Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Motorola RAZR HD

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Motorola tocmai a anuntat noua linie de telefoane RAZR, printre care se numara si RAZR HD.

Motorola RAZR HD are un ecran de 4.7 inch " edge-to-edge 720p, carcasa din kevlar, camera de 8 Mp cu filmare 1080p. Chipsetul este produs de Qualcomm, un dual-core Krait, insotit de 1GB de memorie ram si de un GPU Anndreno 225.Telefonul ruleaza o versiune de Android 4.0.4 putin modificata si e upgradabil la Jelly Bean.

Dimensiunile sunt 131.9 x 67.9 x 8.4mm cu o greutate de 146g si o baterie de 2,530mAh.

Specificatiile complete le gasiti aici http://www.gsmarena....azr_hd-4970.php

[ http://uploadimage.ro/images/17528531326243199880.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


MOTOROLA RAZR HD: The all-day phone

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K2zDApeDXJc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cum vi se pare?

Edited by Papillon_, 06 September 2012 - 00:26.


#2
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
"Motorola DROID RAZR HD hands-on" http://www.phonearen...ands-on_id34062

#3
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Ma gandesc ca acesta va fi urmatorul meu telefon dupa SII, LG 4X m-a dezamagit la capitolul imagine ecran iar SIII pare cam fragil.

#4
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Asa ar trebuie sa arate(RAZR HD) toate flag ship-urile producatorilor, S3-ul zici ca e un dual-sim chinezesc plus ca e prea mare, LG 4X nu ma trage cu nimic iar suportul lor e praf.
Cele mai reusite modele high-end mi se pare Motorola RAZR HD, HTC One X si Sony Xperia T.

#5
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Pai la dimensiuni este cam la fel cu SIII, nu?
Nu reusesc sa-mi dau seama daca marginea este metalica sau doar este colorata sa arate ca un metal?

#6
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
RAZR HD e mai compact ca S3, 131.9 x 67.9 x 8.4 mm(Mot.) vs. 136.6 x 70.6 x 8.6 mm(Sam.). Comparatie http://www.gsmarena....0&idPhone2=4238
Cel mai compact e Huawei Ascend D quad dar are ecranul si bateria de capacitate mai mica.

Eu cred ca e metalica marginea.

Edited by Papillon_, 06 September 2012 - 14:40.


#7
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
La cum Ii stiu eu pe Motorola si avand in vedere ca e un model de varf, e metal 100%. Nu prea umbla ei cu plastic vopsit nici la modele mai ieftine, dar la cele de varf.

Imi place cum au evoluat in ultima perioada cei de la Motorola. S-au facut schimbari prin conducere dupa ce au fost achizitionati de Google, au ventit oameni cu experienta de la Google, Amazon etc. si lucrurile incep sa se schimbe in bine.
La capitolul ecrane au trecut pe Super AMOLED cu ColorBoost (superbe noile ecrane), interfata Blur in ultimele versiuni e mai light si modifica foarte putin look-ul original de Android, au schimbat si design-ul aparatelor, incep usor usor sa renunte la bootloadere cryptate, iar constructia si materialele sunt de clasa (mult metal, plastic de calitate, kevlar, aluminiu, Gorilla Glass). Ar mai fi de imbunatatit camerele, nu ar stica niste senzori mai de calitatate si o mai mare atentie acoradata pietei europene, mai ales in ceea ce priveste disponibilitatea modelele proaspat lansate si politica de update-uri.

Oricum, am inteles ca isi vor schimba politica, in sensul ca se vor axa doar pe piata de smartphone-uri si tablete, nu vor mai produce telefoane ieftine gen dual sim-uri si telefoane de buget.

Edited by antinVidia, 06 September 2012 - 14:41.


#8
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Doua modele low-end nu ar strica daca ar lansa, ar face un profit frumusel din ele.  antinVidia iti face cu ochiul un model? Posibil o achizitie in viitor?Posted Image  Mie imi place la nebunie RAZR M.Posted Image

#9
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Cu bootloader blocat poate să-și ia adio de la clienți. Motorola chiar dacă e a lui Goagăl, e firmă sclavă operatorilor scârboși din SUA iar asta se răsfrânge și la celelalte piese de desfacere.

Personal nu mi se pare că arată mai grozav spatele decât cel al lui Razr dar salut decizia de a face un telefon așa compact pt ce ecran are și în plus are o baterie peste medie. Personal, nu mai pun botul la Motorola decât dacă aud că și-au liberalizat politica bootloaderelor.

#10
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Parca zicea ca numai blocheaza bootloaderele. Oricum update-urile o sa le primeasca destul de rapid de acum in colo.

#11
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Nu am citit nicăieri asta însă era un articol că Motorola pune la dispoziția cumpărătorilor un program de deblocare a bootloader-ului ceea ce înseamnă implicit pierderea garanției. Ori momentan este disponibil doar pt Photon Q.
Au experiență în a minți, pe Engadget am citit că pun rămășag pe 100 $ dacă nu fac update la toate telefoanele disponibile actual direct la JB. Ceea ce e o aberație.

#12
Alexis21

Alexis21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 13.08.2012
merita sau nu sa-ti cumperi un un motorola ?

#13
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Pentru calitatea semnalului, a convorbirilor și a telefonului în general merită. Este peste ce oferă Samsung sau LG. Numai să sperăm că și-au schimbat politica idioată de suport software care aduce mult cu cea de la LG.

#14
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Urmatorul meu telefon, sper doar sa nu fiu siderat de pretul de lansare. Nu cred ca o sa am rabdare sa scada pretul la el.Posted Image

#15
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Posttzotzolyno, on 07 septembrie 2012 - 04:38, said:

Nu am citit nicăieri asta însă era un articol că Motorola pune la dispoziţia cumpărătorilor un program de deblocare a bootloader-ului ceea ce înseamnă implicit pierderea garanţiei. Ori momentan este disponibil doar pt Photon Q.
Au experienţă în a minţi, pe Engadget am citit că pun rămăşag pe 100 $ dacă nu fac update la toate telefoanele disponibile actual direct la JB. Ceea ce e o aberaţie.

https://motorola-glo...ail/a_id/87215/

Doar ca trebuie sa te asiguri ca ai cumparat varianta Developer Edition, nu cea normala care nu se poate debloca.
Americanii se plang din cauza ca vor trebui sa cumpere la liber varianta DE, marii lor operatorii vor oferii la abonament varianta simpla nedeblocabila.  

Au incercat cei de la DroidLife cu un Photon Q si a mers ca pe roate procesul :  http://www.droid-lif...n-q-bootloader/

Deocamdata doar RAZR DE si XOOM WiFi sunt singurele device-uri europene la care merge deblocarea. Vor adauga probabil RAZR M DE si RAZR HD DE dupa ce le vor lansa in Europa.

Edited by antinVidia, 07 September 2012 - 19:34.


#16
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostantinVidia, on 07 septembrie 2012 - 19:34, said:

Deocamdata doar RAZR DE si XOOM WiFi sunt singurele device-uri europene la care merge deblocarea. Vor adauga probabil RAZR M DE si RAZR HD DE dupa ce le vor lansa in Europa.
să nu uităm că RAZR DE se vinde fără garanție

#17
Alexis21

Alexis21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 13.08.2012
Recuno

View Postmotopanzer, on 07 septembrie 2012 - 18:44, said:

Urmatorul meu telefon, sper doar sa nu fiu siderat de pretul de lansare. Nu cred ca o sa am rabdare sa scada pretul la el.Posted Image

Recunosc ca si pe mine ma atrage teribil si o sa-l cumpar,dar ce varianta de telefon e buna ca m-ati bulversat Posted Image .

Edited by Alexis21, 08 September 2012 - 07:56.


#18
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostAlexis21, on 08 septembrie 2012 - 07:56, said:

Recunosc ca si pe mine ma atrage teribil si o sa-l cumpar,dar ce varianta de telefon e buna ca m-ati bulversat Posted Image .
Dacă vor lansa și varianta MAXX în Europa, cea cu baterie de 3300 mAh, revin și eu la păcatul de a-mi cumpăra un Motorola. Chiar și așa, bateria de 2500 sau cât are e una dintre cele mai mari la categoria lui de ecran și punând la socoteală că procesorul e cel mai econom posibil, modelul ăsta nu are cum să piardă decât dacă are ceva probleme pe banda de asamblare (ca SGS3 sau HOX):

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate