Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Iridociclita! [help]

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
yuliancool

yuliancool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 27.03.2011
Salut,caut o solutie sa scap de iridociclita,am 16 ani si am fost diagnosticat cu spondilita anchilozanta cand aveam 9 ani,de atunci iau 3 pastile de sulfasalazina pe zi totul a mers bine pana acum 3 ani,cand am facut prima oara iridociclita,si din 2009 in fiecare iarna fac iridociclita la ochiul stang,am fost pe la mai multe spitale/medici dar niciunul nu a reusit sa ma scape de "pacoste" decat pentru putin timp (cat eram sub tratament)

Intrebarea e: Stie cineva freun medic bun care ar putea sa ma scape de iridociclita?

Sau este cineva printre voi care a avut iridociclita si s-a findecat ?

#2
toderut

toderut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.11.2012
Problema este una strict reumatica. Nu are legatura cu ochiul. Posibil si ca sa nu fi tratat foarte bine iridociclitele anterioare. La un consult ar trebui sa nu se depisteze NIMIC. Du-te la un reumatolog bun si ia problema reumatica in serios, ca apoi te ia ea pe tine in serios si e jale , la propriu. Incearca si sa faci proceduri, nu numai cu pastile. Sunt foarte eficiente. Cu siguranta vei avea recidive mult mai rar, poate deloc.  Doamne ajuta!

#3
adaca16

adaca16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.01.2014
Problema nu este strict reumatica! Poate fi declansata de orice infectie mai puternica din organism! (abcese dentare, sinuzite, infectii urinare etc) Iti recomand tratament constant pentru cresterea imunitatii (consulta eventual un medic de familie pentru asta) si comprese cu ceai de SILUR. Pe cutie scrie cum se face ceaiul (care e concentratia). Din experienta mea, acest ceai face minuni! Intr-o singura zi mi-au disparut toate simtomele de la iridocilclita (ochi visiniu,durere la lumina, vedere incetosata) in conditiile in care cu tratamentul medicamentos initiat din timp trebuia sa astept vreo 3-4 zile. Succes!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate