Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 

LTE la Vodafone Romania

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
12324 replies to this topic

#2989
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,348
  • Înscris: 01.09.2012
Deci nici anul asta n.au fost in stare sa acopere orasele cu mai putin de 50 mii d3 loc. , jalnic ce sa spun , ne laudam cu 4g+ , dar restul nu mai conteasa .

#2990
nicu1979

nicu1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 03.08.2007
Daca are indianul semnal 4G+ la el in vila ce mai contează restul țării care nici semnal 3G nu au dar 4G+.

#2991
omegaa

omegaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 19.04.2011
Outdoor, parc Moghioros, Bucuresti.

Attached Files



#2992
cata007

cata007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 01.03.2006
Attached File  IMG_0191.PNG   24.4K   37 downloads

Ploiești cartela prepay

#2993
omegaa

omegaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 19.04.2011
Indoor etaj 9, Drumul Taberei, București. Oferta 8 prepay

Attached Files


Edited by omegaa, 10 September 2016 - 04:37.


#2994
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
4G pe 800 MHz, ora 6 si un pic:
[ http://www.speedtest.net/result/5621830399.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.speedtest.net/result/5621831317.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.speedtest.net/result/5621832110.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.speedtest.net/result/5621832877.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2995
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
pe ceata, cel mai recent, o ora in urma Posted Image

Attached Files


Edited by abit, 11 September 2016 - 08:29.


#2996
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Incercati sa testati viteza direct pe telefon . Prin hotspot la laptop/calculator viteza e limitata pana la 50 Mbps daca aveti telefon cu LTE Cat4.

Edited by andupustiu, 11 September 2016 - 19:30.


#2997
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postandupustiu, on 11 septembrie 2016 - 19:30, said:

Incercati sa testati viteza direct pe telefon . Prin hotspot la laptop/calculator viteza e limitata pana la 50 Mbps daca aveti telefon cu LTE Cat4.

Limitata de cine ?

#2998
Mihnea1207

Mihnea1207

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,495
  • Înscris: 04.06.2013
Pitești, Piața Vasile Milea, indoor. Astăzi am trafic gratuit, o sa revin cu mai multe teste și din București.
Attached File  Screenshot_20160913-100819.png   357.02K   34 downloads

#2999
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Ieri seara, dupa ora 12, a picat reteaua 4G Vodafone acolo unde locuiesc eu, insa si-a revenit de la sine, dupa 30 40 minute.

#3000
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred ca esti limitat, dar e normal ca atunci cand shareuiesti de pe un dispozitiv viteza sa fie mai mica. SI routerul limiteaza viteza atat prin fir, cat si pe wi-fi fata de atunci cand esti pe direct.

View Postandupustiu, on 11 septembrie 2016 - 19:30, said:

Incercati sa testati viteza direct pe telefon . Prin hotspot la laptop/calculator viteza e limitata pana la 50 Mbps daca aveti telefon cu LTE Cat4.

Cateva teste de azi din Medias, in interior, etajul I, la 1,5 km de antena Vodafone.

#3001
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013
Salut. In ideea teleportarii mi-am luat o cartela voda pt a testa internetul in zonele mele de interes. Am pus 8 euro pe ea si am activat optiunea aia de 6, care are 4g, insa nu se conecteaza 4g de nicio culoare, chiar si atunci cand selectez manual reteaua 4g. Cand sunt fara date mobile conectate, telefonul afisaza Vodafone 3G, daca conectez datele, afisaza Vodafone H sau H+. Daca selectez in mod manual reteaua Vodafone 4G, primesc mesajul "inregistrat in retea", dispare semnalul 15-20 de secunde, dupa care iar H+. Incercarile au fost in diferite locuri din zona Colentina, atat indoor cat si outdoor. Telefonul este Xiaomi Redmi Note 3, tipul de retea preferat este LTE, APN este live.vodafone.com.
Vreo idee?(in afara ideii de a da pm la helper, ca deja am facut-o, da' e ocupat, nici macar nu a citit mesajul pana acum....)

Attached Files

  • Attached File  1.png   317.89K   39 downloads
  • Attached File  2.png   319.27K   42 downloads
  • Attached File  3.png   231.85K   41 downloads


#3002
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 03.03.2014

View PostAntonBetonistu, on 13 septembrie 2016 - 13:58, said:

Salut. In ideea teleportarii mi-am luat o cartela voda pt a testa internetul in zonele mele de interes. Am pus 8 euro pe ea si am activat optiunea aia de 6, care are 4g, insa nu se conecteaza 4g de nicio culoare, chiar si atunci cand selectez manual reteaua 4g. Cand sunt fara date mobile conectate, telefonul afisaza Vodafone 3G, daca conectez datele, afisaza Vodafone H sau H+. Daca selectez in mod manual reteaua Vodafone 4G, primesc mesajul "inregistrat in retea", dispare semnalul 15-20 de secunde, dupa care iar H+. Incercarile au fost in diferite locuri din zona Colentina, atat indoor cat si outdoor. Telefonul este Xiaomi Redmi Note 3, tipul de retea preferat este LTE, APN este live.vodafone.com.
Vreo idee?(in afara ideii de a da pm la helper, ca deja am facut-o, da' e ocupat, nici macar nu a citit mesajul pana acum....)
mai sunt si cartele sim defecte. Du-te cu sim-ul in primul magazin Vdf si ti se schimba pe loc. Nu pleca pana nu vezi 4G pe telefon.

#3003
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
Așa pățesc și eu pe un Huawei P9, nu se conectează la 4G,  deși am semnal și extraoțiune compatibilă. Nu mai pierde timpul cu helperii, sunt inutili, sună la *777.😉  Pe mine m-au asigurat consultanții de la *777 că toate setările sunt ok la ei în sistem, totuși nu se conectează la 4G, mi-au recomandat să schimb cartela. Am impresia că dobitocii ăștia vând cartele cu supernet 4G care nu sunt compatibile 4G.😕

Edited by Annoying, 13 September 2016 - 14:25.


#3004
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostAnnoying, on 13 septembrie 2016 - 14:23, said:

Am impresia că dobitocii ăștia vând cartele cu supernet 4G care nu sunt compatibile 4G.😕
Asa e, nu toate merg in 4G, am avut doua la stilul asta.

#3005
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View PostAntonBetonistu, on 13 septembrie 2016 - 13:58, said:

Salut. In ideea teleportarii mi-am luat o cartela voda pt a testa internetul in zonele mele de interes. Am pus 8 euro pe ea si am activat optiunea aia de 6, care are 4g, insa nu se conecteaza 4g de nicio culoare, chiar si atunci cand selectez manual reteaua 4g. Cand sunt fara date mobile conectate, telefonul afisaza Vodafone 3G, daca conectez datele, afisaza Vodafone H sau H+. Daca selectez in mod manual reteaua Vodafone 4G, primesc mesajul "inregistrat in retea", dispare semnalul 15-20 de secunde, dupa care iar H+. Incercarile au fost in diferite locuri din zona Colentina, atat indoor cat si outdoor. Telefonul este Xiaomi Redmi Note 3, tipul de retea preferat este LTE, APN este live.vodafone.com.
Vreo idee?(in afara ideii de a da pm la helper, ca deja am facut-o, da' e ocupat, nici macar nu a citit mesajul pana acum....)

Vezi ca in primele 24-48h nu o sa ai acces la 4G , o sa ai acces doar la 3G.Asa am patit si eu cu o cartela 4G , si-a revenit dupa 2 zile si s-a conectat la 4G.

#3006
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
Astăzi am schimbat cartela, în continuare nu se conectează la 4G. Foarte dezamăgit de Vodafone, în magazinul Vodafone, vizavi de Piața Rahova, un consultant plictisit de viață încerca să mă convingă că H+ este de fapt 4g, pe urmă o dădea la întors că nu e mare diferență de viteză între H+ și 4G, avea o agrafă pentru tăvița sim strâmbă, care bineînțeles că nu era bună de nimic, pe urmă a venit cu un ac de siguranță, care era prea gros, după 5 minute a reușit să găsească o agrafă bună.Posted Image  I-am spus să încerce cartela în alt telefon 4G, bineînțeles că a spus că nu au.

De 2 săptămâni încerc să rezolv problema, am sunat de 3 ori la *777, primul consultant a spus că mi-a resetat datele, al doilea a spus că a găsit ceva setări greșite pe care m-a asigurat că le-a corectat, al treilea a spus că toate setările sunt ok, totuși nu merge 4G. Helperii de pe forum sunt inutili, după ce explici că ai încercat toate setările posibile, restart etc vine alt helper și te întreabă dacă ai dat restart la telefon! Posted Image

Pe alte rețele merge perfect 4G (Digi, Orange), numai pe Vodafone nu vrea (am semnal 4G și extraopțiune compatibilă), la scanare manuală vede rețeaua 4G, dar nu se conectează, dacă încerc conectarea manuală la 4G îmi arată "rețea indisponibilă".

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HYLYPOxXXuI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate