Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

MARIRE PUTERE MOTOR DACIA 1310 CARBURATIE

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
justme333

justme333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 16.09.2012
AS VREA SA STIU DACA POT MARI PUTEREA MOTORULUI DE LA Dacia 1310 CU CARBURATOR,SI  DACA SE POATE CUM AS PUTEA????VA MULTUMESC!!!!

Edited by justme333, 20 September 2012 - 23:49.


#2
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
In prima faza ii schimbi carburatorul, ii pui unul cu dublu-corp! Dar, dupa aceea o sa ai o sugativa in rezervor! Posted Image

#3
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
faci asa:

Attached File  d1.jpg   2.39MB   94 downloads
Attached File  d2.jpg   2.4MB   104 downloads
Attached File  d3.jpg   2.4MB   102 downloads

View Postccf_cristi, on 21 septembrie 2012 - 05:30, said:

In prima faza ii schimbi carburatorul, ii pui unul cu dublu-corp! Dar, dupa aceea o sa ai o sugativa in rezervor! Posted Image

Mai nah .. carburatorul dublu corp este "next best thing after classic carburator".
Problema cu el este proprietarul masinii - ca sistem de functionare, la utilizare normala, nu difera cu nimic de carburatorul monocorp. Al II-lea corp intra in actiune doar cand proprietarul apasa pedala de acceleratie pana la fund, determinand aparitia unui vacuum crescut pe coloana de admisie.
Problema este punctul de deschidere pentru al II-lea corp (vacuumul). Este dificil de reglat in spatele blocului si prin urmare mai toate (pe care le-am intalnit eu) erau dereglate intrand in functiune prea devreme - asta intr-adevar, ducand la o crestere semnificativa a consumului.

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
se cauta un motor de la Renault 5 Turbo sau Renault 11 Turbo si se face un engine swap.

#5
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Chiar merita...'investitia' ?Posted Image

#6
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,969
  • Înscris: 06.04.2007

View Postjustme333, on 20 septembrie 2012 - 23:46, said:

AS VREA SA STIU DACA POT MARI PUTEREA MOTORULUI DE LA Dacia 1310 CU CARBURATOR,SI  DACA SE POATE CUM AS PUTEA????VA MULTUMESC!!!!

Depinde ce buget ai/pana unde vrei sa te "intinzi".

Poti sa pui alta axa, poti sa maresti compresia, poti sa modifici cursa, poti sa modifici alimentarea (benzina-aer) poti sa modifici evacuarea.

Sunt multe si trebuie facute cu cap.
Daca vrei sa te dai un pic in spectacol, pune-i un carburici dublu corp, sau altu mai mare, scoate tobele afara si faci raliu prin sat sa te injure toti vecinii.

PS: baga set de 1400 in ea, parca mergea, nu mai stiu.

Edited by Octavian___, 21 September 2012 - 17:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate