Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

OVERMAX OV-TB-09B

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#55
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
A aparut pe siteul producatorului (overmax),o actulizare a sistemului de operare, dar nu dau alte date.

#56
iorgu10

iorgu10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.09.2007
multumesc pentru raspunsuri tradux si cetane
am vazut ca pe unele siteuri zic ca tableta suporta 16 gb microsd iar pe unele 32 gb fara sa cumpar microsd-ul pot sa-mi dau seama care varianta e adevarata?! o flosesc in mare parte pt citirea documentelor la facultate si am nevoie de mai multi gb nu doar de 8

Edited by iorgu10, 18 December 2012 - 15:10.


#57
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Ptr.download actualizare sistem tableta vedeti aici

http://www.overmax.p...09b,c112/#tab-2

ptr. tdragomir.
Daca vrei aceasta tableta , am vazut la vanzare aici

http://www.tocmai.ro...max&ct=14&jd=0.

#58
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
De downloadul asta ziceam si eu mai sus ,dar problema este ...cum se face aceasta actualizare?

#59
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

 iorgu10, on 18 decembrie 2012 - 15:01, said:

multumesc pentru raspunsuri tradux si cetane
am vazut ca pe unele siteuri zic ca tableta suporta 16 gb microsd iar pe unele 32 gb fara sa cumpar microsd-ul pot sa-mi dau seama care varianta e adevarata?! o flosesc in mare parte pt citirea documentelor la facultate si am nevoie de mai multi gb nu doar de 8

Nu mai am tableta, dar putinul cat am folosit-o a fost cu card de 16GB, nu au fost probleme. Vad ca majoritatea site-uri dau ca valoare max. 32GB, presupun ca este o limita dictata de Android. Nu exista totusi o garantie ca orice card de 32GB este vazut de tableta si functioneaza OK. Cel mai sigur e pe probate.

 cetane, on 18 decembrie 2012 - 21:25, said:

De downloadul asta ziceam si eu mai sus ,dar problema este ...cum se face aceasta actualizare?

Din cate am vazut pe site-ul de la Overmax pentru celelalte tablete ale lor se foloseste un program de pc LiveSuit.exe, pe care l-am remarcat la inceput la versiunea fara B a tabletei (OV-TB-09), dar pe care nu l-au pus la download si la OV-TB-09B. La rulare se deschide o fereastra in care se incarca imaginea firmware-ului nou si probabil ca apoi o flashuieste in tableta. Sanatos este sa astptati sa puna si la acesta tableta programul, altfel daca nu se potriveste se poate brick-ui definiitiv tableta. Eventual sunati la service la garantii si intrebati-i pe ei cum se face. Spor!

#60
iorgu10

iorgu10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.09.2007
ok o sa incerc sa vad daca merge. multumesc

#61
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

 iorgu10, on 18 decembrie 2012 - 22:45, said:

ok o sa incerc sa vad daca merge. multumesc

Salut, ai noutati? Daca ai facut update-ul, ne poti spune si noua ce este? Ma astept la 4.04, dar sa vedem.....

#62
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
tradux ce tableta ti-ai luat si care sunt diferentele ? In principiu ma intereseaza cum ruleaza SO, eu pe aceasta tableta ma lovesc destul de des de intarzieri,blocari etc.
Browserul e de toata jena , uneori sta si 30 de sec sa deschida o pagina (pe wifi), merge mult mai repede cu opera mini dar nu are suport flash.

#63
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

 cetane, on 26 decembrie 2012 - 18:55, said:

tradux ce tableta ti-ai luat si care sunt diferentele ? In principiu ma intereseaza cum ruleaza SO, eu pe aceasta tableta ma lovesc destul de des de intarzieri,blocari etc.
Browserul e de toata jena , uneori sta si 30 de sec sa deschida o pagina (pe wifi), merge mult mai repede cu opera mini dar nu are suport flash.

Cetane, am sarit in extrema cealalta si mi-am luat un Samsung 3G ca sa nu mai ma lovesc de povestea modemurilor. Nu am butonat-o prea mult, nu am avut timp de ea. Oricum nu ma uit la filme pe tableta, deci nu stiu sa dau referinte relevante.
In privinta browserului am citit pe forumuri ca Dolphin Browser este cel mai bine cotat, exista si in varianta Mini. Si inca unul apreciat: Boat browser, inclusiv varianta Mini au dimensiuni mici si la mine se misca bine amandoua. Daca vrei sa le testez pe ceva anume mai dificil, da-mi linkul.

#64
iorgu10

iorgu10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.09.2007

 tradux, on 23 decembrie 2012 - 23:09, said:


Salut, ai noutati? Daca ai facut update-ul, ne poti spune si noua ce este? Ma astept la 4.04, dar sa vedem.....
nu am avut timp si nu am mai vrut sa fac update, pt ce o folosesc eu e perfecta. e posibil ca in viitor sa-i fac, in functie de cum se descurca

#65
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006
Dragi posesori de tablete Overmax,

Pe unele cutii de ambalaj cu care ati cumparat tableta, daca le mai aveti, era o eticheta autoadeziva exterioara pe care scria firma importatoare din Romania, cred ca asta este o obligatie legala. Puteti va rog sa scrieti aici pe forum numele firmei respective si adresa, ar putea fi alta decat cea care face service-ul in garantie. M-ati ajuta, am eu nevoie sa iau legatura cu importatorul. Multumesc.

Edited by tradux, 27 December 2012 - 18:43.


#66
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
Tradux, nu gasesc asa ceva pe cutie.
Am actualizat tableta (sistemul), respectand  pasii din instructiuni dar nu vad vreo schimbare,tableta arata la fel  ca inainte ,inclusiv programele(jocurile) instalate anterior iar la setari/despre tableta tot android 4.0.3 scrie.

#67
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

 cetane, on 04 ianuarie 2013 - 18:16, said:

Tradux, nu gasesc asa ceva pe cutie.
Am actualizat tableta (sistemul), respectand  pasii din instructiuni dar nu vad vreo schimbare,tableta arata la fel  ca inainte ,inclusiv programele(jocurile) instalate anterior iar la setari/despre tableta tot android 4.0.3 scrie.

Multumesc pentru feedback. Ciudat cu asa-zisul update de 4.03, de fapt o fi imaginea sistemului cu care s-a vandut. Tot este bine ca au pus-o la dispozitie pentru o eventuala restaurare.
Cum merge cu browsingul, e mai bine cu alte programe fata de browserul nativ?

#68
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
Am observat ca browserul androidului merge ceva mai bine, daca golesc memoria cash,setari/aplicatii/browser.

#69
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 24.08.2012
am fost acuma cateva zile in Real si am vazut acelasi model de tablet doar ca aveau alt nume ....

#70
esty_bun

esty_bun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.05.2010
Buna ziua mi-am cumparat de curand o tableta  http://www.overmax.p...4/ov-tb-07,c30/ si am spart touchscreen.
Deci as vrea sfaturi pareri ce pot face cu ea eu as vrea sa o repar daca stiti pe cine-va care repara sau importa componente de overmax !

#71
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
Incearca sa suni la garantii,poate te intelegi cumva cu cei de acolo.

#72
esty_bun

esty_bun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.05.2010

 cetane, on 10 ianuarie 2013 - 13:45, said:

Incearca sa suni la garantii,poate te intelegi cumva cu cei de acolo.
Am sunat si cei de acolo mi-au spus sa o trimit la Bucuresti,eu stau in celalalt capat al Romaniei . Eventual daca o duc la magazinul de unde am cumparat-o sa mi-o trimita si platesc eu reparatiile daca nu intra in garantie. Mi sa spus de la Reprezentanta de la Bucuresti ca cei de la magazin sunt obligatii sa mi-o trimita gratis,pentru ca nu as platii transportul aiurea ca poate nu se poate face sau imi ajung costurile de una noua.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate