger.ro si inca nu am probleme cu ei, cei drept folosesc wordpress si am dezactivat si posts revisions sa fiu sigura ca nu am vre-o surpriza cu baza de date.
Sincer astept sa vad ce preturi pun la gazduirea platita, am intrebat la suport si sunt gata in proportie de 90%

@gumball3000 buna faza  :))

Quote

Calul de dar nu se caută la dinţi


#17
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nu mai fiti ma nene asa creduli. Cine credeti ca pompeaza o gramada de bani in servere si banda de net lunar doar ca sa va bucurati voi de host gratuit?

Am incercat si eu tone de siteuri cu gazduire gratuita cand aveam vreo 15-16 ani si am ajuns la concluzia ca nu exista servicii bune gratuite.

Daca aveti un site cu multe vizite exista riscul sa va blocheze contul si sa va ceara bani. Sa nu mai zic de limitari la spatiu, la numarul de fisiere, vulnerabilitati ca nu-si bat capu sa faca updateuri la servere, reclame enervante si multe altele. Sa nu mai zic ca e posibil sa va treziti cu baza de date si scripturile furate.

Un host bun gasiti si cu 5 lei pe luna, nu e o avere.

Eu dau pe hostul meu vreo 20 lei pe luna si am spatiu nelimitat, siteuri nelimitate, totul nelimitat, backup automat, suport tehnic prin telefon non-stop, si printre cele mai importante: CPanel.

Faceti cum vreti, e alegerea voastra, dar dupa aia deschideti topicuri pe aici ca e siteu vostru virusat, ca e picat hostu, ca vi s-a suspendat contul si nu aveti backup, etc...

#18
byrooney

byrooney

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.10.2012
:) Tu crezi ca aia nu castiga nimic ? Te inseli :)  .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate