Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...
 Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte
 

Salariu vanzari aparatura medicala?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,109
  • Înscris: 25.06.2007

View PostAlex-Softpedia, on 16 octombrie 2012 - 15:12, said:

Interesant, cred ca iti trebuie un training temeinic pentru a te descurca. Trebuie sa stii sa poti (la nevoie sa nu) sa oferi alternative, nu te lovesti destul de des de lucrurile tehnice (compozitii chimice ale medicamentelor sau stiu eu) ?
Training se face la modul cel mai serios, ideea e ca in portofoliul fiecarui reprezentant medical exista cateva medicamente, nu foarte multe, pe care le stie mai ceva decat un medic. In timp, portofoliul se mai si schimba, oricum dupa ce ai ceva experienta te descurci. Munca nu e insa usoara, implica multa munca de raportare, mult teren si mult condus (ai de acoperit cateva judete). O fosta colega de facultate a murit in tintr-un accident auto, la scurt timp dupa ce se angajase (a iesit cu masina de serviciu in decor si s-a rostogolit de cateva ori pe camp).

Edited by Karhu, 16 October 2012 - 15:28.


#20
aryana_sv

aryana_sv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.04.2009

View PostAlex-Softpedia, on 16 octombrie 2012 - 15:19, said:

Daca e pe baza de licitatii (cumpara si entitati publice aparatura) ar fi bine sa fii inscris/inscrisa si intr-un partid, de preferat cel in care e directorul spitalului Posted Image
sau poate se merge pe spaga :)

#21
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

View PostKarhu, on 16 octombrie 2012 - 15:21, said:

O fosta colega de facultate a murit in tintr-un accident auto, la scurt timp dupa ce se angajase.
(a iesit cu masina de serviciu in decor si s-a rostogolit de cateva ori pe camp).

Tragic.

Eu stiu un vanzator care are sofer. I-a pus conditie angajatorului, uite, eu stiu sa vand exceptional de bine dar imi e frica sa conduc, n-am permis (angajatorul a acceptat) Si sta soferul si-l asteapta, face integrame pana ce vanzatorul termina tot procesul de vanzare cu tot cu tehnicile de consolidare a relatiei client-vanzator (le face ochi dulci vanzatoarelor ca sa aiba grija de produsele lui Posted Image ), dupa la alt magazin, iara asteapta, si tot asa.

La recuperari de datorii il mai cheama si pe sofer ca e mai impozant d.p.d.v fizic Posted Image

-----

Cam asta e treaba cu vanzarile, esti pe drum toata ziua. Trebuie sa te dedici cu adevarat meseriei, iar pe langa cunostintele produselor si punerea lor in valoare trebuie sa fii al naiba de carismatic.

Edited by Alex-Softpedia, 16 October 2012 - 15:39.


#22
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postaryana_sv, on 16 octombrie 2012 - 12:23, said:

De cateva zile tot incerc sa aflu cam care sunt salariile sau veniturile obtinute de un aget vanzari pe domeniul aparatura medicala.Ma intereseaza deoarece am primit o oferta in acest domeniu (nou ptr mine) , este vb de o multinationala si nu prea stiu nimic despre domeniul asta.Inteleg in mare parte ca se merge pe licitatii (spitale de stat si private), cabinete medicale, etc. Dar vreau sa stiu cam ce  venituri se obtin.

Iti recomand sa te orientezi spre piata farma, dar nu pe partea de aparatura. E un moment greu (si) pt ei. Vei lua salariu mic si sa traiesti din comision mi se pare un pic ... amway, ca sa zic asa.
Incearca rep medical, ca si debutant ai salariu mai mare decat la aparatura plus eventuale bonusuri trimestriale. Nu a fost niciodata o conditie obligatorie sa fii medic, de acum inainte cu atat mai putin, avand in vedere ca in UE e invers.
Cel ce ti-a zis de 22k euro pe an trebuie sa aiba experienta f mare in domeniu si  sa fie f bun, sau e mincinos. Important e ca nu e imposibil, dar numai dupa multi ani de harsaiala.

#23
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.01.2010
Dar pe parte de service, aparatura medicala ce parere ai denky ? In oferta e inclusa si vanzarea de produse pe langa serice.
Multumesc!

#24
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Posttatic_distrat, on 22 octombrie 2012 - 15:49, said:

Dar pe parte de service, aparatura medicala ce parere ai denky ? In oferta e inclusa si vanzarea de produse pe langa serice.
Multumesc!

Imi pare rau, habar n-am.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate