Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Motorola RAZR HD

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostMembruAnonim, on 11 noiembrie 2012 - 20:31, said:

Info luata di review-ul de pe gsmarena. Daca e adevarat.... Posted Image
Mare pagubă

#38
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostMembruAnonim, on 11 noiembrie 2012 - 20:31, said:

Info luata di review-ul de pe gsmarena. Daca e adevarat.... Posted Image

Tot ce are DROID in nume este exclusiv pentru Verizon (cel mai mare operator american de telecomunicatii), adica US only. Gama DROID include telefoane si tablete de la HTC, Samsung si Motorola.
Motorola vinde in Europa aceleasi modele, dar sub brandul RAZR, Milestone sau XOOM. Modelele americane sunt lansate mereu primele si astfel apar mai repede in review-uri.

Exemple :

Droid \ Milestone
Droid 2 \ Milestone 2
Droid RAZR MAXX \ RAZR MAXX
Droid RAZR HD \ RAZR HD
DROID RAZR M \ RAZR i
Droid Xyboard \ XOOM 2

Edited by antinVidia, 12 November 2012 - 19:23.


#39
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
As fi tentat sa incerc un razr hd, dar prin tarisoara noastra nu-i de gasit...

#40
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postdan78rom, on 24 martie 2013 - 21:52, said:

As fi tentat sa incerc un razr hd, dar prin tarisoara noastra nu-i de gasit...
Am eu: Nu merită pentru că Moto face update-uri din an în paști chiar dacă e vârful de lance. Nu e cu nimic mai deosebit de un S3 afară că are Kevlarul ăla pe spate și rama de oțel ceea ce-i conferă un look mai bărbătesc. Nu mă miră că nu au succes nici în Germania - Keine Werbung, keine Unterstützung, kein Verkaufen. (ciuciu publicitate, ciuciu suport, ciuciu vânzări). Orientează-te spre ceva care are suport adecvat în țară.

Ei pupă picioru' numai la oligofrenul american.

Edited by tzotzolyno, 24 March 2013 - 22:01.


#41
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Ok, multumesc pentru lamuriri.
Sa vedem ce va fi cu noul xphone, samsung nu ma pasioneaza.

#42
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postdan78rom, on 24 martie 2013 - 22:12, said:

Ok, multumesc pentru lamuriri.
Sa vedem ce va fi cu noul xphone, samsung nu ma pasioneaza.
Nici pe mine. Eu l-am luat ca să am cu ce înlocui Defy-ul...e un soi de tradiție pe Moto. Aș fi preferat HD Maxx dar nu e în EU. Să văd care e faza cu Phone X-ul ăla. Un Nexus făcut de Moto sau Sony sunt mai ok decât cele făcute de Samsung sau LG.

#43
the_who

the_who

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 29.08.2007

View Postdan78rom, on 24 martie 2013 - 21:52, said:

As fi tentat sa incerc un razr hd, dar prin tarisoara noastra nu-i de gasit...

De ce nu se gaseste si in Romania acest model de Motorola ?
Daca l-as cumpara din alta tara ( Austria, Germania, etc ) ar merge in Romania ?

#44
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Normal că merge. :-) Doar să nu-l iei blocat în vreo rețea.

#45
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Salut,

As avea cateva intrebari pentru posesorii acestui terminal.
Ma gandesc sa mi l achizitionez in prezentul apropiat si vroiam sa stiu daca sunteti multumiti de el.
Sunt fan moto, numai moto am avut si desi am fost dezamagit de suportul software si update uri... din pct de vedere hardware si/sau dpdv al materialelor de constructie moto e greu de egalat. (si din cate am rasfoit netul nici acest dispozitiv nu dezamageste la acest capitol.)
Bateria e decenta? eu sincer as prefera pe hd maxx dar chiar nu il gasesc pe la noi, si razr hd l am vazut pe cateva site uri de la noi.
Este fluent? merge bine? raspunde bine la comenzi?
Este vreo sansa sa vedem android 4.4 pe el? nu as indrazni sa visez la cel ce urmeaza...android 5 ptr ca sa fim seriosi...e motorola.
Pe net, forumuri, poate chiar pe XDA, exista doritori, entuziasti, 'modderi' daca vreti, care sa incerce ei macar sa faca sau sa existe updateuri neoficiale?!

Last but not least, ati avea alte idei de telefoane "mult" mai bune in categoria/pretul acestuia?!

Mersi. Posted Image

Edited by 10nutz_413x, 19 November 2013 - 10:07.


#46
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
De ce nu astepti Moto G? O sa fie super ieftin, Android curat fara skinuri, update oficial la 4.4 confirmat pana in Ianuarie.
Parerea mea, mai asteapta si cumpara un aparat din noul val de la Motorola. E drept ca nu prea sunt optiuni inca, dar cred ca Moto G o sa vina pana la sfarsitul anului si in Romania.

E bun si RAZR HD, dar nu te mai poti astepta la update-uri oficiale. Eu unul nu as mai face upgrade la un aparat din generatie veche, chiar daca RAZR HD e un aparat foarte bun inca.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UuxZv5eZGbE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZVgCln7thdI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

View PostantinVidia, on 19 noiembrie 2013 - 11:53, said:

De ce nu astepti Moto G? O sa fie super ieftin, Android curat fara skinuri, update oficial la 4.4 confirmat pana in Ianuarie.
Parerea mea, mai asteapta si cumpara un aparat din noul val de la Motorola. E drept ca nu prea sunt optiuni inca, dar cred ca Moto G o sa vina pana la sfarsitul anului si in Romania.

E bun si RAZR HD, dar nu te mai poti astepta la update-uri oficiale. Eu unul nu as mai face upgrade la un aparat din generatie veche, chiar daca RAZR HD e un aparat foarte bun inca.



Ciao, e interesant Moto G dar tot nu sunt convins.
E clar, procesorul, puterea de calcul, e mai bun la Moto G dar nu il voi forja vreodata suficient cat sa simt nevoia de Qualcomm.
De cand mi s a stricat fostul smartphone am de cateva luni un sony eriscson j120i :)) deci orice telefon cu touchscreen si optiune de schimbare ringtone ma face sa chicotesc in momentul asta :))
Lasand gluma la o parte, ma incanta mai mult constructia lui RAZR HD decat plasticul de pe Moto G.
Update-urile la ultimele androiduri le voi resimti probabil dar in rest totul pare mai bun la RAZR HD, displayul amoled mai mare, bateria mai mare, camera mai buna...tot.

Overall prefer robustetea in detrimentul unui samsung wannabe (soft tare dar plasticarie ieftina).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate