Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

maternitatea President Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
jannete

jannete

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.08.2012
Buna, este cineva care a nascut in Timisoara la President? Se merita?
   Dupa o nastere  la stat nu prea mai vreau sa nasc a doua oara tot la stat. Personalul se poarta inadmisibil si daca aduni toata spaga pe care trebuie sa o dai ca sa se uite la tine iti iese cam tot pe acolo.

#2
andyvesa

andyvesa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.09.2012
Buna ziua. Am ales clinica President din Timisoara, desi initial doream sa merg la alta, la recomandarea unor prieteni care au nascut acolo. Inca de la inceput nu mi-a convenit atitudinea personalului cu care am interactionat. Insa am sperat sa fie doar o chestiune minora. Dar m-am inselat. Am ajuns in clinica seara la 23:30 iar sotia mea a inceput travaliul. La inceput moasa ne-a supravegheat, inclusiv bataile inimii fetitei, insa pe la ora 3 dimineata ne-a spus ca ea merge sa se intinda putin, insa e cu o ureche la noi. A lipsit timp de o ora, interval in care eu ii monitorizam sotiei duratele de contractii respectiv relaxare (la indicatia moasei). La un moment dat, sotia mi-a spus ca ii vina sa impinga, insa eu nu stiam ce sa ii raspund. Consider ca moasa ar fi trebuit sa stea alaturi de noi pe intreaga perioada a travaliului.
O alta intamplare a fost cand am cerut concediu pentru sotia mea. “Doamna” doctor m-a intrebat cand a nascut sotia mea, iar eu i-am raspuns ca marti; ea a replicat: “Nu se poate.” I-am repetat ca marti a nascut sotia mea; raspunsul ei: “Nu este adevarat; sotia dvs. nu a nascut marti!” Cand am vazut ca ma face de rusine in fata tuturor asistentelor/infirmierelor, i-am adresat urmatoarele cuvinte:”Imi cer scuze, dar eu asa tin minte ca sotia mea a nascut marti!” Atunci un coleg de-al “doamnei” doctor (care radea de situatia creeata) i-a soptit ceva la ureche si imediat “doamna” doctor si-a adus aminte ca am dreptate. Cum si-a cerut scuze “doamna” doctor pentru acest incident? Foarte simplu:”Atunci sotia o sa fie externata vineri si o sa ii fac concediu vineri!” Asa si-a cerut scuze “doamna” doctor; in timp ce DOAMNA (in adevaratul sens al cuvantului) care aducea mancare in camera si-a cerut scuze de 2 ori ca a uitat sa aduca o noua sticla cu apa! Deh, ea nu are atatea clase ca “doamna”doctor si poate sa isi ceara scuze! Caci nimeni nu i se adreseaza cu “doamna doctor”.  In orice caz, rusine sa ii fie“doamnei” doctor!
Intr-o zi de miercuri, doamna doctor neonatolog Bortea(pentru care am tot respectul) ii comunica sotiei faptul ca fetita noastra este OK. A doua zi, o alta doamna doctor neonatolog (nu dau numele caci nu e frumos) ii spune sotiei mele ca fetita are probleme cu hemoglobina. Sotia mea s-a blocat la auzul acestei vesti. Si ii spune doamnei doctor ca ieri i s-a comunicat ca fetita e in regula. Atunci doamna doctor se uita in fisa si ii spune sotiei: “Aveti dreptate! Eu m-am uitat in fisa altui bebelus! Imi cer scuze!”. Consider ca acest gest este unul total lipsit de profesionalism! Consider ca nu este admisa o astfel de greseala din partea unui astfel de medic.
Si ce m-a deranjat enorm a fost urmatoarea situatie: In ziua de joi, sotia a alaptat fetita la ora 9:30. Apoi fetita a fost luata pentru niste investigatii si i s-a transmis ca va fi adusa inapoi. La ora 14 sotia a sunat sa intrebe de ce nu i se aduce fetita sa o alapteze, iar raspunsul a fost ca din greseala, fetita a fost alaptata cu lapte praf. Cand am ajuns la clinica, sotia plangea si se “mulgea” cu o pompa, pt ca i s-au intarit sanii. Scuza pe care au prezentat-o a fost ca au avut 2 cezariene si de aceea nu au putut aduce fetita la alaptat! Dar ma intreb eu: pana a tinut asistenta de sticluta ca fetita mea sa manance lapte praf, nu ajungea si la salonul 304? Sau de ce nu a fost sunata sotia sa coboare sa o alapteze? Acest gest este de neiertat si din acest motiv doresc sa informez toate viitoarele mamici ca desi va aflati intr-o clinica privata, nu trebuie sa stati linistite, ci trebuie sa vegheati tot timpul de copilas.
Asadar viitori parinti, fiti vigilenti pentru ca aducerea pe lume a unui copilas nu este o etapa asa de usoara, cum o considera o parte din personalul clinicii President din Timisoara! Personal, daca voi mai avea un copil, nu voi mai opta pentru clinica President!
Doresc sa ii multumesc pe aceasta cale doamnei doctor Pljakic Luiza pentru tot ceea ce a facut pentru noi. Este o femeie extraordinara

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate