Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Nici eu nu stiu sigur ce caut

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
omunegru_

omunegru_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 20.03.2011
Salut.

Caut un gen de emisiuni-seriale-documentare, care ar putea aparea pe posturi gen Discovery, in care prezinta lucruri interesante. De exemplu, am gasit niste filmulete pe youtube in care prezentau cazuri juridice interesante/amuzante (un hot a intrat intr-o casa si si-a pierdut un inel acolo.. apoi a dat proprietarul in judecata ca i-ar fi furat inelul si a castigat.... sau un tip i-a furat altuia 2kg de iarba si si-a castigat-o inapoi in instanta desi era interzisa posesia de iarba, ceva de genul). Era alta emisiune in care prezenta batai de strada, sau oameni cu puteri supra omenesti (baiatul care vede ca daredevil, omul care nu simte frigul, etc) si toate pareau de parca erau episoade dintr-o anumita emisiune. Genul asta de emisiuni caut si daca ma puteti ajuta as fi recunoscator.
Scuze de exprimare dar nici eu nu stiu exact ce vreau :)

#2
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Ce-mi vine in minte acum e seria "Ripley's Believe It Or Not".

#3
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 28.11.2009
cu supraoameni era parca pe discovery emisiunea Stan Lee's Superhumans.

#4
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012
Incearca serialul Heroes http://www.imdb.com/title/tt0813715/

#5
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Exista niste showuri desfasurate prin sali de tribunal, care prezinta cazuri mai "domestice", dar destul de interesante.
Unul se numeste Judge Greg...  sau cam asa ceva.

#6
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005

View Postomunegru_, on 28 septembrie 2012 - 04:36, said:

Salut.

(un hot a intrat intr-o casa si si-a pierdut un inel acolo.. apoi a dat proprietarul in judecata ca i-ar fi furat inelul si a castigat....

Probabil de aici s-or fi inspirat in filmul asta ( daca nu l-ai vazut sa il iei ca e super tare comedia ) : http://www.imdb.com/title/tt0161083/

Edited by gerbil, 28 September 2012 - 12:18.


#7
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Viata bate filmul, du-te la cea mai apropiata sala de judecata si asista la procese. Te vei cruci, vei rade, vei plange si vei fi uimit de ce vei vedea.

#8
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Cazurile din cea de-a doua parte a descrierii tale seamănă foarte mult cu subiectul show-ului în trei sezoane „Weird or What?”, prezentat de William Shatner și care este/a fost difuzat pe mai multe din canalele franchizei Discovery sau National Geographic Canada (Shatner e canadian). Fiecare episod conține trei cazuri „ciudate”, de genul celor pe care le-ai amintit tu.

La noi, în momentul de față e prezentat pe Discovery Science, cu titlul „Ciudat sau Explicat?”(chiar mâine, sâmbătă, e un nou episod, de la 19.20 - poți vedea programul, cu o scurtă descriere a ceea ce te așteaptă, aici: http://www.discovery...scovery-science [Doi fraţi cad de la etajul 50. De ce unul moare şi altul supravieţuieşte ? Valurile aduc pe plajele din Vancouver fragmente umane - mai multe labe ale piciorului. De unde provin ?]).

P.S. - Pentru că ce cauți tu se încadrează mai bine la documentare, poate era mai bine să fi postat acolo, altfel vei primi tot soiul de recomandări de filme sau de seriale. Sau poate și mai bine era să fi întrebat pe aria de programe TV.

O zi cât mai bună și mai „lesne” îți doresc.

Edited by KoShiMin, 28 September 2012 - 12:34.


#9
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
A inceput acum pe National Geographic(cica Lunea de la 22:00 parca) o serie cu scenarii de dezastre apocaliptice. De fapt ii arata pe unii care se pregatesc(fiecare in felul lui) pentru o lume post-apocaliptica ,fiecare are propriul scenariu(cutremur, meteorit, etc) . Mie mi s-a parut interesant si amuzant.

Mai exista si seria de documentare Taboo unde arata diferite tipuri de comportament sau mai stiu eu ce ,care sunt considerate taboo.

Alta serie interesanta e una despre Farmacia Victoriana, cum se faceau tot felul de remedii ,cat de bune erau, cum se lucra intr-o farmacie de atunci (e un fel de docu-drama) .

#10
omunegru_

omunegru_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 20.03.2011
Da, mi-am dat seama ca trebuia sa postez la documentare :). In fine mersi pentru sugestii, o sa le incerc ^^

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate