Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

DIGI 24 Regionale (Nu mai emit).

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
442 replies to this topic

#37
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Iata si o petite facuta de mine:http://www.petitieonline.com/spuneti_nu_pentru_regionalizarea_digi-urilor_regionale

#38
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
...semnata doar de tine.Deci inclin sa cred ca sunt mai multi cei care imi impartasesc parerea decat cei care sunt de acord cu tine ;) Daca ar fi mai multe TS-uri digitale ar putea pastra in fiecare regiune doar Digi-ul corespunzator,cum ar fi si normal.Momentan sunt doar doua daca bine am inteles,cel de la Bucuresti si cel de la Oradea.

#39
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
pleaca ba de aici cu petitia ta, esti penibil.

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBukovina, on 16 septembrie 2012 - 14:15, said:

Cum sa nu-ti placa Carolina Voin??? e bunaciune Posted Image

Mie nu-mi place, eu o consider antonimul a ceea ce ai zis tu.

View PostBukovina, on 16 septembrie 2012 - 19:19, said:

pleaca ba de aici cu petitia ta, esti penibil.

+1. Eu n-am nevoie de Digi 24-urile locale. Prefer oricand alte canale in locul lor.

Si ce atatea trambite si surle pt. niste canale de 2 bani, se ridica cumva la nivelul lui Viasat, Discovery sau Mezzo?

Edited by alfa_alfa, 16 September 2012 - 19:55.


#41
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View PostBukovina, on 16 septembrie 2012 - 19:19, said:

pleaca ba de aici cu petitia ta, esti penibil.
imi cer scuze, n-am citit bine despre ce e vorba in petitia ta. retrag cuvintele.

View Postalfa_alfa, on 16 septembrie 2012 - 19:39, said:

Mie nu-mi place, eu o consider antonimul a ceea ce ai zis tu.



+1. Eu n-am nevoie de Digi 24-urile locale. Prefer oricand alte canale in locul lor.

Si ce atatea trambite si surle pt. niste canale de 2 bani, se ridica cumva la nivelul lui Viasat, Discovery sau Mezzo?
iti respect parerea, dar asta nu inseamna ca RDS nu mai trebuie sa introduca canale regionale si sau sa o dea afara pe Voin pentru ca nu-i place lui alfa_alfa. mai sunt si alti operatori prin tara, nu doar RDS...

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In niciun caz n-am zis sa o dea afara, iar legat de cele regionale sa le dea un Bit-Rate mult mai mic, sa nu mai ia din spatiul lui I. D., C. N. / T.C.M. ori T.V.R. 2, spre exemplu.

#43
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Pacat de oamenii Digi-urilor regionale ca au ajuns sa fie criticati in halul asta.
Nici n-a inceput emisia Digi 24 Constanta caci deja il si criticati.

#44
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
@necolae: pe tine ca galatean te intereseaza ce se intampla la Oradea sau te uiti la canalele astea doar pentru ca au prezentatoare "bune"? :naughty:

Repet ce am scris in alt post: nu sunt abonat RDS dar cred ca Digi-urile astea regionale sunt la fel de inutile ca TVR 3, pentru ca incearca sa bage pe gat la toata tara ceea ce este de interes doar intr-o anumita regiune. As fi de acord cu ce zicea @vladul_care_este aici, sau mai bine sa se dea canalul regional doar in judetele pe care le deserveste, iar documentarele turistice interesante sa fie date pe Digi 24 central in weekend. Cred ca aceasta varianta ar multumi pe toata lumea: fiecare ar avea stiri relevante din regiunea in care locuieste, iar banda ar ramane libera pentru alte canale sau pentru marirea bitrate-ului la cele existente. Eu zic ca daca este un pic de bunavointa, se poate adopta aceasta solutie.

#45
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postpufonel, on 16 septembrie 2012 - 21:03, said:

@necolae: pe tine ca galatean te intereseaza ce se intampla la Oradea sau te uiti la canalele astea doar pentru ca au prezentatoare "bune"? Posted Image

Repet ce am scris in alt post: nu sunt abonat RDS dar cred ca Digi-urile astea regionale sunt la fel de inutile ca TVR 3, pentru ca incearca sa bage pe gat la toata tara ceea ce este de interes doar intr-o anumita regiune. As fi de acord cu ce zicea @vladul_care_este aici, sau mai bine sa se dea canalul regional doar in judetele pe care le deserveste, iar documentarele turistice interesante sa fie date pe Digi 24 central in weekend. Cred ca aceasta varianta ar multumi pe toata lumea: fiecare ar avea stiri relevante din regiunea in care locuieste, iar banda ar ramane libera pentru alte canale sau pentru marirea bitrate-ului la cele existente. Eu zic ca daca este un pic de bunavointa, se poate adopta aceasta solutie.
Pe mine chiar ma intereseaza ce se intampla la Oradea,Iasi si Timisoara,nu numai la Constanta si Cluj.

Cam 8 ore si 35 de minute au emisiuni Digi 24 Oradea si Digi 24 Iasi pe zi de luni pana joi.Vinerea au 7 ore si 35 de minute de program pe zi.
Digi 24 Timisoara are 8 ore si 15 minute de program pe zi de luni pana vineri.

Acu vreo 2-3 zile l-am vazut la Digi 24 Oradea pe Flavius Bunoiu care vorbea despre Toamna Oradeana in rubrica Evenimente.

#46
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Gata, Digi 24 Constanta a intrat in grila :D

A inlocuit Test 7.

De precizat ca emite 16:9 cu flag WSS.

#47
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Nu mă interesează. Nu le am în grilă.Posted Image  Vă las pe voi să vă uitați. Posted Image

#48
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Ura! Inca un post care transmite nimic toata ziua! Pe bune acuma,nu vi s-a acrit? Ca eu n-apuc sa sterg din lista porcariile astea pana iara lansati cate una.

Necolae tre' sa fie in extaz la ora asta :lol:

Edited by vladul_care_este, 17 September 2012 - 18:51.


#49
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Si de ce nu lanseaza in Cluj sau in Brasov???

#50
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Lasa ca programul casieriilor RCS&RDS il poti gasi si din alte surse,nu-ti trebe televiziune separata pentru asta :lol:

#51
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

View Postc4n1b4lul, on 17 septembrie 2012 - 20:16, said:

Si de ce nu lanseaza in Cluj sau in Brasov???
Au licenta pentru 8 statii locale, inclusiv Cluj si Brasov ;)

http://www.digi24.ro...-ii-locale~3117

Asa ca se vor lansa si in orasele mentionate de tine, plus Galati si Craiova.

#52
szjozsef

szjozsef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 22.11.2004
Eu nu am nimic cu posturile regionale, dar astept sa apara varianta HD la totate daca tot fac reclama non-stop ca emit HD.....

Si nu, nu sunt de acord sa reduca bit-rate la aceste canale, inschimb ar trebuie sa mareasca si la toate celelalte canale la valori normale si sa nu mai inghesiue atata canale pe o frecventa, mai bine sa mai schoate din canale analogice...

#53
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
De acord,insa ei fac tocmai invers.

#54
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
Urmeaza regionale dg24 de la Craiova, Brasov, Galati si inca de undeva (Tg Mures?!/ Pitesti?!), pe al patrulea nu il stim inca.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate