Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Pareri despre noul regulament PAD

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

Poll: noul regulament polite PAD - dati-va cu parerea (16 member(s) have cast votes)

Sunteti de acord cu noile reglementari privind politele PAD??

  1. DA - statul saracul mai trebuie sa castige ceva (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. NU - o o hotie (16 votes [94.12%] - View)

    Percentage of vote: 94.12%

  3. Nu ma pronunt (1 votes [5.88%] - View)

    Percentage of vote: 5.88%

Vote Guests cannot vote

#37
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012
@flounder - imi cer scuze dar vezi ca am facut greseala. Inclusiv politele multianuale la aniversare sufera de aceeasi procedura
reinoirea politei (emiterea alteia sau precizarea prin supliment), notarea fransizelor +polita pad

#38
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Hai Salut,

Cu maaarreee intarziere am fost lovit si eu de notificare de la BRD pt mizeria asta de polita PAD.
Duduia de la banca nu a reusit sa imi explice mare lucru, eu fiind in criza de timp am platit mi-am luat hartiile si mi-am vazut de drum.

Din ce am citit pana acum, inteleg ca PADul asta e facut cu dedicatie pt aia de raman fara case la inundatii (adica sa ii despagubeasca "cineva" sa nu mai astepte de la Stat / Guvern.
Fair enough, mai putin faptul ca restul "poporului" va sponsoriza efectiv pe respectivii sinistrati.

Adica ce pana mea de inuntatie si alunecare de teren pot sa am eu la bloc? Hai cutremure mai sunt, nu zic nu. Dar sa imi impuna statul asigurare impotriva inundatiilor la etajul 3 e cel putin aberant.
Sunt asigurat pt un risc inexistent.

Initial asigurarea de imobil contractata prin banca acoperea aceste riscuri. Mai nou, pt ca avenit mizeria asta de PAD, am fransiza la cea de imobil, scazand evident si prima de asigurare, dar scaderea respectiva nu egaleaza valoarea PAD.
Asadar una peste alta sunt frecat de 3 ori:
1. Tre sa fac 2 asigurari in loc de una
2. Ma asigur mult mai scump pentru niste riscuri inexistente (doar ca sa ii despagupesc pe aia de au casele facute pe deal fara autorizatii si pleaca dealul cu ei)
3. Daca am vreo problema tre sa fac 2 dosare (in cazul de fata doar in caz de cutremur, daca oi scapa cu viata sa mai am treaba pe la asigurari)

Pareri, sugestii, reclamatii?

Mersi.

#39
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005

View Postlord hades, on 08 decembrie 2016 - 16:20, said:

Din ce am citit pana acum, inteleg ca PADul asta e facut cu dedicatie pt aia de raman fara case la inundatii
Cam așa plus ceva cutremure și alunecări de teren (datorate defrișărilor, dar asta e altă poveste).

View Postlord hades, on 08 decembrie 2016 - 16:20, said:

Fair enough, mai putin faptul ca restul "poporului" va sponsoriza efectiv pe respectivii sinistrati.
Adica ce pana mea de inuntatie si alunecare de teren pot sa am eu la bloc? Hai cutremure mai sunt, nu zic nu. Dar sa imi impuna statul asigurare impotriva inundatiilor la etajul 3 e cel putin aberant.
Sunt asigurat pt un risc inexistent.
La fel e și la sănătate, la pensii... stat social, ce vrei.

View Postlord hades, on 08 decembrie 2016 - 16:20, said:

Asadar una peste alta sunt frecat de 3 ori:
1. Tre sa fac 2 asigurari in loc de una
2. Ma asigur mult mai scump pentru niste riscuri inexistente (doar ca sa ii despagupesc pe aia de au casele facute pe deal fara autorizatii si pleaca dealul cu ei)
3. Daca am vreo problema tre sa fac 2 dosare (in cazul de fata doar in caz de cutremur, daca oi scapa cu viata sa mai am treaba pe la asigurari)
1. relativ corect
2. ăia fără autorizații nu au nici PAD, nici despăgubiri; însă pomana guvernamentală va veni că na, și ei sînt oameni, și ei au drept de vot...
3. corect

View Postlord hades, on 08 decembrie 2016 - 16:20, said:

Pareri, sugestii, reclamatii?
Concluzia - și în politică se aplică principiul GIGO - Garbage in, garbage out.

#40
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
am un apart luat prin prima casa.
intrebare:
de ce imi cere tanti de la BT cand platesc PAD sa mentioneze pe el ca e 50% in favoarea bancii? am intrebat-o si a ras incurcata iar raspunsul a fost atat de clar ca l-am uitat.

#41
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Numai 50%?

In esenta daca vine inundatia si iti ia apartamentul, atunci banca nu mai are garantie, asa ca este destul de multumita sa primeasca banii pe asigurare, pe care evident o sa ti-i scada din valoarea creditului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate