Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

OVERMAX OV-TB-09B

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#73
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Serios, si de ce ar suporta altcineva costurile de transport pina la Bucuresti, ce, ti-a spart magazinul touch screen-ul?
Neatentia se plateste.

#74
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
E greseala lor , in instructiuni nu scrie sa nu dai cu ciocanul in ecran,sa nu te asezi cu fundu pe ea,
sa nu o scapi din mana pe gresie sau ciment,asa ca DAI IN JUDECATA poate castigi, ca doar suntem cetateni europeni ce dracu

#75
esty_bun

esty_bun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.05.2010

 cetane, on 11 ianuarie 2013 - 11:32, said:

E greseala lor , in instructiuni nu scrie sa nu dai cu ciocanul in ecran,sa nu te asezi cu fundu pe ea,
sa nu o scapi din mana pe gresie sau ciment,asa ca DAI IN JUDECATA poate castigi, ca doar suntem cetateni europeni ce dracu
In certificatu de garantie scrie concret ca nu se acorda garantie daca nu se respecta intructiunile de utilizare ,transport, manipulare /deteriorarea mecanica sau plastica  si multe altele asa ca am sa o repar pe banii singura solutie

#76
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 24.08.2012
din moment ce ai spart-o tu nu prea ai ce sa faci . ei acorda garantie doar pentru greselile lor sa zic asa . acuma cat timp ai cumparat-o?

Edited by IloveHp, 11 January 2013 - 16:55.


#77
esty_bun

esty_bun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.05.2010
Cam de o luna am cumparat-o Posted Image  sper sa imi gasesc un touchscreen pentru ea ca in rest nu are nici un fel de problema.

#78
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Mai bine iti cumperi o alta tableta. Ecranele sunt f scumpe + manopera nu prea este rentabil, darrrrrrrrrrr ??????

#79
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Miram-as sa gasesti display pt. tableta aceea, ca de pret decent nici nu se mai pune problema.

Edited by gumball3000, 12 January 2013 - 13:50.


#80
esty_bun

esty_bun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.05.2010
Touch screenul nu cred ca e asa de scump http://www.conectico...iginal-alb.html si manopera pot sa o faca acasa sunt multe tutoriale pe net,sau poate nu ati inteles voi bine eu am spart doar carcasa aia cu touch.

#81
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
Ca sa mai dregi busuiocu ai nevoie de urmatoarele:
-un monitor cu intrare hdmi
-un mouse
-un cablu hdmi-minihdmi
cu astea vei transforma  tableta intr-un desktop.
Ti-am zis intr-un post anterior ,sa iei legatura cu cei de la garantii,
sau sa gasesti una defecta cu ecran bun si un meseriasi sa se incumete la schimbarea lui
Oricare din variante va avea un cost minim dupa pererea mea de  250 ron
Nu cred ca doar touchscreen-ul s-a spart,ecranul afisaza bine?

Edited by cetane, 12 January 2013 - 17:49.


#82
esty_bun

esty_bun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.05.2010
Totul e ok merge perfect g-sensor, controleru de touch dar cum sa spart apasa ecranu si nu pot sa umblu pe ea doar sa o deblochez ca se apasa singura

#83
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
Intreaba si aici daca au display ...

#84
esty_bun

esty_bun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.05.2010
Am sa intreb luni mersii de ajutor am sa revin sa va spun ce am rezolvat.

#85
esty_bun

esty_bun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.05.2010
Nu am rezovat nimic,
dar am sunat iarasi la reprezentanta din Ro si mi-au spus sa o trimit ca nu poate sa imi comunice direct un pret, dar parerea mea este ca daca o trimit si nu o pot repara raman cu bani de drum luati in jur de 50 lei am sa suni maine pe cine din oras de la mine (Baia Mare) sa intreb cat mar costa.

#86
esty_bun

esty_bun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.05.2010
mia trebuii o fata doar da nu stiu de unde sa fac rost Posted Image

#87
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
A mai actualizat cineva softul?

#88
Sebastiandan

Sebastiandan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.01.2013
Am actualizat si eu softul, dar am pus al 2-lea soft pus pe siteul producatorului OV-TB-09C acesta fiind versiunea 4.1.1(nu stiu daca este pentru ac tableta) dar merge mult mai bine decat primul OV-TB-09B care este intr-adevar tot 4.0.3 si am folosit Live Suit Pack 1.07. Singura problema este ca nu-mi vede camera din spate, in rest merge super, inclusiv ca semnal wi-fi care la prima varianta nu prea prindea semnal si se mai bloca tableta...

#89
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

 Sebastiandan, on 25 ianuarie 2013 - 17:45, said:

Am actualizat si eu softul, dar am pus al 2-lea soft pus pe siteul producatorului OV-TB-09C acesta fiind versiunea 4.1.1(nu stiu daca este pentru ac tableta) dar merge mult mai bine decat primul OV-TB-09B care este intr-adevar tot 4.0.3 si am folosit Live Suit Pack 1.07. Singura problema este ca nu-mi vede camera din spate...............

Ma gandesc ca poate ar merge extrasa apk de camera de la versiunea 4.0.3 si instalata la noua versiune 4.1.1 dupa dezinstalarea aplicatiei de camera native de 4.1.1. Daca te intereseaza pot sa iti trimit apk-ul de camera de la 4.0.3.

In alta ordine de idei, vad ca site-ul producatorului nu mai ofera nici o imagine pentru download, pare sa fie intr-o revizuire fara sfarsit de multe zile.....

#90
Sebastiandan

Sebastiandan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.01.2013

 tradux, on 10 martie 2013 - 20:42, said:

Ma gandesc ca poate ar merge extrasa apk de camera de la versiunea 4.0.3 si instalata la noua versiune 4.1.1 dupa dezinstalarea aplicatiei de camera native de 4.1.1. Daca te intereseaza pot sa iti trimit apk-ul de camera de la 4.0.3.

In alta ordine de idei, vad ca site-ul producatorului nu mai ofera nici o imagine pentru download, pare sa fie intr-o revizuire fara sfarsit de multe zile.....

Daca poti, chiar te rog sa trimiti apk de camera de la 4.0.3 pe adresa de mail [email protected], dar cum pot sa dezinstalez aplicatia de camera nativa din 4.1.1?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate