Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Antihristul - cine este el de fapt: un om sau o organizatie formata din oameni?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
585 replies to this topic

#559
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postdark, on 28 septembrie 2014 - 10:57, said:


Penticostalii sunt varful de lance, falanga Anticristului, fiindca sunt plini de duhuri necurate bolborositoare si au invataturi spiritiste (nemurirea sufletului)

Întrebarea mea preferată:

Vorbești în calitate de exeget biblic, de proroc sau de dumnezeu?

#560
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004

View Posttudorel666, on 28 septembrie 2014 - 12:46, said:


Întrebarea mea preferată:

Vorbești în calitate de exeget biblic, de proroc sau de dumnezeu?

sunt secretara Anticristului!  Posted Image Posted Image Posted Image

#561
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postenohabel, on 28 septembrie 2014 - 11:01, said:

Despre Anticrist eu am postat de cateva ori la topical Apocalipsa,Domnul Isus il citeaza pe Daniel si vb despre ;Uraciunea pustiirii, ap Pavel il numeste ;Omul faradelegii, Fiul pierzarii, acel nelegiuit"
Cele mai multe interpretari il identifica pe Anticrist cu calaretul de pe calul alb din apoc; cap 6 si eu subscriu aici, calul este alb, deci un fenomen pozitiv, are arc dar nu are sageti, deci v-a cuceri toata lumea prin diplomatie
caii pe care care ii astepti sunt verzi pe pereti, iar calaretul fara cap deoarece si-a uitat sagetile acasa. :lol:

View PostSfantul Jakob, on 17 septembrie 2014 - 13:03, said:

Chestia asta se intampla după rapire.
pai daca Biserica e rapita, ce sa mai deturneze Antihrist? :lol:

View Postdark, on 28 septembrie 2014 - 18:22, said:

sunt secretara Anticristului!  Posted Image Posted Image Posted Image
Posted Image
ce babaciune si-a mai tras si Antihristul... :whistling:

#562
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004

View PostDude_2nd, on 28 septembrie 2014 - 19:21, said:

Posted Image
ce babaciune si-a mai tras si Antihristul... Posted Image

Sa ajungi tu la anii mei...! Sa ajungi tu sa-l vezi pe Antihrist, care e un om si nu o institutie, by the way !

#563
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 29 septembrie 2014 - 07:44, said:

Sa ajungi tu la anii mei...! Sa ajungi tu sa-l vezi pe Antihrist, care e un om si nu o institutie, by the way !
cum adica e om?
poti sa dezvolti(prostia afirmata)? Posted Image

Edited by Dude_2nd, 25 October 2014 - 08:36.


#564
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostDude_2nd, on 25 octombrie 2014 - 08:35, said:

cum adica e om?
poti sa dezvolti(prostia afirmata)? Posted Image

Păi Biblia vorbește de mulți antihriști, care toți sunt oameni. Că toți aceștia se pot aduna și face o organizație, asta-i altceva.

#565
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Posttudorel666, on 25 octombrie 2014 - 10:41, said:


Păi Biblia vorbește de mulți antihriști, care toți sunt oameni. Că toți aceștia se pot aduna și face o organizație, asta-i altceva.
pai tocmai asta e.
insa vezi teoria ortobabilonica referitoare la Antihrist cat de deformatoare a adevarului e.

#566
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostDude_2nd, on 25 octombrie 2014 - 11:30, said:

pai tocmai asta e.
insa vezi teoria ortobabilonica referitoare la Antihrist cat de deformatoare a adevarului e.

Am mai zis asta și o să repet: legenda venirii ”Antihristului” foarte mediatizată de bisericile ortodoxă și catolică, cred că vine din teama lor, nu atât de antihriști, ele însele fiind cuiburi pline de și conduse de antihriști, cât de ”Antehrist”, ce va veni să le distrugă cu ”suflare gurii sale”.Pentru că este bine știut că Dumnezeu însuși va coborî pe pământ să-i pună mai întâi pe dușmanii lui Hristos așternut picioarelor sale și abia apoi va veni a doua oară Hristos, cu slavă, să judece vii și morții.

#567
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Anticrist  ἀντίχριστος, = inlocuitor al lui Cristos

Cristos, χριστος = Unsul = mā·šî·aḥ    מָשִׁ֖יחַ

ἀντί = in locul lui

Deci unsul sau unsi falsi.


(Mat.24:24) (Marc.13:22) (2Tes.2:4)(2Tes.2:3)(1Ioan.2:18)(1Ioan.4:3)

Edited by husand, 27 October 2014 - 10:15.


#568
blinky heart

blinky heart

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 20.04.2007

View Posthusand, on 27 octombrie 2014 - 10:06, said:

Anticrist  ἀντίχριστος, = inlocuitor al lui Cristos

Cristos, χριστος = Unsul = mā·šî·aḥ מָשִׁ֖יחַ

ἀντί = in locul lui

Deci unsul sau unsi falsi.


(Mat.24:24) (Marc.13:22) (2Tes.2:4)(2Tes.2:3)(1Ioan.2:18)(1Ioan.4:3)
Si unsul fals cine este ?
Nu cumva acel Isus care NU a fost UNS niciodata ?
Dar care cu toate acestea este slavit de toti cei care doar CRED cu numele de Isus UNSUL?
Nu cumva Isus UNSUL care nu a fost UNS niciodata UNS este adevaratul Antichrist?

#569
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Antihristul=Babilonul cel Mare, Curva de lux al Cezarului, care a capturat si deturnat Crestinismul fondat de Isus spre cloaca aceea care este astazi.

Dupa operatiunea de capturare/deturnare a Crestinismului de catre Antihrist=Omul faradelegii=Babilonul cel Mare, acesta a adus urmatorul soi roade:
1. Cruciadele.
2. Inchizitia.
3. WWI + WWII
4. Minuni mincinoase de tot soiul, pentru a amagi pe cei lesne crezatori si necunoscatori ai Scripturilor

Edited by Dude_2nd, 15 November 2014 - 08:54.


#570
blinky heart

blinky heart

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 20.04.2007

View PostDude_2nd, on 15 noiembrie 2014 - 08:50, said:

Antihristul=Babilonul cel Mare, Curva de lux al Cezarului, care a capturat si deturnat Crestinismul fondat de Isus spre cloaca aceea care este astazi.

Antichristul este numele unei persoane una care este impotriva Hristosului adevarat si se da el drept Hristul ca sa va insele ...  si nu numele unui oras ...asa ce vorbesti ?
Asa ca numele Antichristului este un nume bazat pe MINCIUNA si acest nume mincinos este Isus Christos ...pentru ca adevaratul Isus din Nazareth NU a fost UNS niciodata ca sa merite sa poarte numele de Christos=UNSUL... asa ca cine in numeste pe Isus ca fiind Christosul ...ori mine ori nu stie ce vorbeste pentru ca nu are proprietatea termenilor  

Quote

Dupa operatiunea de capturare/deturnare a Crestinismului de catre Antihrist=Omul faradelegii=Babilonul cel Mare, acesta a adus urmatorul soi roade:
1. Cruciadele.
2. Inchizitia.
3. WWI + WWII
4. Minuni mincinoase de tot soiul, pentru a amagi pe cei lesne crezatori si necunoscatori ai Scripturilor
Aici iti dau dreptate total ...intradevar biserica Antichristului (numit si Isus Christos) a comis toate faptele de care pomenesti ...inclusiv operatie de capturare a sectei Nazareiteanului secta apartinand de religia mozaica ...acestia fiind considerati ca primii si adevaratii crestini .... desi aia nu erau crestini ci Nazariteni care urmau invaturile lui Isus Nazariteanul!

#571
stanes

stanes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 24.06.2014
nu stiu de ce va mintiti singuri, mesajul lui Isus, inteles cu mintea mea, e sa fii bun si drept, oamenii care au ucis in numele lui Dumnezeu si Isus, nu sunt in rezonanta cu Dumnezeu
voi doar incercati sa-i aparati pe darwin si hitler ( nu acuz acesti oameni dar asta faceti pt ca toti stim ideile pe care le-au avut ) sau daca Dumnezeu nu e cum imi doresc eu, incercati sa dati un aer divin sadismului

Edited by stanes, 16 November 2014 - 17:12.


#572
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Poststanes, on 16 noiembrie 2014 - 17:02, said:

nu stiu de ce va mintiti singuri, mesajul lui Isus, inteles cu mintea mea, e sa fii bun si drept, oamenii care au ucis in numele lui Dumnezeu si Isus, nu sunt in rezonanta cu Dumnezeu
voi doar incercati sa-i aparati pe darwin si hitler ( nu acuz acesti oameni dar asta faceti pt ca toti stim ideile pe care le-au avut ) sau daca Dumnezeu nu e cum imi doresc eu, incercati sa dati un aer divin sadismului

Isus nu este singurul care zice să fii bun și drept, dar pare să fie primul care și arată cum să fii bun și drept. Pentru că aici stă problema cea mare, de vreme ce mulți își închipuie că sunt buni, drepți și chiar vii, dar sunt răi, nedrepți și.... morți.

#573
stanes

stanes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 24.06.2014
oricum ar fi Dumnezeu trebuie sa acceptam situatia, neavand un alt indreptar incerc sa traiesc, sa supravietuiesc pe ce a spus Isus

#574
blinky heart

blinky heart

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 20.04.2007

View Poststanes, on 16 noiembrie 2014 - 17:02, said:

nu stiu de ce va mintiti singuri, mesajul lui Isus, inteles cu mintea mea, e sa fii bun si drept,
Asta a propovaduit Isus, adica un rabin al religiei mozaice!Doar ca religia este crestina si nu una Isus-ista, si asta inseamna ca numele ii vine de la Christos si nu de la Isus. iar Christos a desfintat Legea lui Dumnezeu ...asa ca nu trebuie sa te mire ca si Hitler a ajuns in Rai daca in ultimele secunde ale vietii sale s-a cait de ceea ce a facut!


Quote

oamenii care au ucis in numele lui Dumnezeu si Isus, nu sunt in rezonanta cu Dumnezeu
Evident ca nu ...toata religia crestina NU este in rezonanta cu Dumnezeu pentru ca Biserica Crestina s-a dovedit a fi in istorie ca cea mai bicisnica institutie mafiota din istoria umanitatii ...sau crezi ca asta este in rezonanta cu Dumnezeu?

Quote

voi doar incercati sa-i aparati pe darwin si hitler ( nu acuz acesti oameni dar asta faceti pt ca toti stim ideile pe care le-au avut ) sau daca Dumnezeu nu e cum imi doresc eu, incercati sa dati un aer divin sadismului
Darwin a fost intre timp reabilitat de biserica crestina ...asa ca mai ramane sa te actualizezi si tu in privinta lui ... iar Hitler a jucat rolul de Mantuitor, exact la fel ca si Christos´... pentru ca amandoi au mantuit oamenii doar oferindu-le moartea.

Asa ca Antichistul este de fapt falsul Christos ...pentru ca rabinul Isus din Nazaret nu s-a numit niciodata Christos si nici nu a fost uns in functia de rege ca sa fi fost UNS sa poata fi denumit Christos...asa ca Isus NU este Christos ...iar Falsul Christos care mantuieste oamenii la fel ca Hitler ...acesta este Antichristul!

View Posttudorel666, on 28 septembrie 2014 - 12:46, said:


Întrebarea mea preferată:

Vorbești în calitate de exeget biblic, de proroc sau de dumnezeu?
Poate doar in simpla calitate de observator al unei realitati!

#575
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postblinky heart, on 16 noiembrie 2014 - 14:35, said:

Antichristul este numele unei persoane una care este impotriva Hristosului adevarat si se da el drept Hristul ca sa va insele ...  si nu numele unui oras ...asa ce vorbesti ?
Antihristul nu e nici un nume, si nu e nici o persoana!
E un sablon de crestini apostaziati iesiti din mijlocul urmasilor apostolilor lui Isus, care au capturat si deturnat Biserica fondata de Isus Hristos, iar roadele acelei Biserici deturnate ti le-am expus mai sus: cruciade, Inchizitie, razboaie inclusiv mondiale, etc.
totodata, este deconspirat si sub denumirea de Babilonul cel Mare, prostituata de lux al Cezarilor de orice coloratura politica.

#576
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004

View PostDude_2nd, on 30 noiembrie 2014 - 08:34, said:

Antihristul nu e nici un nume, si nu e nici o persoana!
Ce dovezi ai ca Anticristul nu e o persoana?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate