Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

alegere chitara acustica

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
garling

garling

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.03.2012
Salut
As vrea sa ma apuc si eu de chitara. Problema e ca nu am un buget prea generos, asa ca va rog ajutati-ma cu niste sugestii fiindca nu eu ma pricep:D.
Sunt dispus sa dau undeva intre 200-250 de lei.

PS: am gasit asta...ce parere aveti,merita? http://www.magazin-m...Id7/page1/sort0

#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Nu prea. E o chinezărie care s-ar putea să fie mai slabă ca și un Reghin echivalent. Oricum, pentru început ți-ar trebui o chitară și o husă (ca să poți merge cu ea la un profesor de chitară, de exemplu).

Intră pe rgc.ro și caută pe acolo, ar trebui să găsești ceva.

Din ce oraș ești?

Edited by AlexIP, 20 November 2012 - 18:24.


#3
garling

garling

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.03.2012
Sunt din Rm Valcea. Are vreo importanta?
Tu ce mi-ai recomanda?...am mai gasit si asta aici pe forum http://www.allegromu...100-bk-set.html

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Omule, o chitara nu se alege dupa poza, ci pe-ncercate. Te duci la magazin cu cineva care se pricepe, sa ti-o aleaga, chiar de nu suna bestial, dar macar sa nu falseze, sa nu fie corzile la 1 cm de grif, ca-i buna numa pt folkisti.

#5
garling

garling

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.03.2012
Crede-ma ca initial asa am vrut sa procedez. Problema e ca prin rm valcea e un singur magazin de muzica la care am fost, dar preturile de-acolo depaseau cu mult bugetul meu.
Oricum mersi ca ai raspuns...ideea e ca daca se prinde ceva de mine, atunci voi fi dispus sa investesc mai mult...

Crede-ma ca initial asa am vrut sa procedez. Problema e ca prin rm valcea e un singur magazin de muzica la care am fost, dar preturile de-acolo depaseau cu mult bugetul meu.
Oricum mersi ca ai raspuns...ideea e ca daca se prinde ceva de mine, atunci voi fi dispus sa investesc mai mult...

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
M-as mira sa fie un singur magazin. Saptamana trecuta, de ex, am trecut prin Lidl, era plin de instrumente muzicale. Chitara acustica era putin sub 200 lei, una electrica, copie Fender Stratocaster, cu husa, amplif si tuner era undeva intre 4-500 lei. Ce era de capul lor, nu stiu, ca n-am fost curios.

#7
garling

garling

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.03.2012
Totusi o chitara din supermarket:-? Mi se pare putin aiurea...dar in cazul asta o sa gasesc pe cineva care sa vina sa o testeze putin...

Totusi o chitara din supermarket:-? Mi se pare putin aiurea...dar in cazul asta o sa gasesc pe cineva care sa vina sa o testeze putin...

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si alea din linkurile tale ce-s? Tot chinezarii noname, diferenta-i ca-n market o poti vedea, testa, inainte sa dai banii. Aia luata online o poti returna daca nu-ti place, dar mai pierzi niste bani cu transportul.

#9
garling

garling

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.03.2012
Ok deci am sa mai caut prin magaziene atunci...mersi de sfaturi...

Ok deci am sa mai caut prin magaziene atunci...mersi de sfaturi...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate