Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Probleme dupa update software Humax Digital SD

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#19
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Si eu as vrea sa stiu,insa nu cred ca e posibil.Softul vechi a fost sters odata cu instalarea celui nou,beșit.

Edited by vladul_care_este, 17 October 2012 - 21:13.


#20
nikolas

nikolas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 12.11.2003

View PostBudron, on 17 octombrie 2012 - 18:01, said:

Superone nici macar in pachetul HD nu mai este!
Chiar daca ai stb HD, acum trebuie sa-ti iei pachetul Extra de 7 lei/lunar.

Am contract cu ei de prin 2008 si cand am facut contractul am cerut sa fie "cu de toate"
Am HBO, HBO Comedy, mai putin DigiFilm Premium.

#21
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
E aiurea ca nu mai pot grupa canalele. Posted Image
Am sters in prealabil din cautarea automata  ceea ce nu m-a interesat, dar acum zboara de la 1,2,3,4 la 9,10, etc; 68, 120, 129

#22
szjozsef

szjozsef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 22.11.2004

View Postlk1, on 18 octombrie 2012 - 10:58, said:

E aiurea ca nu mai pot grupa canalele. Posted Image
Am sters in prealabil din cautarea automata  ceea ce nu m-a interesat, dar acum zboara de la 1,2,3,4 la 9,10, etc; 68, 120, 129
Nu renumeroteaza nici daca stergi canalele dupa o revenire la setari initiale, INAINTE de a salva lista ?

Listele favorite, pana la urma se pot folosi, doar ca s-a scimbat modul de a intra la ele. (Acum se intra la ele ca la mdelele HD, adica din Lista si dreapta)

Edited by szjozsef, 18 October 2012 - 18:04.


#23
oltadi

oltadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 28.12.2004
Niste imbecili astia de la RDS : cum poti sa spui frate ca faci update si ai imbunatatire a softului cand el e de fapt mai prost ca ala dinainte ? Era esential pentru un soft sa stie sa faca ordonare de canale , mutare , deplasare. Chiar daca nu era cel mai evoluat soft , dar macar iti faceai treaba cu el . Acuma nu mai poti face nimic , canalele vin ordonate intr-o ordine stabilita de RDS . RUSINE !

#24
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Pot fi ordonate, totusi, in lista de canale favorite, in ordinea pe care o vrei tu.

#25
oltadi

oltadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 28.12.2004
Lasa favoritele , doar nu stai sa mai adaugi inca o data toata grila in favorite in ordinea in care vrei tu canalele .

Sa le aranjeze daca tot nu au ce face , dar sa lase si posibilitatea sa le aranjeze clientul  cum doreste , dar nu cu favoritele , nu combinatii de taste pentru a ajunge la un canal .

#26
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postmhanor, on 19 octombrie 2012 - 00:28, said:

Pot fi ordonate, totusi, in lista de canale favorite, in ordinea pe care o vrei tu.

Dar ramane numerotarea imbecila marca RCS.Ar trebui sa o breveteze,devine o eticheta a lor.Si la decodoarele DTH e la fel.

#27
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View Postvladul_care_este, on 20 octombrie 2012 - 07:51, said:

Dar ramane numerotarea imbecila marca RCS.Ar trebui sa o breveteze,devine o eticheta a lor.Si la decodoarele DTH e la fel.
macar au numerotarea de la 1 la 100 si ceva. altii au 10, 53, 101, 171.... 758, 804 etc.

#28
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,888
  • Înscris: 03.02.2005
Mda, imi vine a rade... m-am trezit cu undate-ul deja facut :( habar nu am cum s-a intamplat minunea, banuiesc insa ca e eu sunt de vina ca am uitat sa inchid decodorul. (Humax SD)
Partea proasta pentru mine, cel putin nu am vazut pana acum scris pe acest topic, e ca o cautare a canalelor automata nu mai pot realiza.
Merge sa "caut" canalele doar daca dau reset to factory settings, si cautarea se realizeaza odata cu instalarea de inceput.
Deocamdata nu am observat sa fie problema asta la decodorul HD (Humax HD 2). Totodata la cel HD nu am pierdut configuratia canalelor aranjate in listele favorite.

#29
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postvladul_care_este, on 16 octombrie 2012 - 21:03, said:

Sunt HD insa conserva SD nu le "vede",le "aude"

Pai update-ul precedent rezolvase problema asta

#30
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006

View Postmihaiovidiu82, on 20 octombrie 2012 - 07:57, said:

macar au numerotarea de la 1 la 100 si ceva. altii au 10, 53, 101, 171.... 758, 804 etc.

Da, dar stii care e idiotenia acestui sistem? Ca sa zicem ca pana la urma te inveti cu numerotarea lor si te obisnuiesti sa apesi 25 pentru Eurosport, 30 Travel si 42 DigiFilm. Ei, dar daca se introduce, de exemplu, Digisport 3 HD, atunci toate programele ti se decaleaza cu 1. Si vei avea 26 Eurosport, 31 Travel, 43 DigiFilm. Toate obisnuintele iti sunt date peste cap. Pe mine ma deranjeaza, pentru ca nu am mai mult de 20 de canale la care ma uit la TV si vreau sa am acces rapid la ele.

Asta pe langa ca aranjarea canalelor e pur si simplu idioata. Cum naiba sa ai sport.ro bagat intre Digisport 2 si Digisport 3?!

Edited by Daniellone, 20 October 2012 - 12:19.


#31
TuZy

TuZy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 06.12.2008
Am auzit de la lume , ca trebuie sa dai accept ca sa-ti faca update.Surpriza mare , am dat "cautare automata" sa-mi gaseasca Animal Planet si mi-o bagat softu nou.Sa fie totul frumos cand ma uit ce soft am imi scrie ca cel din 2010.Deci ii trist ca fac astia lucruri pe jumatate .

#32
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Pe noul soft se poate dezactiva această actualizare dinamică a canalelor? Pe softurile precedente activarea sau dezactivarea acestei funcţii nu avea niciun efect.

#33
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
E culmea! A 3-a oara cand se updateaza lista!
Eu le sterg si ramane ce vreau, dar hopa, ca nu dureaza multe zile si se reactualizeaza totul. :|

#34
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
De asemenea,nu mai merge nici functia "Cautare automata",tocmai ce vazui si eu.Ce sa zic,asta este acuma,speram sa modifice softul asta,ca e cam rudimentar.

#35
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
cu respect!

aceleasi probleme ca si marea majoritate un upgrade cu bucluc, problema cu aranjarea programelor si restul . ma intereseaza o solutie sa-l aduc la normal (in afara de secure,baros ,picamer etc.)

Edited by aguaborne, 25 October 2012 - 16:32.


#36
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006
eu am scapat deocamdata. nu am dat nici verificare, si nici nu am oprit vreodata conserva inca dinainte sa apara vestile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate