Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

DIGI 24 Regionale (Nu mai emit).

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
442 replies to this topic

#19
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postvladul_care_este, on 25th August 2012, 10:16, said:

Necolae,lamureste-ma si pe mine ce satisfactie iti pot aduce atatea canale regionale,tu fiind galatean,care transmit 3-4 buletine de stiri pe zi,o emisiune-doua,si in rest videotext? Sincer acuma.Fara sa te apuci sa postezi grile,sa insiri prezentatori,etc.Scurt si la obiect :) Nu din rautate intreb,chiar sunt curios.Ca te vad tare entuziasmat de aceste canale :rolleyes:
Digi 24 Iasi si Oradea transmit 8 jurnale de stiri la 6.30,7.30,8.30,13.00,16.30,18.30,21.00 si 22.00. :peacefingers:
Digi 24 Timisoara nu transmite stiri la ora 21.

Eu sunt entuziasmat de aceste posturi fiindca vad obiective turistice foarte bune,spre exemplu saptamana viitoare plec la Iasi,si nu eram sigur ce sa vizitez asa ca m-am uitat la Digi 24 Iasi ca sa vad un reportaj despre casa memoriala lui Ion Creanga.

De asemenea,mai vad talk-showuri foarte bune,unde vin oameni atat din putere,cat si din opozitie.

Mai vad si emisiuni sportive foarte bune,de exemplu emisiunea Divizia Locala a lui Nicolae Mihalcea e cu 10 clase peste emisiunile sportive ale lui Sergiu Penciu de pe Transilvanii. :peacefingers:

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai ce are asa de bun 'Divizia Locala' fata de 'Fotbal LOOK'?

#21
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postalfa_alfa, on 25th August 2012, 10:44, said:

Pai ce are asa de bun 'Divizia Locala' fata de 'Fotbal LOOK'?
Pai la Divizia Locala se vorbeste despre toate sporturile din Crisana,iar la Fotbal LOOK se vorbeste doar despre fotbal si doar despre CFR Cluj. :peacefingers:

In plus,Yvette Mirza,Oana Mudura si Ana Maria Georgescu sunt parfum pe langa Dana Berinde,Anca Dinu,Ada Prundar si Narcisa Chiorean.

Octavian Haragos este de 100 de ori mai bun decat toti 3 (Raul Chis,Sabin Gherman,Mihai Hurezeanu) la un loc. :peacefingers:

Edited by necolae, 25 August 2012 - 10:05.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai vezi, atata vreme cat una este despre Fotbal, iar cealalta despre alte sporturi, comparatia nu-si are rostul. :peacefingers:

#23
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Mai nou Digi 24 Iasi a luat primul lor premiu:http://wwwdirect.digi24.ro/stire/Emisiunea-Turist-Acasa-premiata-la-SIMFEST_39462

#24
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Mai nou Digi 24 regionale au inceput sa frece cam aceleasi stiri precum Kiss freaca aceleasi melodii.


#25
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Urla "profesionalismul" in ei Posted Image Se vede ca pun accentul pe cantitate si nu pe calitate.Hai sa facem cat mai multe clone regionale Trigi 24 Holografic,fara esenta,ce daca toate-s trase la indigo si transmit nimic? Bani sa inghita,ca e de unde.

Edited by vladul_care_este, 14 September 2012 - 17:25.


#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Trebuia pastrat ceva din fostul 10 T.V..

Am incercat si eu sa ma uit la Digi 24 Iasi si Timisoara. Iasi asa-si-asa, dar Timisoara ma enerveaza de cate ori o vad pe Voin, nu-mi place deloc. :thumbdown:

Edited by alfa_alfa, 14 September 2012 - 17:37.


#27
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View Postvladul_care_este, on 14 septembrie 2012 - 17:25, said:

Urla "profesionalismul" in ei Posted Image Se vede ca pun accentul pe cantitate si nu pe calitate.Hai sa facem cat mai multe clone regionale Trigi 24 Holografic,fara esenta,ce daca toate-s trase la indigo si transmit nimic? Bani sa inghita,ca e de unde.

Din moment ce proiectul include 8 statii locale normal ca tot apar canale regionale Digi 24. Cu Digi 24 Constanta ajungem la 4, asadar, mai urmeaza inca 4 :D

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai si este ceva interesant pe Digi 24-urile locale? Parerea mea este ca sunt bani aruncati pe geam aiurea, in loc sa mai investeasca pe Digital ei baga bani in Digi 24 Constanta, Iasi, Brasov s.a.m.d.. Posted Image

Totusi, regret intr-un fel 'inchiderea' lui T.V.S. Oradea si Analog T.V.. Pe T.V.S. era 'Gameoholic', emisiune neregasita in grila lui Digi 24 Oradea. Posted Image

Mai bine reintroduceau D. W. decat sa lanseze Digi 24 Iasim spre exemplu. Pe D. W. erau emisiuni ft. interesante, unele fiind culturale chiar. Dar lasa, pe Digi 24 Iasi avem VideoText, e mult mai interesant decat D. W.. :clapping:

Edited by alfa_alfa, 14 September 2012 - 18:02.


#29
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Si pe AnalogTV era emisiunea 'Navetistul banatean' si inca mai este vinerea la ora 20 pe Digi 24 Timisoara.
Au cam inceput sa mai schimbe grila,acum e emisiune sportiva pe Digi 24 Timisoara si joia,ca pe vremea Analogului.
La Timisoara au mai pastrat si talk-show-ul de seara la ora 21.

#30
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postcatalinman, on 14 septembrie 2012 - 17:48, said:

Din moment ce proiectul include 8 statii locale normal ca tot apar canale regionale Digi 24. Cu Digi 24 Constanta ajungem la 4, asadar, mai urmeaza inca 4 Posted Image

Imi mentin afirmatia:2 ore pe zi,undeva intre 4 si 6 sau 5 si 7 dupa-masa puteau baga program local pe canalul-national.In astea 2 ore concentrau toata grila capuselor locale,si scapau mai ieftin,iar noi scapam de armata de clone.Si pentru a evita angoase de genul:"da eu n-am vazut emisiunea de pe Digi24 ca avea program local la ora aia",pe canalul national,puteau face un program local adresat Bucurestiului si judetului Ilfov,si astfel toata lumea era multumita,daca tot i-a apucat regionalizarea acestui canal.Si gata,se evita aruncarea banilor pe fereastra,inchiderea unor canale locale indragite (da,TVS Oradea!) si mentinerea unor canale inutile in grila,doar pentru a umple spatiul aiurea.Dar,tipic Teszarian,de ce sa se economiseasca bani si sa se investeasca in calitatea transmisiei digitale care e praf,pamant,muci,cand se poate face taman invers:sa o alteram si mai mult,tinand starvuri care emit continut editorial apropiat de 0 barat,transmise la bitrate-uri de cate 10-11 mega? Esti de acord cu mine Catalin?

Edited by vladul_care_este, 16 September 2012 - 10:28.


#31
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postvladul_care_este, on 16 septembrie 2012 - 10:27, said:

Imi mentin afirmatia:2 ore pe zi,undeva intre 4 si 6 sau 5 si 7 dupa-masa puteau baga program local pe canalul-national.In astea 2 ore concentrau toata grila capuselor locale,si scapau mai ieftin,iar noi scapam de armata de clone.Si pentru a evita angoase de genul:"da eu n-am vazut emisiunea de pe Digi24 ca avea program local la ora aia",pe canalul national,puteau face un program local adresat Bucurestiului si judetului Ilfov,si astfel toata lumea era multumita,daca tot i-a apucat regionalizarea acestui canal.Si gata,se evita aruncarea banilor pe fereastra,inchiderea unor canale locale indragite (da,TVS Oradea!) si mentinerea unor canale inutile in grila,doar pentru a umple spatiul aiurea.Dar,tipic Teszarian,de ce sa se economiseasca bani si sa se investeasca in calitatea transmisiei digitale care e praf,pamant,muci,cand se poate face taman invers:sa o alteram si mai mult,tinand starvuri care emit continut editorial apropiat de 0 barat,transmise la bitrate-uri de cate 10-11 mega? Esti de acord cu mine Catalin?
Doamne,ce glumet mai esti.Sa stii ca Iulia Pop,Carolina Voin,Ovidiu Mihaiuc,Andreea Medinschi,Oana Mudura,Adrian Cojocaru,Teodora Tompea samd au experienta in mass-media de ani de zile,ca sa nu mai spun ca au luat si premii.Uite:http://www.digi24.ro...a-SIMFEST_39462

#32
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Nu sunt de accord, avem puncte de vedere diferite in privinta Digi 24 :)

#33
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postnecolae, on 16 septembrie 2012 - 12:49, said:

Doamne,ce glumet mai esti.Sa stii ca Iulia Pop,Carolina Voin,Ovidiu Mihaiuc,Andreea Medinschi,Oana Mudura,Adrian Cojocaru,Teodora Tompea samd au experienta in mass-media de ani de zile,ca sa nu mai spun ca au luat si premii.Uite:http://www.digi24.ro...a-SIMFEST_39462

Necolae,intelege ca nu ma doare capul de cate premii au respectivii,atata timp cat posturile in cauza transmit nimic 90% din timp,iar RCS imi baga pe gat in fiecare luna cate o astfel de capusa,la bitrate mare,cand restul canalelor,pentru care platesc bani in plus,se ineaca in pixeli si macroblocuri.

@ Catalinman Normal ca nu esti de acord,intrebarea era oarecum retorica pentru ca fiind angajat RCS nu poti fi obiectiv pe deplin.No offense,nu o spun din rautate,si eu as face la fel Posted Image

Edited by vladul_care_este, 16 September 2012 - 14:18.


#34
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postalfa_alfa, on 14 septembrie 2012 - 17:34, said:

Trebuia pastrat ceva din fostul 10 T.V..

Am incercat si eu sa ma uit la Digi 24 Iasi si Timisoara. Iasi asa-si-asa, dar Timisoara ma enerveaza de cate ori o vad pe Voin, nu-mi place deloc. Posted Image
Cum sa nu-ti placa Carolina Voin??? e bunaciune Posted Image

Edited by Bukovina, 16 September 2012 - 14:16.


#35
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postvladul_care_este, on 16 septembrie 2012 - 14:09, said:

Necolae,intelege ca nu ma doare capul de cate premii au respectivii,atata timp cat posturile in cauza transmit nimic 90% din timp,iar RCS imi baga pe gat in fiecare luna cate o astfel de capusa,la bitrate mare,cand restul canalelor,pentru care platesc bani in plus,se ineaca in pixeli si macroblocuri.

@ Catalinman Normal ca nu esti de acord,intrebarea era oarecum retorica pentru ca fiind angajat RCS nu poti fi obiectiv pe deplin.No offense,nu o spun din rautate,si eu as face la fel Posted Image
In luna iulie nu ti-a bagat nici o capusa locala.Digi Iasi si Timisoara s-au lansat la 11 si 25 iunie,Digi Oradea la 6 august si maine Digi Constanta.

#36
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Ma rog,tu ai luat-o ad-literam,insa cred ca ai inteles ce am vrut sa spun.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate