Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 

Escrocul de la namehost.ro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
165 replies to this topic

#19
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View PostCuteGuy, on 29 octombrie 2012 - 20:46, said:

Era evident ca nu vorbim despre un .ro si da, degeaba te duci la Registrar; el te va trimite la reseller (logic). Ca nu ti se pare tie corect, este partea a doua insa asta nu schimba sistemul de lucru. Tot la el trebuie sa apelezi sa modifice datele de contact si sa il treaca pe numele tau.

Asta e, am sa-i spun asa, sa vedem ce raspuns primesc...si-am sa  va  tin informati si-o sa postez eventual mailu' primit de la el.

Edited by sosonico, 29 October 2012 - 20:48.


#20
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
1. Daca nu este firma nici nu aveai de ce sa apelezi la "ei". In domeniul hostingului gasesti suficiente firme care iti dau factura pentru aia 2 euro pe luna pe care ii platesti.
2. Daca domeniul este pe numele lui tu nu ai nici un drept asupra domeniului. Fa-ti si tu cont la 1and1 si convinge-l sa-l trasfere in contul tau (este gratuit intre 2 conturi ale aceluiasi registrar).
3. Data viitoare beleste ochii ca sa nu belesti altceva.
4. Nu ai adus nici o dovada clara. Cand numesti pe cineva "escroc" trebuie sa prezinti si dovezile, altfel poti sa te trezesti cu o plangere penala din partea lui si apoi este nasol de tine.

#21
l-software

l-software

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 31.01.2009

View PostDarkAngelBv, on 29 octombrie 2012 - 21:09, said:

1. Daca nu este firma nici nu aveai de ce sa apelezi la "ei". In domeniul hostingului gasesti suficiente firme care iti dau factura pentru aia 2 euro pe luna pe care ii platesti.
2. Daca domeniul este pe numele lui tu nu ai nici un drept asupra domeniului. Fa-ti si tu cont la 1and1 si convinge-l sa-l trasfere in contul tau (este gratuit intre 2 conturi ale aceluiasi registrar).
3. Data viitoare beleste ochii ca sa nu belesti altceva.
4. Nu ai adus nici o dovada clara. Cand numesti pe cineva "escroc" trebuie sa prezinti si dovezile, altfel poti sa te trezesti cu o plangere penala din partea lui si apoi este nasol de tine.

atât.Posted Image

#22
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View PostDarkAngelBv, on 29 octombrie 2012 - 21:09, said:

1. Daca nu este firma nici nu aveai de ce sa apelezi la "ei". In domeniul hostingului gasesti suficiente firme care iti dau factura pentru aia 2 euro pe luna pe care ii platesti.
2. Daca domeniul este pe numele lui tu nu ai nici un drept asupra domeniului. Fa-ti si tu cont la 1and1 si convinge-l sa-l trasfere in contul tau (este gratuit intre 2 conturi ale aceluiasi registrar).
3. Data viitoare beleste ochii ca sa nu belesti altceva.
4. Nu ai adus nici o dovada clara. Cand numesti pe cineva "escroc" trebuie sa prezinti si dovezile, altfel poti sa te trezesti cu o plangere penala din partea lui si apoi este nasol de tine.


Ce ar insemna la tine dovada clara? ...dovada clara sa cred ca este escroc este ca numele domeniului pt. cate am platit este pe numele lui, am sa-i trimit acest link si-o sa-i dau dreptul la replica.

#23
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
SI ti-a specificat undeva EXPLICIT ca domeniul va fi pe numele tau? Daca nu, sanatate. EL a platit domeniul, atata timp cat intre tine si EL nu exista un CONTRACT, fie el si electronic, TU nu ai nici un drept asupra acelui domeniu.
Stiu, este dureros pentru tine, este imoral din partea lui, dar este realitatea.

#24
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012
I-am trimis un email prin care i-am spus despre acest topic si i-am dat dreptul la replica, nu vreau sa stric imaginea nimanui, nu am firma de hosting, nu ma ocup cu asa ceva, vreau doar sa previn si pe alti "prosti" ca mine sa beleasca bine ochii sa nu lucreze cu cineva care nu este serios.

View PostDarkAngelBv, on 29 octombrie 2012 - 21:21, said:

SI ti-a specificat undeva EXPLICIT ca domeniul va fi pe numele tau? Daca nu, sanatate. EL a platit domeniul, atata timp cat intre tine si EL nu exista un CONTRACT, fie el si electronic, TU nu ai nici un drept asupra acelui domeniu.
Stiu, este dureros pentru tine, este imoral din partea lui, dar este realitatea.

Eu unu m-am cam resemnat, mi-am dat seama ca am luat tzeapa si ca am apelat la un copil care cica face business,  incerc sa previn ca altii sa pateasca ca mine, asta nu intelegi, vreau sa nu mai stea nimeni cu stresu' meu ca-mi inchide nebunu' site-ul si tre' sa-l mut si iar stres ca daca nu-mi da domeniul. Vreau sa stie lumea cum lucreaza, cum intregistreaza el domenii si ca n-are firma, n-are nimic.

PS: Mi-a promis ca-mi transfera domeniu, asa ca astept.

Mailu' de la namehost.ro suna cam asa:

From: Asistenta Servere <[email protected]>
To: sosonico <mailu' meu>
Sent: Monday, October 29, 2012 9:39 PM
Subject: Re: Buna seara ( NameHost )

Ai observat si replica de la ei pe softpedia.com. Eu toate domenile le am pe numele meu din urmatorele motive:

1- Plangerea de clienti ca li s-a spart e-maiul si au ramas fara domeniu si nu au mai putut sa-l recupereze.

2.Asa ca tote domenile inregistrate de mine pe numele meu nu au mai fost sparte pentru ca am protectie atat la firma cu care colaborez cat si ca e-mail meu.

3.Toti clientii mei sunt multumiti cand stiu ca domeniul lor este in siguranta.

Pana si eu daca cumpar un domeniu de la firma tot  ei sunt administrator la domenii si tot la ei apelam cu toti.Domeniul a fost inregistat pe un an si nu pe viata.
Eu unul nu am ce sa fac cu nici un domeniu a uni client ata timp cat eu nu il platesc sa fie al meu.Sper ca ai sa intelegi din tot ce am zis.
Usor usor zici si adevarul ca nu sti sa salvezi siteul sau sa ti-l urci in alta parte.Eu voi fi corect fata de tine si o sa-ti primesti si domeniul pe numele tau.Cu vb urata nu castigi nimica.Daca nu eram firma pana acuma se auzea depsre mine pe net ca ma tin de prosti sau tepe.Daca cauti pe google namehost romania  o sa gasesti decat unul care a vrut sa faca rau.Dar nu il ajuta cu nimica pe acel individ atat timp cat eu ofer servici de cea mai buna calitate si am foarte multi clientii.Te rog sa-mi demostrezi unde vezi tu cu ochii pe tot internetul asta ca NameHost este o firma fantoma sau ca ar da tepe la lume te inseli amarnic zicand asta..Dupa cate observi ai fost clientul meu si nu ai primit teapa de la mine asta dovada ca sunt corect cu tine doar ca doresc sa te munti in alta parte cu siteul pentru ca nu esti un client asa cum sunt ceilati pe care ii gazduiesc la mine.Site-ul tau nu a fost deloc jos pana acuma doar atunci cand tu nu l-ai platit el a fost suspendat.Imediat ce primesc raspuns de la firma cu care colaborez vei primi si tu domeniul pe numele tau.O seara buna.



Spune ca firma lui nu este una fantoma, dar eu nu vad datele firmei lui si nici facturi
Iar chestie cu inregistratul cu domeniilor pe numele lui mi se pare penibila.

Edited by sosonico, 29 October 2012 - 21:48.


#25
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postsosonico, on 29 octombrie 2012 - 21:45, said:

Eu unu m-am cam resemnat, mi-am dat seama ca am luat tzeapa si ca am apelat la un copil care cica face business,  incerc sa previn ca altii sa pateasca ca mine, asta nu intelegi, vreau sa nu mai stea nimeni cu stresu' meu ca-mi inchide nebunu' site-ul si tre' sa-l mut si iar stres ca daca nu-mi da domeniul. Vreau sa stie lumea cum lucreaza, cum intregistreaza el domenii si ca n-are firma, n-are nimic.
Eu din e-mail am inteles cu totul altceva.
Si seriozitatea ta poate fi pusa sub semnul intrebarii daca ti-ai permis sa cumperi domeniu .ro cu plata anuala, pe langa asta mi se pare normal sa nu fie inregistrat pe numele tau acel domeniu daca platesti o taxa anuala pt. el.
ROTLD stiu ca vinde doar pe durata nelimitata domenii, atat persoanelor fizice/juridice cat si reselleri.

Nici designul acelui site nu prezinta incredere si daca te-ai ars ai meritat-o din plin.
Data viitoare cumpara domenii de pe site-uri care au la vedere datele firmei CUI, nr. inregistrare registrul comertului sediu social, termeni si conditii samd.

#26
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View Postgumball3000, on 29 octombrie 2012 - 21:57, said:

Eu din e-mail am inteles cu totul altceva.
Si seriozitatea ta poate fi pusa sub semnul intrebarii daca ti-ai permis sa cumperi domeniu .ro cu plata anuala, pe langa asta mi se pare normal sa nu fie inregistrat pe numele tau acel domeniu daca platesti o taxa anuala pt. el.
ROTLD stiu ca vinde doar pe durata nelimitata domenii, atat persoanelor fizice/juridice cat si reselleri.

Nici designul acelui site nu prezinta incredere si daca te-ai ars ai meritat-o din plin.
Data viitoare cumpara domenii de pe site-uri care au la vedere datele firmei CUI, nr. inregistrare registrul comertului sediu social, termeni si conditii samd.

Tu chiar nu intelegi ??? te rog nu mai posta, am zis de 1000 de ori si ti-a zis si cutegay ca e pe domeniu.com

Din cauza la d-astia ca tine sunt atatia tepuitori in Ro, daca omu' nu are firma, nu ofera facturi si in mailul de mai sus spune ca el inregistreaza pe numele lui domeniile la clienti ca e mai sigur asa? ...

Omul asta lucreaza total ilegal si incerc sa te avertizez cum lucreaza, pe tine si pe altii, dar u nu intelegi.

L-am rugat de 1000 de ori sa-mi dea factura si nu vrea, cand o sa-mi de factura si domeniul inapoi, am sa rog moderatorii sa stearga topicul si am sa-mi cer scuze, pana atunci e un escroc care integistreaza domeniile la clienti pe numele lui, a recunoscut singur in emailul care l-am primit de la el si l-am postat mai sus.

Edited by sosonico, 29 October 2012 - 22:04.


#27
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu te mai atacat atat ca nu sta nimeni sa citeasca tot carnatul de l-ai postat aici, am citi primul post, daca nu ai mentionat direct acolo ce tip de domeniu ai ma doare fix la basca.

Si da, am cautat si eu acum, nu apare pe nicaieri inregistrata firma NameHost S.R.L. fapt dovedit si de modalitatea de plata. Practic trimiti banii in contul unei persoane fizice, nu juridice.
Pe langa asta, la orice firma de hosting respectabil ai o perioada de "gratie" de ~ 14 zile inainte ca fisierele sa-ti fie sterse de pe serverele lor.
Ti-ai luat-o grav si ti-ai meritat-o.

Teparul de la namehost.com se numeste Birla Vasile.
Poti sa-i mai poi numele de 100 de ori in topic ca sa apara mai sus in google la rubrica tepari.

Poti sa depui plangere penala pt. inselatorie mai ales ca ai contul si numele teparului, iar pe langa asta se mai incadreaza si la evaziune fiscala.

Edited by gumball3000, 29 October 2012 - 22:18.


#28
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012
Omul a trecut si la amenintari :))
Mail primit de la el:

From: Asistenta Servere <[email protected]>
To: mie <eu@>
Sent: Monday, October 29, 2012 10:18 PM
Subject: Re: Buna seara ( NameHost )

"Acelasi lucru pot sa fac si eu sa postez domeniul tau pe forum si o sa vezi ce bine o sa-ti mearga cu siteul tau de nu mai vizi nimica.Asa ca sterge acea postare de a ta daca nu vrei sa fi in aceasi postura sa te pun pe toate forumurile sa vezi atunci cui ii da lumi dreptate.Nu ai sters aberatiile alea tu ai de pierdut din acest moment."

Cam asa se lucreaza in Romania :) amenintari si santaje.
Eu i-am dat dreptul la replica, vad ca n-a vrut sa se apere aici, n-are argumente, i-am zis c-o sa-mi cer scuze cand o sa-mi dea domeniul si facturi pe platile facute si eventual am sa cer stergerea acestui topic.

#29
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Probabil nu e constient ca poate sa devina "coleg" cu Adrian Nastase.
Mai este si semianalfabet pe deasupra.

Si nu, nu o sa dispara topicul asta de aici nici daca o sa ceri personal stergerea lui. In cel mai fericit caz il va inchide un moderator sau va fi sters doar daca se va dovedi ca afirmatiile pe care le-ai facut aici nu sunt adevarate.

Ne lasi totusi si noua numele domeniului pe care sustii sus si tare ca l-ai platit si nu a fost inregistrat pe numele tau? Asta asa ca idee sa vedem ce apare la whois.

Edited by gumball3000, 29 October 2012 - 22:41.


#30
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Ba, eu unul nu concep cum poate cineva cu minima atentie sa pateasca asa ceva, decat daca se zgarceste, nu-i pasa de bani si site-ul e irelevant si nu produce nici de-o paine pe zi.
1) Cum poti cumpara ceva fara factura, fie ea si electronica?
2) Cum poti depune bani in contul cuiva, persoana fizica, si sa ai garantia ca ii primesti inapoi sau primesti ceva in schimbul lor?
3) Cum poti cumpara/inchiria un domeniu (.ro, .com) fara sa ai drepturi depline de administrare? OK, pe baza unui contract in care se stipuleaza conditiile in care il poti folosi, dar nu fara niciun fel de contract.
4) Cum poti sa-ti gazduiesti site-ul pe un server fara sa ai niciun contract? Cum iti garanteaza ala ca nu-ti fura clientii, sau ca site-ul nu e accesibil decat in romania, sau ca in caz de cutremur tu nu ramai fara nimic (chestii elementare in orice contract)?
5) Cum poti sa nu ai niciun plan de rezerva? In caz ca se intampla ceva cu domeniul/host-ul urmez procedura X, mut repede site-ul altundeva si incerc sa salvez ce pot din traficul google?

Exact ca in tren, apropos de valva din presa. Mergi cu nasu' dar din cand in cand mai prinzi si supracontrol...

Edit:
Acum vad. "[email protected]".

6) Cum poti crede ca cineva care ofera hosting serios foloseste mail de yahoo?

Edited by sergiu_spooky, 29 October 2012 - 22:51.


#31
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View Postsergiu_spooky, on 29 octombrie 2012 - 22:49, said:

Ba, eu unul nu concep cum poate cineva cu minima atentie sa pateasca asa ceva, decat daca se zgarceste, nu-i pasa de bani si site-ul e irelevant si nu produce nici de-o paine pe zi.
1) Cum poti cumpara ceva fara factura, fie ea si electronica?
2) Cum poti depune bani in contul cuiva, persoana fizica, si sa ai garantia ca ii primesti inapoi sau primesti ceva in schimbul lor?
3) Cum poti cumpara/inchiria un domeniu (.ro, .com) fara sa ai drepturi depline de administrare? OK, pe baza unui contract in care se stipuleaza conditiile in care il poti folosi, dar nu fara niciun fel de contract.
4) Cum poti sa-ti gazduiesti site-ul pe un server fara sa ai niciun contract? Cum iti garanteaza ala ca nu-ti fura clientii, sau ca site-ul nu e accesibil decat in romania, sau ca in caz de cutremur tu nu ramai fara nimic (chestii elementare in orice contract)?
5) Cum poti sa nu ai niciun plan de rezerva? In caz ca se intampla ceva cu domeniul/host-ul urmez procedura X, mut repede site-ul altundeva si incerc sa salvez ce pot din traficul google?

Exact ca in tren, apropos de valva din presa. Mergi cu nasu' dar din cand in cand mai prinzi si supracontrol...

Edit:
Acum vad. "[email protected]".

6) Cum poti crede ca cineva care ofera hosting serios foloseste mail de yahoo?

Mi l-a recomandat cineva si a zis ca e fff serios si ca are servicii bune...si nu m-a mai interesat

View Postgumball3000, on 29 octombrie 2012 - 22:41, said:

Probabil nu e constient ca poate sa devina "coleg" cu Adrian Nastase.
Mai este si semianalfabet pe deasupra.

Si nu, nu o sa dispara topicul asta de aici nici daca o sa ceri personal stergerea lui. In cel mai fericit caz il va inchide un moderator sau va fi sters doar daca se va dovedi ca afirmatiile pe care le-ai facut aici nu sunt adevarate.

Ne lasi totusi si noua numele domeniului pe care sustii sus si tare ca l-ai platit si nu a fost inregistrat pe numele tau? Asta asa ca idee sa vedem ce apare la whois.

Nu vreau sa apara site-ul pe forumuri de genul,

Asta apare la whois daca te intereseaza:

created: 09-May-2012
last-changed:     22-Sep-2012
registration-expiration: 09-May-2013
nserver: nswh1.adnettelecom.ro
nserver: nswh2.adnettelecom.ro
status:   CLIENT-TRANSFER-PROHIBITED
registrant-firstname:     Birla
registrant-lastname: Vasile
registrant-street1:   NameHost
registrant-pcode:     032736
registrant-state:     B
registrant-city: Bucuresti
registrant-ccode:     RO
registrant-phone:     +40.762044924
registrant-email:   
admin-c-firstname:    Birla
admin-c-lastname:     Vasile
admin-c-street1: NameHost
admin-c-pcode:    032736
admin-c-state:    B
admin-c-city:     Bucuresti
admin-c-ccode:    RO
admin-c-phone:    +40.762044924
admin-c-email:   
tech-c-firstname:     Hostmaster
tech-c-lastname: ONEANDONE
tech-c-organization: 1&1 Internet Inc.
tech-c-street1:   701 Lee Rd.
tech-c-street2:   Suite 300
tech-c-pcode:     19087
tech-c-state:     PA
tech-c-city: Chesterbrook
tech-c-ccode:     US
tech-c-phone:     +1.8774612631
tech-c-fax:   +1.6105601501
tech-c-email:

#32
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pe langa asta, cine naibii o avea incredere in unul care inregistreaza domenii cu o adresa de e-mail de genul [email protected] (oare acesta sa fie?) care pare a fi dj de manele la posturi online de radio pirat (pt. cei care nu stiu, da si pt. posturile de radio online trebuie sa ai licenta ca sa poti emite in legalitate).

Registrant:
NameHost.Ro
Soseaua Constantei ,Bl.P4a,Sc.A,Ap.6,Etj.3
Mangalia, Constanta 905500
RO
Domain name: POSTURIRADIO.NET
Administrative Contact:
	Vasile, Birla [email protected]
	Soseaua Constantei ,Bl.P4a,Sc.A,Ap.6,Etj.3
	Mangalia, Constanta 905500
	RO
	+40.0749551247

@sosonico inseamna ca si mataluta ai ceva de ascuns, daca nu doresti sa dezavalui numele domeniului.

Edited by gumball3000, 29 October 2012 - 23:15.


#33
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Ti-ai invatat lectia si gata. Nu o sa primesti nimic de la el, veci, fiindca nu ai nicio dovada. Si daca ai avea, timpul pierdut nu ai cum sa-l acoperi.

#34
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Si pentru amuzament, domeniile care sunt hostate pe acelasi IP cu site-ul namehost.ro

Attached Files


Edited by gumball3000, 29 October 2012 - 23:06.


#35
posturi

posturi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.10.2012
oke  sa nu fac mare valva domeniu care il detine acest sosonico este meliastore.com ce contine acest domeniu vedeti si voi  Posted Image) a si posturiradio.net ce ai aratat tu gumball e al meu Posted Image . si domenile cumparate pe acel user e cu buna stiinta a userului care a contactat namehost  ca va fi luat pe numele lui barla vasile din mai multe motive.La reinoire asa cum sosolino a intarziat cu plata la gazduire se putea intampla la domeniu (cazul de fata plateste barla vasile ) . si ca sa inchei  discutia domnul barla a decis sa nul mai gazduiasca din mai multe motive . motilele le vedeti pe siteul cu pricina meliastore.com va las pe voi sa vedeti motivu Posted Image)

Edited by Adm, 30 October 2012 - 09:59.
Nu injura ca te banez, treaba ta


#36
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View Postposturi, on 29 octombrie 2012 - 23:14, said:

oke  sa nu fac mare valva domeniu care il detine acest sosonico este meliastore.com ce contine acest domeniu vedeti si voi  Posted Image) a si posturiradio.net ce ai aratat tu gumball e al meu Posted Image . si domenile cumparate pe acel user e cu buna stiinta a userului care a contactat namehost  ca va fi luat pe numele lui barla vasile din mai multe motive.La reinoire asa cum sosolino a intarziat cu plata la gazduire se putea intampla la domeniu (cazul de fata plateste barla vasile ) . si ca sa inchei  discutia domnul barla a decis sa nul mai gazduiasca din mai multe motive . motilele le vedeti pe siteul cu pricina meliastore.com va las pe voi sa vedeti motivu Posted Image)

p.s nu corectati ca va injur  treaba voastra Posted Image)

In primul rand daca suspectezi ceva la acel site trebuie sa ceri o copie de buletin, pe care m-am oferit sa ti-o trimit cu mare drag.
In al doilea rand, nu s-a plans nimeni de site, site-ul nu are virusi....
In al treilea rand daca as fi facut ceva necurat cu site-ul asa cum pretinzi n-as mai fi tipat sa-mi dai domeniu si as fi acceptat sa ramana pe numele tau,

Edited by DarkAngelBv, 29 October 2012 - 23:24.
Fara apelative. Este valabil si pentru tine


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate