Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Ce facem cand avem un partener care detesta dansul (si urmeaza propria nunta)?

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#73
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Cind o sa am copchil asa o sa-l educ si eu, ca sa fie si al meu inteligent si educat. Ii explic cu saptaminile si lunile ce are de facut, daca e nevoie. Mai intii il scot pe teren si-l invat sa faca capcane: laturi, trighere, manete de picior, arcuri cu legatura pe jos... pina pricepe. Apoi ii explic care e diferenta intre mierla, caprioara si urs dupa calcatura si pasi. Apoi ii bag in cap toate plantutele si animalutele care se pot pune in gura si suge pentru ca sa crestem mari si frumosi. Si cind mai creste il invat cum se pune sare vara si fin iarna la caprioare, ca sa aiba ce minca, minca-le-ar tata si fiul/fiica! Uite asa o sa creasca padurelu' tatii, sa stie padurea de frica lui!

Am uitat: aruncatul buzduganului. Proba traditionala! Ii iau un buzdugan de-ala meserias, Santo, de 2 chile, de la Tekzen!

Edited by Dihorul Razboinic, 20 September 2012 - 11:39.


#74
Mirela1980

Mirela1980

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.06.2017
Daca ai reusit sa il convingi, uite aici un pont cum cu doar 3 lei sa nu te faci de ras in timpul dansului. E genial articolul!  http://weddingmaster...-cu-doar-3-lei/

#75
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Realizezi c-au trecut cinci ani ?  Avea timp sa si divorteze de vreo doua ori.

#76
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Pe 10 am fost la nunta fetei unui prieten. Culmea, acelasi DJ ca la nunta mea. Dar invitatii nu s-au inghesuit la dans desi erau destui tineri. Asta pentru ca nici mirele nici mireasa nu prea ieseau la dans, nu se pricepeau deloc. Muzica era cam prea mult de aia populara si in afara de hora nu prea aveai ce face. Si lumina ambientala nu ajuta deloc daca e e prea intensa ca la o conferinta.
Mirii trebuie sa danseze, sa insufleteasca nunta. La fel si prietenii lor. Nu toti dar sa fie un nucleu acolo sa tina in viata distractia.

#77
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Cu dj nu are farmec, alta treaba este cu formatie.

#78
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007

 bila1000, on 26 iunie 2017 - 08:32, said:

Cu dj nu are farmec, alta treaba este cu formatie.
Au avut la inceput o formatia cu o cantareata care tot a indemnat oamenii la joc dar rezultatul a fost anemic. Trebuie un nucleu de oameni care sa iasa la dans.

Ceva de genul asta la o nunta de machidoni
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gMzBCdKYfCI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Kokoshmare, 26 June 2017 - 16:42.


#79
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Eu la nunta mea nu știu ce o sa fac. In principiu eu nici nunta nu vreau. Nici muzica care nu-mi place, n-as face-o pentru alții. Noroc ca mai am mult drum pana atunci.

Bag un halay între timp 😂


#80
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Eu l a nunta mea am băut 750 ml de coniac apoi am dansat..:)

#81
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Degeaba. Și eu nu pre beu decât forțat :de ex azi.

Și dacă bag un Dimmu Borgir îmi fug nuntașii :lol:


Btw. Măcar iese profit cu Nunțile?

#82
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007

 Lex404, on 27 iunie 2017 - 21:55, said:

Eu la nunta mea nu știu ce o sa fac. In principiu eu nici nunta nu vreau. Nici muzica care nu-mi place, n-as face-o pentru alții. Noroc ca mai am mult drum pana atunci.

Bag un halay între timp 😂
Nunta este pentru mireasa de la in eput pana la sfarsit. E irelevant ce crezi sau iti doresti. Toti barbati descopera asta in acele momente.

#83
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
No sa se ducă singura. Eu îmi iau un bilet la un rooftop party pe undeva și aia e. De preferat Beirut, Amsterdam 😂 ne proiectam pe Skype dacă vrea.

Plm. Urăsc Nunțile. Am o nunta obligatorie anul viitor și voi face tot posibilul sa nu îmi permit nici eu, nici neamurile dacă pun mâna de la mâna, sa ajung. No, pana in Iulie anul viitor tre sa ajung cât mai departe într-un loc izolat și cu zboruri de mii de verzișori sa am scuza 😂

#84
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007

 Lex404, on 27 iunie 2017 - 22:12, said:


Btw. Măcar iese profit cu Nunțile?
Iesi bine daca iti estimezi corect numarul invitatilor si ai confirmari ferme. E bine sa le indici costul meniului de la inceput. Lumea da ceva peste daca meniul e ok si la bani si la calitate. Acum sunt destui care vor sa isi scoata toate cheltuielile cu banii de la nunta. Nu prea merge, genul asta de oameni mai degraba vor pierde, vor mari nejustificat pretul meniului si vor sta ca pe ghimpi tot timpul nuntii transmitand din tensiunea lor si celorlati si astfel stricand atmosfera.

Edited by Kokoshmare, 27 June 2017 - 22:33.


#85
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007

 Lex404, on 27 iunie 2017 - 21:55, said:

Eu la nunta mea nu știu ce o sa fac. In principiu eu nici nunta nu vreau. Nici muzica care nu-mi place, n-as face-o pentru alții. Noroc ca mai am mult drum pana atunci.

Bag un halay între timp �
Bagi Gh Zamfir, Vanghelis d'astea..

#86
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007

 Lex404, on 27 iunie 2017 - 22:31, said:

No sa se ducă singura. Eu îmi iau un bilet la un rooftop party pe undeva și aia e. De preferat Beirut, Amsterdam 😂 ne proiectam pe Skype dacă vrea.


Subestimezi dileala feminina cu privire la nunti. Du-te cu mandra la un targ de nunti si o sa ramai prost cand o sa vezi cum iese monstrul la iveala.

#87
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Mulțumesc Lui, n-am mândra stabilă. 😂


Cred ca as pleca cu dracii întinși pe toți pereții și visând numai divorț după un târg de genul.

#88
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007

 Lex404, on 27 iunie 2017 - 22:37, said:

Mulțumesc Lui, n-am mândra stabilă. 😂


Cred ca as pleca cu dracii întinși pe toți pereții și visând numai divorț după un târg de genul.
Esti destept. Dar vorba borgilor resistance is futile

#89
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Vorba aia: o relație tine cât viza. Maxim 3 luni 😂

#90
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

 Kokoshmare, on 26 iunie 2017 - 16:20, said:

Au avut la inceput o formatia cu o cantareata care tot a indemnat oamenii la joc dar rezultatul a fost anemic. Trebuie un nucleu de oameni care sa iasa la dans.


Si mancarea este importanta dar dansul si muzica fac tot farmecul nuntii(cel putin pentru mine).
In vara asta am fost cam la 7 nunti si pot sa fac paralele.
Am sa dau doua exemple.

Chiar prima nunta, solistul trupei a inceput sa cheme lumea la dans si si-a indreptat atentia spre o masa chiar de langa ring populata cu tineri de pana la 30 de ani.
Dupa insistentele initiale s-a ambitionat mai tare(nu stiu din ce motiv) si a spus ca nu mai canta pana nu ies la dans. Degeaba, abia dupa ce a insistat si mireasa au iesit putin sa se miste pe un blues.
Foarte foarte penibila intamplarea mai ales tinerii de la acea masa erau prietenii miresei.

Alta nunta mai pe la finalul verii. Mireasa este dansatoare de dans sportiv, mirele nu prea le avea cu dansul dar s-a miscat cat a putut si cum a putut. Cel mai important e mirele s-a simtit bine si s-a distrat alaturi de nuntasi.
Am dansat mai multe dansuri in grup, confetti peste tot, shot-uri  pe ringul de dans, ce sa mai distractie maxima.

Nu s-a nascut nimeni dansator iminent.
Tipii aceia care ii vedeti plini de incredere si care isi conduc partenerele de dans cu maiestrie au ani de antrenamente in spate, tiple acelea care se misca foarte senzual si natural pe ritmurile melodiilor si ii fac pe masculii feroce sa salivene necontrolat peste scaune nu s-au trezit dimineata si au inceput dintr-o data sa se miste asa.
Ideea este ca dansul se invata chiar daca nu ai nici un pic de talent natural.

Edited by OriOn20, 02 November 2017 - 12:52.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate