Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

norwegian air

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Norwegian Air, compania low-cost norvegiana, a lansat bomba pe piata zborurilor low-cost.

desi informatia a fost demult anuntata, doar zilele trecute au trecut la fapte si au anuntat calendarul zborurilor low-cost transatlantice, precum si ruta Bangkok.

cursele vor incepe din iunie 2013 pe rutele Oslo - Bangkok, Oslo- New York, Stockholm - New York, Stockholm - Bangkok.

evident, doar cei care stau prin zona se pot bucura de aceasta stire.

un zbor Stockolm - Bangkok in luna septembrie(sezon ploios) poate ajunge la 430 euro retur.fara masa si, posibil, fara bagaj.

parca WizzAir va deschide curse catre Oslo din luna mai a anului viitor...

#2
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Sa zbori 10-11 ore cu un low-cost mi se pare tortura.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Posted Image Zbori cu un avion, nu zbori cu denumirea de "low cost", Nu stiu cat de avansate iti sunt cunostiintele tale in materie de zbouri comerciale, insa daca te-ar fi interesat cu adevarat subiectul ai fi aflat ca zborurile se vor face cu un Boeing 787 Dramliner http://lmgtfy.com/?q=Boeing+787+Dreamliner

Le urez succes celor de la Norwegian Posted Image

http://www.norwegian...ancerevolution/

Posted Image

Edited by MembruAnonim, 14 November 2012 - 14:52.


#4
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Avionul cu care vor zbura e super, insa preturile sunt foarte apropiate de companiile de linie (cel mai mic pret pe Oslo-Bangkok e in septembrie, cam 570 E/persoana cu mancare si bagaj incluse).
Seat pitch-ul va fi de 31 de inch, ceea ce este cam nasol, cel mai mic seat pitch cu care am zburat long-haul a fost de 32 inch si a fost "strans", 34 de inch la Malaysian a fost perfect. Ce e intr-adevar super e ca zbori cu un avion nou-nout, cu AVOD de ultima generatie, desi in ziua de azi asta poate fi suplinit usor de o tableta.
Pentru piata din Ro combinatia asta nu e tentanta, pretul minim la care ai putea iesi ar fi de peste 750 E, pret la care ai optiuni garla Posted Image.
Le urez si eu succes, orice concurenta e binevenita!

Edited by alexxxxx, 14 November 2012 - 15:21.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se adreseaza pietei locale ... preturile sunt ok fata de ce platesc ei acum :) eu ca roman sub nicio forma nu as simula un traseu catre Asia prin Stockholm sau Oslo, as alege Istanbul fara ezitare sau Qatar via Doha.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
citind presa daneza...se pare ca biletele de la Norwegian nu sunt asa de ieftine, pe cat se credea..sau pe cat s-a lasat de crezut.

chiar au facut ceva simulari pentru iunie, iulie, august...si, in cele mai multe cazuri, Norwegian sunt mai scumpi decat companiile de linie...de.ex  sunt bilete Finnair din Copenhaga - via Helsink - Bangkok la 535 euro...luna mai.Norwegian ajunge pe la 600 si ceva.

OPC-ul norvegian pare ca va lansa o ancheta cu privire la metoda de promovare a biletelor...erau anunturi cum ca un bilet retur din Scandinavia(Oslo/Stockholm/Copenhaga) - Bangkok poate sa ajunga si la 300 euro!

intr-adevar zborurile Norwegian se pliaza mai mult pentru cei din zona...

iar Dreamliner cred ca e o experienta sa zbori cu asa ceva...Norwegian e in plina expansiune, mai ales acum cand SAS este la cativa centimetri de faliment...isi vand operatorii de la sol...dau afara inca 1000 de angajati...salariile scad cu 15%...dar angajatii nu vor...un faliment nu este deloc exclus

Edited by parabone, 14 November 2012 - 17:47.


#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

OPC-ul norvegian pare ca va lansa o ancheta cu privire la metoda de promovare a biletelor...erau anunturi cum ca un bilet retur din Scandinavia(Oslo/Stockholm/Copenhaga) - Bangkok poate sa ajunga si la 300 euro!

... cum nici eu nu am vazut niciodata bilete de la 9 EUR spre Barcelona la Wizzair sau Blueair. Sunt ofertele cu steluta * (numai si numai daca / in anumite conditii / fara taxe) ... OPC-ul norvegian o sa faca fix zero barat in privinta asta, intotdeauna cel care promoveaza se foloseste cu ajutorul unor juristi de diverse prevederi ale legislatiei care le permit asa ceva.

Deseori primesc newsletter de la KLM/Air France cu diverse oferte cu plecared in Romania catre diverse destinatii. de 9 din 10 ori eu nu am reusit sa obtin pretul din newsletter, respectand in tocmai termenii ofertei.

#8
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Ca la Carpat Air, unde imputitii arata niste preturi iar cel final (cu toate taxele incluse) este de fapt de cel putin trei ori mai mare!

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca nu s-a reglementat inca in RO ca toate preturile sa fie afisate cu taxele incluse, e fix problema lor. Asta nu-i face jegosi.Tu alegi sa cumperi la final sau nu, nu iti baga nimeni mana in buzunar sa-ti ia suma afisata la sfarsit. Si ma uit pe siteul lor acum si totul e ok. Pretul e afisat din prima complet.

#10
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Salut, as dori sa readuc la viata acest topic. Am cumparat bilete la Norwegian pentru Fuerteventura din Londra Gatwick. Pretul a fost de 159 Euro dus - intors pentru 3 persoane. Pana acum mi se pare ca fiind cel mai mic pret. Avand in vedere ca aeronavele lor sunt nois si ofera WiFi gratuit in zbor mi se pare chiar un chilipir. Deci, dpdv al pretului ii recomand. O sa mai vad si dupa zbor daca totul este OK.

#11
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Intersanta destinatia ta . Trebuie sa arunc un ochi.Posted Image

Pana acum m-am uitat doar la zborurile spre SUA .Vreau sa plec peste 1 an in New york si la ei am gasit cele mai mici preturi. In plus vreau sa zbor cu `low cost-ul` 787 Dreamliner.

Edited by polizei, 26 February 2014 - 16:44.


#12
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012

View Postpolizei, on 26 februarie 2014 - 16:28, said:

Intersanta destinatia ta . Trebuie sa arunc un ochi.Posted Image

Pana acum m-am uitat doar la zborurile spre SUA .Vreau sa plec peste 1 an in New york si la ei am gasit cele mai mici preturi. In plus vreau sa zbor cu `low cost-ul` 787 Dreamliner.
Pe long haul am citit ca au ceva probleme. Poate din cauza ca sunt la inceput. Poti consulta aici parerile unor pasageri http://www.airlinequ...m/norwegian.htm:

#13
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
In legatura cu Fuerteventura..... Eu am gasit cel mai ieftin in octombrie 103E persoana dus-intors si aprilie 130E dus intors. Cum ai ajuns la pretul de 159E 3 persoane dus-intors.Apar oferte din cand in cand... ...sau sunt carduri/programe de fidelizare ?!?

#14
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
E un pic mai ciudat. Am cautat biletele doar dus. LGW - FUE si FUE - LGW pe momondo. Acolo preturile afisate erau 98.7 EUR respectiv 59.3 cu trimitere pe site-ul vola.ro. Acolo preturile acestea erau valabile doar daca plata se facea cu card maestro, asa ca mi-am facut un card maestro si le-am achitat. In schimb daca faceam cautarea direct pe site-ul vola sau pe norwegian preturile erau mult mai mari.

#15
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Norwegian deal shows depth of turmoil in aviation finance
https://www.euromone...yrightInfo=true

Norwegian Air shareholders agree to rescue deal
https://abcnews.go.c...e-deal-70485929

#16
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Norwegian to restore some European short-haul flights from July
https://www.flightgl.../138871.article

#17
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Airlines prepare for three-way battle over Serbia - Norway market
https://www.exyuavia...way-battle.html

#18
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Norwegian Air granted creditor protection in Ireland
https://www.thenatio...8u72nys9BvLFbMY

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate