Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Probleme dupa update software Humax Digital SD

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#163
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Io auzisem ca lucreaza la altul... dar cred ca o sa il termine... in curand.

#164
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Asta mi-au zis si mie...nu se stie cand o sa iasa.

#165
AOADRIAN

AOADRIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 21.09.2012
Eu cred ca ii doare exact in dosul.... garii de noi cu noul soft.

#166
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Mai mult ca sigur.

#167
totMarius

totMarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.10.2013

View Postcrislacor, on 28 martie 2013 - 22:00, said:

Nu vreau să aprind spiritele pe aici, dar...e chiar atât de greu să memorați câteva numere...? Nu e mare filozofie, mai ales că sunt grupate tematic...și în plus, la câte programe vă uitați cu preponderență, 15, 20, 25...? Nu le-am avut niciodată rearanjate, nici măcar atunci când aveam DVB-C și odată la câteva luni le dădea ”tehnicul” peste cap... Da, dura vreo două-trei zile până mă obișnuiam și gata! Acum, cu STB HD în ogradă nici măcar această problemă nu o mai am...iar când vreau să fac un zapping, o iau pur și simplu de la 1...
Nu cunosc situația de la NextGen, dar știu că UPC-ul are aceeași politică, ordinea canalelor este dată de STB și nu poate fi modificată...așa că...Posted Image
NU VREAU sa le memorez, daca vrei tu ia si cartea de telefon si memoreaza si de acolo numere. Omule, dar ce digi memoreaza numerele de pe bancnotele noastr,e sau le ia. Am doau receptoare proprietate personala si cand renunt la digi, pot sa le arunc ca nu mai pot face nimic cu ele, pana la noul soft fantoma le puteam folosi ca orice receptor aproaape normal.

Edited by totMarius, 18 October 2013 - 20:25.


#168
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Nici nu trebuie sa vrei. Creierul se obisnuieste cu ele si ajungi sa le cunosti pe de rost.

#169
totMarius

totMarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.10.2013

View Postmhanor, on 19 octombrie 2013 - 10:15, said:

Nici nu trebuie sa vrei. Creierul se obisnuieste cu ele si ajungi sa le cunosti pe de rost.
si cu faptul ca acum nu mai pot folosi receptoarele dupa ce renunt la digi cum ramane....

iti zic io in vara le vand si ma schimb de la ei si asa nu tre sa ma obisnuiesc cu nimic

#170
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,959
  • Înscris: 24.04.2013

View PosttotMarius, on 18 octombrie 2013 - 20:16, said:

NU VREAU sa le memorez

View PosttotMarius, on 20 octombrie 2013 - 18:56, said:

iti zic io in vara le vand si ma schimb de la ei si asa nu tre sa ma obisnuiesc cu nimic
Daca te duci la altii, din pacate, dai cam peste aceeasi problema. La Dolce stiu din proprie experienta ca nu a fost nciodata posibil sa reordonezi canalele/ schimbi numerele, iar de la colegi am inteles ca si la UPC e la fel; la alti operatori nu stiu cum e. Diferenta e ca la Dolce (nu stiu la UPC) numerele sunt ‘stabile’, adica atunci cand apare/dispare un canal nu se renumeroteaza celelalte.

Daca televizorul/ televizoarele au (i) tuner DVB-C (cu MPEG4 ca sa ai si HD-urile), (ii) slot CI si suporta CI+ (NU doar [DVB-]CI ‘simplu’) si (iii) esti multumit de cum poti aranja/etc canalele pe televizor, ar mai fi o solutie: sa iei CAM-uri, de preferat cu chirie. Acum are si RDS (UPC are mai demult), deci nu e nevoie sa astepti pana la vara.

View PosttotMarius, on 20 octombrie 2013 - 18:56, said:

si cu faptul ca acum nu mai pot folosi receptoarele dupa ce renunt la digi cum ramane....
In legatura cu echipamentele deja cumparate te inteleg, am si eu un decodor Dolce HD (satelit) care nu mai face decat sa adune praf dupa ce am dat pe el o caruta de bani. Din pacate, asta e…

#171
totMarius

totMarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.10.2013
pei stau in Madrid, de aia astept pana la vara, nu stiu daca nu fac si o plangere la opc, ca eu cand am cumparat receptorul era utilizabil, dupa ultimul upDOWNgrade (mai degraba), nu mai e utilizabil in afara retelei digi, daca era asa de la inceput nu-l cumparam, plateam chirie. Bine ca am cumparat doar doua si unul e in chirie

#172
Cristian Suciu

Cristian Suciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 18.11.2004
Pe principiul hai sa ne inmatriculam masinile in Bulgaria desi stam in Romania...

#173
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postcristi0304, on 16 octombrie 2013 - 07:15, said:

Io auzisem ca lucreaza la altul... dar cred ca o sa il termine... in curand.
Se lucreaza pe dracu. Pai softul asta a fost bagat tocmai ca sa nu se mai poata sterge din grila rahaturile lor de Digi si celelalte starvuri. Voi chiar nu v-ati prins?

View PostCristian Suciu, on 03 noiembrie 2013 - 07:33, said:

Pe principiul hai sa ne inmatriculam masinile in Bulgaria desi stam in Romania...
Sunt convins ca ai vrut sa spui ceva "destept" dar ai dat-o in bara. Nu are nici o legatura cu masinile sau martienii. Pur si simplu omul vroia sa urmareasca programele romanesti. Pentru asa ceva nu te abonezi la o televiziune din Patagonia ci la una din Romania.

Edited by Clovis, 15 November 2013 - 18:57.


#174
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View PostClovis, on 15 noiembrie 2013 - 19:01, said:

Se lucreaza pe dracu. Pai softul asta a fost bagat tocmai ca sa nu se mai poata sterge din grila rahaturile lor de Digi si celelalte starvuri. Voi chiar nu v-ati prins?
Mda, posibil. Norocul meu ca am scapat de el... L-am dat pe un card CI+...Posted Image

Edited by cristi0304, 16 November 2013 - 21:49.


#175
coshovasha

coshovasha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.02.2009
E simplu de inteles. E monopol ! Ei nu au facut aceasta  ultima varianta de soft de dobitoci (nu ca n-ar fi) Au facut-o la comanda carnatilor de patroni care vor sa ne impuna lista de canale.
Cat despre lista de favorite care si aia e o mare porcarie (vedeti imediat de ce),au facut-o ca sa nu poata fi reclamati la Protectia consumatorului ...dar si acolo au gasit  o metoda. Muta aproape zilnic si aleatoriu pozitia unor canale din lista mare iar noi ,daca avem la favorite unul sau mai multe canale din cele care au fost mutate,acestea dispar de la favorite si raman locuri goale numerotate cu 0.Asta ca sa te plictisesti sa tot refaci lista de favorite si sa renunti la ea...urmand binenteles sa cedezi sa sa te uiti la lista impusa de ei !

Singura metoda prin care poti pastra lista de favorite intacta este sa nu opresti decodorul never-ever ! Eu unul am desfacut telecomanda (nu are suruburi,e capsata) si am taiat/scos butonul de power.
CE NENOROCITI !

Edited by coshovasha, 02 January 2014 - 16:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate