Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Black Friday 23.11.2012

- - - - -
  • Please log in to reply
2834 replies to this topic

#37
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Daca va intereseaza TV-uri asteptati mai bine sf lunii februarie inceputul lui martie. Apar seriile noi, iar cele de anul asta vro fi ieftinite drastic.
In fiecare an preturile au scazut cu peste 30%. Anul asta mi-am luat eu unul care in noiembrie costa 3800 lei cu 2600 la sf lui februarie.
Asta dupa ce am observat si anii trecuti evolutii similare.

#38
sherlock_holmes

sherlock_holmes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.08.2012
e pe 23? nu era pe 30?

#39
House_MD

House_MD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 19.06.2012
e pe 23 :)

#40
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
O porcarie black friday. E loterie. :)

#41
xJully

xJully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 10.09.2012
Nu va faceti prea mari sperante ! ...

#42
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Posteiffel, on 08 noiembrie 2012 - 15:59, said:

Daca va intereseaza TV-uri asteptati mai bine sf lunii februarie inceputul lui martie. Apar seriile noi, iar cele de anul asta vro fi ieftinite drastic.
In fiecare an preturile au scazut cu peste 30%. Anul asta mi-am luat eu unul care in noiembrie costa 3800 lei cu 2600 la sf lui februarie.
Asta dupa ce am observat si anii trecuti evolutii similare.
Dar procesoarele ? cand se pot cumpara mai ieftine ?

#43
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005

View Posteiffel, on 08 noiembrie 2012 - 15:59, said:

Daca va intereseaza TV-uri asteptati mai bine sf lunii februarie inceputul lui martie. Apar seriile noi, iar cele de anul asta vro fi ieftinite drastic.
In fiecare an preturile au scazut cu peste 30%. Anul asta mi-am luat eu unul care in noiembrie costa 3800 lei cu 2600 la sf lui februarie.
Asta dupa ce am observat si anii trecuti evolutii similare.

nu e regula de baza , televizorul meu samsung luat cu 2400 ron acum 2 ani , este la vanzare la 1999 ron , eee? ce zici ?

#44
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,203
  • Înscris: 03.08.2010

View Postvirtualx, on 08 noiembrie 2012 - 21:22, said:


nu e regula de baza , televizorul meu samsung luat cu 2400 ron acum 2 ani , este la vanzare la 1999 ron , eee? ce zici ?

si care-i faza?mi se pare normal.

#45
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Ma mir ca mai exista la vanzare :D Probabil l-au uitat prin depozite.
Dezavantajul la ce am spus mai sus este ca exista posibilitatea ca in martie stocurile sa se epuizeze rapid.

#46
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Pai sa sti ca le tin in depozit, acum 2 ani am fost sa cumpar un tv lcd samsung 32C550 (parca era modelul pe care vroiam sa-l cumpar) am fost la magazin si nu-l aveau, a doua zi nu am putut sa ma duc sa-l caut in alta parte asa ca l-am trimis pe un prieten spunandu-i exact numele tv-ului.Se duce la magazin intreaba de tv, ii zic baietii ca-l au, dar surpriza defapt aveau expus modelul mai vechi 32B550 si nu 32C550, norocul meu a fost ca l-am pus sa intrebe sigur daca acela este modelul pe care-l vroiam eu, apoi cei de la magazin au insistat ca cel expus este (spunandu-i ca numai are alt model), i-am zis sa nu-l mai ia si sa plece, dupa care au dat-o la intors spunand ca s-ar putea sa aiba si modelul 32C550 in depozit, bineinteles ca il aveau, dar au scos la vanzare modelul mai vechi ca sa nu ramana cu el pe stoc.Deci se poate ca tv-ul pe care-l are virtualx sa fi fost scos din depozit tocmai ca sa nu ramane cu el pe stoc, fiind un model vechi :D.

#47
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010

View Postgeorgik12, on 08 noiembrie 2012 - 15:33, said:

400 lei ar fi mai mult decat ok,totusi vorbim de tehnologii noi.
Posibil sa fie ceva oferte la seria EH6030 sau ES6100,la alea mai noi nu cred. Si eu pandesc un 32EH6030,chiar sunt curios daca ii scade pretul sau nu.
300-400 lei reducere si l`am cumparat instant.
Si eu tot la televizoarele alea ma gandesc :)

#48
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
am fost prin altex,sa ma uit dupa nu produs.am intrebat pe un angajat altex,daca au ceva pregatit pentru black friday.a zis ca recent a fost la bucuresti,si le-au zis ca pregatesc ceva mega-super-incredibil de tare pentru black friday.fie stia mai multe dar n-a putut sa imi zica,fie nu stie mai multe nici acel angajat.

Edited by ShevaDani, 12 November 2012 - 15:17.


#49
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
si-au luat servere noi, stai linistit ...  din sursa sigura iti zic asta!

#50
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Emag se laudă că s-a pregătit pentru Black Friday:

Compania eMag, cel mai mare retailer IT&C local, a investit doar în ultimele luni peste 200.000 de euro în software și echipamente ca parte a unui program demarat încă de anul trecut și care are ca țintă, printre altele, ca infrastructura companiei să poată susține numărul mare de accesări al site-ului, de comenzi și de apeluri la call-center în ziua în care este organizat "Black Friday" și în care vânzările re­tail­e­rului pot depăși încasările dintr-un întreg an ale unui jucător mai mic din retailul online IT&C.
"Ne-am pregătit începând imediat cu a doua zi după ediția Black Friday de anul trecut", spune Iulian Stanciu, directorul general al eMag, rememorând modul în care eMag a făcut față anul trecut evenimentului de shopping de o zi în cadrul căruia zeci de produse sunt disponibile la prețuri reduse și cu câteva zeci de procente.
"Au fost 40.000-50.000 de utilizatori simultan pe site. Și am avut la un moment dat 100.000. În mod normal ar fi trebuit să meargă site-ul, uneori mai greu. Dar a fost o combinație de erori greu de prevăzut pentru că s-a derulat practic o lună întreagă într-o singură zi, care a început la 5 dimineața." Anul trecut, site-ul eMag a fost blocat de mai multe ori pe fondul numărului mare de clienți, care la un moment dat nu știau dacă reușiseră sau nu să înregistreze comenzile și să efectueze plățile. Pe acest fond, la un moment dat s-a blocat și call-center-ul. "Totul a fost de patru ori peste așteptări anul trecut", punctează Radu Apostolescu, directorul de dezvoltare și singurul fondator al magazinului online care a rămas în eMag după cele două schimbări majore de acțio­nariat prin care a trecut retailerul de la înființarea din 2001 (preluarea pachetului majoritar de către Iulian Stanciu în 2009 și tranzacția cu Naspers din acest an).
Ce a făcut mai exact eMag pentru ediția din acest an a Black Friday?
"După ediția de anul trecut am definit 80 de proiecte și am alocat resurse puternice pentru dezvoltarea lor", spune Stanciu, care adaugă că în acest context programatorii și departamentul care se ocupă de infrastruc­tură au reușit să obțină finanțare pentru proiecte care altfel ar fi putut fi ignorate. "Așa ei și-au prioritizat toate proiectele lor de infrastructură. Noi de obicei dădeam aceste proiecte de infrastructură la o parte, dar acum cu Black Friday le-au pus ei pe toate în față și am investit mult. Numai în hardware și software am investit peste 200.000 de euro în ultimele luni."
Schimbarea va fi și una tactică, în sensul că toți managerii eMag care sunt implicați în acest proiect se vor strânge într-un așa-numit "war-room" de unde vor coordona războiul cu ceilalți rivali de pe piață, pentru a câștiga cât mai mult din piață.
"Vrem să facem un fel de «war-room». Anul trecut am avut o pro­blemă și de aici - pentru că umblam de la un birou la altul, de la un departament la altul, ne intersectam pe scări, ne spuneam - stai puțin, și luam decizii târzii sau greșite și de aici am ajuns la tot felul de decizii greșite și am avut și întârzieri (...). Anul acesta vom defini niște indicatori, îi punem mare pe un ecran și stăm toți cei 10 oameni implicați în cameră toată ziua de dimineața până seara. Am învățat multe din experiența de anul trecut."

Sursa: http://www.zf.ro/bus...e-site-10329561

#51
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Daca vor reusi sa tina site-ul in picioare vor avea un mare plus in fata concurentei.

#52
biker17

biker17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 15.09.2006
am vazut ca tot ziceti ca e doar marketing, ca o sa creasca preturile inainte etc. de acord dar daca un produs e 2000 lei, il scumpesc inainte la 2200 si apoi il ieftinesc la 1800 nu e ok? reduceri tot vor fi dar trebuie sa cunoasteti adevarata valoare a produsului si sa ignorati reducerea in procente. de exemplu aul trecut am luat laptop cu 2000 lei (asus i5 sandy bridge, 525m, 4gb ram, 750gb) iar atunci de banii astia abia mi-as fi luat un acer cu i3 si hdd mai mic. nu mai zic de router la 50 lei (de la 100) si mouse+tastatura cu 10 lei (nu aveam de gand dar in banii astia...). pe mine nu mai intereseaza ca e redus cu 70%, ma intereseaza diferenta fata de alte magazine. oricum eu zic sa nu va faceti wishlist pentru ca sunt sanse mici sa fie chiar acel produs la promotie si probabil n-o sa ieftineasca ei produsele care oricum se vand

Edited by biker17, 16 November 2012 - 15:38.


#53
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
nu neaparat, uite de exemplu anul trecut samsung galaxy S2 a fost la reducere, costa 1600 lei, dupa un an el costa 1650 lei

#54
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Chiar azi am citit pe undeva ca emag a ieftinit cu 200 lei Samsung Galaxy S III si il va vinde cu 2099 lei.
Nu stiu daca e cel mai mic pret de pe piata (sau macar printre cele mai mici) dar asta se poate verifica foarte usor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate