Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Black Friday 23.11.2012

- - - - -
  • Please log in to reply
2834 replies to this topic

#19
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
@tzotzolyno e normal sa fie asa, situatia asta e intalnita la orice magazin online si depinde de foarte multi factori. Dar la eMag beneficiezi de un sistem de garantii foarte bun si 30 de zile de test, personal prefer sa platesc putin mai mult pentru siguranta.

Edited by LensFlare, 04 November 2012 - 12:09.


#20
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostLensFlare, on 04 noiembrie 2012 - 12:09, said:

@tzotzolyno e normal sa fie asa, situatia asta e intalnita la orice magazin online si depinde de foarte multi factori. Dar la eMag beneficiezi de un sistem de garantii foarte bun si 30 de zile de test, personal prefer sa platesc putin mai mult pentru siguranta.
Știu ce zici, și eu am folosit-o: returnarea la 30 de zile.

#21
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
referitor la BF... anul trecut mi-am luat un TV samsung full HD,LEd, diagonala 40" .. in fine ... era redus de la 2500 la 1700 .. dupa ce l-am luat am cautat pe net pretul cel mai mic pt. acest produs si nu conta ca era site noname sau ca nu mai erau updatate preturile de nu stiu cand ... cel mai mic pret gasit a fost undeva la 2250 - 2300 si totusi eu zic ca l-am luat bine ... l-am urmarit apoi mult timp pe net evoluatia pretului pana a iesit de pe piata si nu ajunsese la 1700 ron ... deci eu zic ca se merita BF asta in cazul in care prinzi ceva ...
ON TOPIC ... pt initiatorul topicului ... dell-ul acela esti sigur ca va fi la BF? ... aceasta este problema ... la BF luam ce ni se ofera nu ce vrem ... Un produs daca se vinde bine la pretul lui de ce sa mai fac discount? Majoritatea produselor vor fi dintr-acelea care nu se prea vand sau doresc promovare, chestia asta se face cu furnizorul banuiesc ....

#22
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Antrenament pentru Black Friday, in Cluj.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/z6AXF7znFAU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Asa o sa fie si pe site-ul eMag-ului, intra cine apuca :)

#24
pcezar

pcezar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 21.08.2005
Sunt reducerile substantiale sau nu ? Merita sa astepti aceasta zi sau nu ? Uite aici din experienta de anul trecut : BF1 , BF2 .
Ataseaza o imagine cu pretul de azi al unui produs care te intereseaza , de la un magazin care participa la promotie sau nu ,
si peste doua saptamani vedem cat de reduse sunt reducerile .

Attached Files

  • Attached File  1.png   133.24K   326 downloads
  • Attached File  2.png   162.81K   334 downloads
  • Attached File  3.png   119.98K   309 downloads


#25
justnewsp

justnewsp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.07.2010
Si linkurile, pentru o mai usoara gasire a produslui:
RAM - http://www.emag.ro/k...9/pd/ERZ7DBBBM/
Placa baza - http://www.emag.ro/p...v/pd/ERVPTBBBM/
CPU - http://www.emag.ro/p...8/pd/ES5YKBBBM/
Sursa - http://www.emag.ro/s...2/pd/EVR53BBBM/

Attached Files



#26
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Voi ati inteles prost Black Friday, nu vor fi toate produsele reduse la pret, ci doar cateva din fiecare categorie.

P.S. In nici un caz produse doar scoase pe piata! Daca ar fi cum vreti voi ar da faliment magazinul :)

Edited by LensFlare, 08 November 2012 - 14:06.


#27
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 06.09.2008

View Postjustnewsp, on 08 noiembrie 2012 - 13:44, said:

N-as lua asemenea pocnitoare, mai ales ca vad ca ai bani de quad

#28
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Schimba sursa, mergi pe asa ceva, sau daca vrei de 500 asta

#29
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
De cand a inceput aceasta "traditie" in Romania, de fiecare date a fost dezamagitor pt ca:
- serverele pica instant
- produsele reduse sunt adesea cu preturi marite in ajun (apoi reduse) SAU greu vandabile.
- stocurile sunt mici

In fiecare an dupa "razboi" magazinele online se fac de rahat, dar mirajul reducerilor ne face sa uitam repede totul.

#30
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Eu nu am cumparat niciodata produse la reducere, de ce ? Din cauza motivului pe care l-ai spus si tu mai sus, este defapt un miraj, cresc preturile (poate nu chiar in ajun) treptat pana in ziua reducerilor, apoi le reduce cum erau inainte sa inceapa sa le creasca, dar lumea nu vede asa lucrurile.Eu acuma urmaresc sa-mi cumpar un samsung smart led care are acelasi pret de vreo 1 luna, desi la celelalte produse au mai facut reducere, sunt curios daca ii vor creste pretul si apoi il vor scade sa spuna ca este la reducere, penibil.

#31
nedeianu1

nedeianu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.12.2008

View Postcatalinuptm, on 08 noiembrie 2012 - 14:37, said:

Eu nu am cumparat niciodata produse la reducere, de ce ? Din cauza motivului pe care l-ai spus si tu mai sus, este defapt un miraj, cresc preturile (poate nu chiar in ajun) treptat pana in ziua reducerilor, apoi le reduce cum erau inainte sa inceapa sa le creasca, dar lumea nu vede asa lucrurile.Eu acuma urmaresc sa-mi cumpar un samsung smart led care are acelasi pret de vreo 1 luna, desi la celelalte produse au mai facut reducere, sunt curios daca ii vor creste pretul si apoi il vor scade sa spuna ca este la reducere, penibil.
cel mai simplu e sa verifici pe price.ro pretul. Eu mi-am notat cat costau produsele pe care le urmaresc (cam acum 3 saptamani) si o sa vad ce si cum. Oricum sunt aberante "promotiile": de exemplu un televizor LED era vineri la un magazin on-line 3500 ron (scria ca e redus de la 3900) iar luni era mare promotie 3600 ron redus de la 4100  Posted Image.  M-a bufnit rasul.

Edited by nedeianu1, 08 November 2012 - 15:06.


#32
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Normal, se practica astfel de lucru, iar daca nu esti atent sau nu urmaresti zici ca faci afacere si-l iei mai ieftin, dar defapt uneori poti sa-l iei poate mai scump decat era inainte sa ii creasca pretul, cum s-a intamplat si in cazul spus de tine.

#33
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
black friday online,e loterie.daca mergi la magazin,mai ai ceva sanse.desi si in aceasta situatie,ma ingrozeste ideea ca lumea o sa se calce in picioare pentru un uscator de par .pe mine m-ar interesa un tv samsung 3d.in cazul meu,nu ma astept la o reducere mai mare de 400 ron.

Edited by ShevaDani, 08 November 2012 - 15:26.


#34
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Si pe mine tot un tv samsung ma interesa, dar cred ca o sa astept pana de sarbatori, poate mai scad preturile in mod natural, voi urmari totusi preturile la ceea ce doresc sa-mi cumpar si daca observ o scadere bunicica il voi cumpara, daca nu mai astept, ar fi bine sa urmaresti preturile de pe acuma si eventual sa le notezi si vezi daca intradevar au beneficiat sau nu de reducere.

#35
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011

View PostShevaDani, on 08 noiembrie 2012 - 15:25, said:

pe mine m-ar interesa un tv samsung 3d.in cazul meu,nu ma astept la o reducere mai mare de 400 ron.
400 lei ar fi mai mult decat ok,totusi vorbim de tehnologii noi.
Posibil sa fie ceva oferte la seria EH6030 sau ES6100,la alea mai noi nu cred. Si eu pandesc un 32EH6030,chiar sunt curios daca ii scade pretul sau nu.
300-400 lei reducere si l`am cumparat instant.

#36
House_MD

House_MD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 19.06.2012
Dacă găsesc o imprimantă laser OK la eMag la 5 dimineaţa, o cumpăr

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate