Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Nu mai invidiati Vestul.

- - - - -
  • Please log in to reply
468 replies to this topic

#217
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
ma, de fapt , care e problema aici?
a plecat oscilatrix in "vest" (vestul cui?) si se plange ca ceea ce vede nu ii place ?

#218
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

View Postbogdan_z, on 23 septembrie 2012 - 13:05, said:

ma, de fapt , care e problema aici?
a plecat oscilatrix in "vest" (vestul cui?) si se plange ca ceea ce vede nu ii place ?

Se plange ca avantajele materiale sunt insuficiente pentru a compensa extrema decadere a societatii, lucru care se petrece oricum si aici dar care poate nu e atat de vizibil din cauza mirajului oferit de vest. E momentul acela in care post-decembristii realizeaza ca occidentul nu este chiar ceea ce parea a fi si in unele privinte, e chiar mai bine aici. Dupa mult timp de acomodare, dupa ani intregi petrecuti in vest te vei intreba la un moment dat de ce acele lucruri nu pot fi la fel si aici, de ce ai plecat si daca a meritat totul intr-un final. Unii vor intelege ca au castigat foarte putin iar altii vor fi impacati cu ceea ce au realizat, nu poti judeca pe nimeni.

Edited by Ovidiu93, 23 September 2012 - 13:12.


#219
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Manowar, inca o data mi se confirma suspiciunea ca suferi de psihopatie clinica, narcisism, ceva. Numai aia sunt in stare sa intoarca totul pe dos, sa nege ce au zis acum 10 minute si sa pretinda ca au zis altceva, sa dea vina pe absolut orice altceva, sistem, femei, politica, orice, numai pe propria persoana nu.

Nu imi vine sa cred ca negi ca mi-ai zis ca prietenul meu ar trebui sa ma lase pentru una cu bani. Imi pare rau ca nu mai am conversatia, ca o puneam aici. Ba chiar mi-ai dat exemplu cum ti-ai parasit tu iubita cand dupa ce ai inceput sa castigi primii bani si avut primul loc de munca, ca tu aveai bani si ea nu, si nu puteai sa mergi cu ea in vacante, ca ea nu are bani. Sau cum te atrag colegele de la munca, ca sunt bune si castiga multi bani, si ca ai putea sa mergi cu ele in excursii.

Inconvenientele casatoriei? Ti-a trecut o secunda prin cap ca e numai si  numai vina ta ca la 30 de ani nu ai stiut pe cine sa-ti alegi, in loc sa spumegi  pe blog si pe forum despre cat de proasta e fosta nevasta, cum e NUMAI vina ei ce s-a intamplat si ca ce tampenie e casatoria. E o tampenie, pentru ca o faci tu sa fie tampenie, ptr ca pui banul si propriul egoism inainte sacrificiului ptr cei dragi, si iti valorizi perechea exclusiv dupa cat de bine arata si cati bani aduce. Ti-a trecut vreodata prin cap ca poate la 30 de ani ar trebui sa fi stiut cu cine te casatoresti, si cu cine faci un copil, si ca daca la varsta asta ajungi sa divortezi dupa 5 minute e NUMAI si NUMAI vina ta si nu a altcuiva?

Eu sunt absolut convinsa ca pentru suma potrivita ti-ai omori si propria mama, si ai impresia ca toti oamenii sunt asa. Ti-a trecut vreo secunda prin cap ca esti penibil ca te lauzi pe blog ca ultimul cocalar, ca castigi 2500 de lire pe luna, la 32 de ani, de parca cine stie ce ce mare realizare ai facut?Ti-a trecut prin cap ca esti penibil ca zici ca specializarea ta e psihologia cand toata lumea stie ca nu ai terminat psihologia, si si eu stiu ca habar nu ai de asa ceva daca ai impresia ca pentru un copil e mai important sa mearga la disneyland decat sa aiba un mediu familial sanatos.

Intrebari retorice, nu-mi raspunde, multumesc.

#220
andu2012

andu2012

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 18.09.2012
Bun si totusi nu inteleg de ce nu te intorci in tara daca e asa de nasol pe acolo?
Osci baga o poza cu tine sa vedem si cum arati.Ca poate atunci s-ar putea sa ai dreptate.

Edited by andu2012, 23 September 2012 - 13:11.


#221
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
Pai na, voi de ce credeati ca bucurestiului i se spunea Micul Paris? Datorita vietii de noapte, bordelurilor..
Dar asta nu e de ieri, e de atatia zeci si zeci de ani.

Dar ceea ce o pot sfatui, este sa isi vada de ale ei, sa isi creeze un cerc neutru de prieteni, ori sa incerce ea sa nu puna la suflet.
Nici mie nu mi-a placut de ex italia, ma rog, am fost intr-o excursie, mai mult mi-a placut austria, dar n-am pus la suflet. Si nu pt ca eram doar turist si ca peste 2-3 zile plecam mai departe, ci pur si simplu..

S-a intors Manelar pe forum?! Ahahahahahaha, ahahahahhahahahahaha, ahahahahahahhahahahahahahahaha!!!

Asa da VESTe buna!, intelegeti? "VESTe" :lol: :lol:


Dar nu inteleg, care vest vorbiti voi aici?

#222
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împãrat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
In concluzie, death to the west !

Attached Files



#223
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

View PostOvidiu93, on 23 septembrie 2012 - 13:06, said:

Se plange ca avantajele materiale sunt insuficiente pentru a compensa extrema decadere a societatii, lucru care se petrece oricum si aici dar care poate nu e atat de vizibil din cauza mirajului oferit de vest. E momentul acela in care post-decembristii realizeaza ca occidentul nu este chiar ceea ce parea a fi si in unele privinte, e chiar mai bine aici. Dupa mult timp de acomodare, dupa ani intregi petrecuti in vest te vei intreba la un moment dat de ce acele lucruri nu pot fi la fel si aici, de ce ai plecat si daca a meritat totul intr-un final. Unii vor intelege ca au castigat foarte putin iar altii vor fi impacati cu ceea ce au realizat.

Da.

#224
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012

View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 13:09, said:


Eu sunt absolut convinsa ca pentru suma potrivita ti-ai omori si propria mama, si ai impresia ca toti oamenii sunt asa. Ti-a trecut vreo secunda prin cap ca esti penibil ca te lauzi pe blog ca ultimul cocalar, ca castigi 2500 de lire pe luna, la 32 de ani, de parca cine stie ce ce mare realizare ai facut?Ti-a trecut prin cap ca esti penibil ca zici ca specializarea ta e psihologia cand toata lumea stie ca nu ai terminat psihologia, si si eu stiu ca habar nu ai de asa ceva daca ai impresia ca pentru un copil e mai important sa mearga la disneyland decat sa aiba un mediu familial sanatos.

Intrebari retorice, nu-mi raspunde, multumesc.


AHAHAHAHAHAHAHA, AHAHAHAHA, DOAMNE, ce bine ma simt!! ahh!!

ai 20 de stele de la mine!!

Parca mi-am gasit perechea!! :kisstogether: , gandim 99,99% la fel in privinta asta.

Marry me!!

#225
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Naaa, dar pana acum peste tot auzeam acelasi lucru...occidentul e diferit etc. dar vestul e si el fragmentat in diferite mentalitati iar de aici toate problemele... Toate diferentele intre categoriile diferite de oameni sunt mult mai accentuate acolo.

Edited by Ovidiu93, 23 September 2012 - 13:16.


#226
rat662

rat662

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 19.09.2012

View Postandu2012, on 23 septembrie 2012 - 13:09, said:

Bun si totusi nu inteleg de ce nu te intoarci in tara daca e asa de nasol pe acolo?
Osci baga o poza cu tine sa vedem si cum arati.Ca poate atunci s-ar putea sa ai dreptate.
o sa zica vecinii .... na ce a realizat asta ca s-a dus? a dat-o in bara.... si nu vrea sa le faca pe placPosted Image
fugim in care directie apucam....se topesc ghetarii si ne ia mama dreaq' pe toti .....
in SUA exista un fel de aeroport in Denver unde s-au construit o groaza de cosciuge metalice in jur de cateva milioane....
era si faza cu Nibiru sfarsitul pamantului..... naiba stie la ce se pregatesc ei......
+ ca au mai construit pe niste piloni foarte inalti un fel de adaposturi....
the end is coming ...uitati-va la Melancholiaa lui LArs Von Trier si vedeti cat mai avem....Posted Image

#227
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008

View Postrat662, on 23 septembrie 2012 - 12:54, said:

vorbesti ca unul care ar avea o pereche de cojones in plus si stai in spatele avatarului si vb de negrule....

cum sa negi Holocaustul? ai fost tu acolo? esti cineva sa emiti judecati asupra ace s-a intamplat acolo?
Vorbesc ca unu' care a citit si altceva . Nu doar propaganda iudaica.

Da' tu ai fost acolo ?
Postezi din  mormant ? S-a inventat reincarnarea ?

View Postroua, on 23 septembrie 2012 - 12:57, said:

Asa ca intrebarea cheie ar fi: de ce ti-e frica?
De o lume de rahat in care, desi neaga comunismu'. ni-l baga pe gat la orisice pas.
De o lume in care orice negru poa' sa "studieze".
In care bancile fac frauda institutionalizata.
In care homopopnautii si parapantele ( scuze, alex Posted Image ) fac rating.
In care mancarea e aruncata de pe rafturi in timp ce altii mor de foame.
In care, sub pretextu' C.P. angajam femei pe post de body-guard.
Mai zic ?

Edited by futurist, 23 September 2012 - 13:26.


#228
andu2012

andu2012

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 18.09.2012

View Postbogdan_z, on 23 septembrie 2012 - 13:12, said:

Pai na, voi de ce credeati ca bucurestiului i se spunea Micul Paris? Datorita vietii de noapte, bordelurilor..
Dar asta nu e de ieri, e de atatia zeci si zeci de ani.

Dar ceea ce o pot sfatui, este sa isi vada de ale ei, sa isi creeze un cerc neutru de prieteni, ori sa incerce ea sa nu puna la suflet.
Nici mie nu mi-a placut de ex italia, ma rog, am fost intr-o excursie, mai mult mi-a placut austria, dar n-am pus la suflet. Si nu pt ca eram doar turist si ca peste 2-3 zile plecam mai departe, ci pur si simplu..

S-a intors Manelar pe forum?! Ahahahahahaha, ahahahahhahahahahaha, ahahahahahahhahahahahahahahaha!!!

Asa da VESTe buna!, intelegeti? "VESTe" Posted Image Posted Image


Dar nu inteleg, care vest vorbiti voi aici?
Deci tu crezi ca daca ai fost 3 zile intr-o excursie poti emite judecati de bun simt despre alte tari.Tare frate.
In rest glume proaste din plin.

#229
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012

View Postandu2012, on 23 septembrie 2012 - 13:16, said:

Deci tu crezi ca daca ai fost 3 zile intr-o excursie poti emite judecati de bun simt despre alte tari.Tare frate.
In rest glume proaste din plin.
"Si nu pt ca eram doar turist si ca peste 2-3 zile plecam mai departe, ci pur si simplu.." .

"eeh", prea tarziu.
deja nu mai e valabil ce ai zis.

AHAHAHAHAHAHAA

#230
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Presupun ca avatarul tau e o ironie la adresa relatiilor dintre Romania si Rusia.

#231
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Roua, e mai tragic decat iti imaginezi. In Romania nu e inca asa, de aia esti optimista. Tinerii de varsta mea nu se mai trezesc din rebeliune, pentru ca nu au de ce, ptr. ca societatea nu pune nici o bariera morala.Nu-i sanctioneaza nimeni! Nu te sanctioneaza nimeni daca la 30 de ani o arzi brambura si te joci wow toata ziua. Nu te sanctioneaza nimeni daca la 35 de ani, ca femeie, o arzi aiurea in baruri cu barbati si nu esti la casa ta. Nu te sanctioneaza societatea daca inseli, daca bei ca ultimul porc, daca divortezi ca asa "ti-a venit chef" sau ca "nu esti implinit" , daca esti swinger, daca ai o "open marriage", nu te sanctioneaza nimeni daca umblii imbracat in pijamale pe strada si cu parul roz si esti punker si rebel la 35 de ani, nu te sanctioneaza nimeni daca umblii cu fusta scurta si dresuri rupte cand ai 80 de kile, nu te sanctioneaza nimeni cand ai 7 copii cu 4 barbati. Nu e politically correct! Ba chiar te incurajeaza! Stii cand te sanctioneaza? Cand esti un om normal, familist, care crede in valorile traditionale si vrea o viata normala si simpla. Ce plictisitor, ce inapoiat, ce prost esti, nu stii sa te distrezi!

#232
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postfuturist, on 23 septembrie 2012 - 13:15, said:

Vorbesc ca unu' care a citit si altceva . Nu doar propaganda iudaica.

Da' tu ai fost acolo ?
Postezi din  mormant ? S-a inventat reincarnarea ?

De o lume de rahat in care, desi neaga comunismu'. ni-l baga pe gat la orisice pas.
De o lume in care orice negru poa' sa "studieze".
In care bancile fac frauda institutionalizata.
In care homopopnautii si parapantele ( scuze, alex Posted Image ) fac rating.
In care mancarea e aruncata de pe rafturi in timp ce altii mor de foame.
In care, sub pretextu' C.P. angajam femei pe post de body-guard.
Mai zic ?

Daca purtam discutia aceasta inainte de '89, in perioada interbelica, pe la 1789 in Parisul revolutiei franceze or whatever, tu futurist, un cetatean al planetei albastre ai fi gasit la fel de multe idei pe care sa mi le arunci in asa fel incat sa nu-mi mai doresc nimic. :)

#233
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostOscilatrix, on 23 septembrie 2012 - 09:24, said:

"distractia" "egalitatea intre sexe" "libertatea sexuala" "drepturile femeilor" si asa mai departe.
Ce fel de "femeie" NU si-ar dori sa aiba drepturi, si sa fie considerata egala barbatului la capitolul intelect? :console:
Discursul tau e identic cu cel al misoginilor penibili si înapoiati care bântuie forumul, obsedati de "corectitudinea politica" din Occident si decadenta care va prabusi civilizatia... :death:

#234
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
Oscilatrix, ai doar 20 de ani, ce vrei, sa faci copil?

Si ce educatie ii vor oferi institutiile publice sau private?
Si ce aer va respira daca nu cel poluat ?
Si ce viitor va avea el daca suntem atat de multi pe planeta unde-s destui oameni, in special cei din mica tara care se lupta de zeci de ani ca sa o cucereasca, pusi in posturi cheie, care au dat ordine sa fie create boli, foamete, influente demografice, influente economice, razboaie...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate