Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Samsung N7100 Galaxy Note 2

- - - - -
  • Please log in to reply
3560 replies to this topic

#1279
GEORGE1976

GEORGE1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.05.2008
Nu inca,tv smart nu am si cablul e mai ieftin! :-)

Edited by GEORGE1976, 09 September 2013 - 04:06.


#1280
ticodriver

ticodriver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 02.09.2005
Eu am un dock care are si iesire HDMI(nu mini, HDMI normal). Bag telefonul in dock, leg cu HDMI de TV si merge super, ba mai mult, cu telecomanda TV-ului (am incercat cu un Samsung si un Grundig) controlez si telefonul, cat timp e conectat. Dock-ul a fost in jur de 200 lei si are si 2 USB-uri si iesire audio-jack, vine cu un cablu USB si incarcator.

#1281
GEORGE1976

GEORGE1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.05.2008

View Postticodriver, on 09 septembrie 2013 - 07:11, said:

Eu am un dock care are si iesire HDMI(nu mini, HDMI normal). Bag telefonul in dock, leg cu HDMI de TV si merge super, ba mai mult, cu telecomanda TV-ului (am incercat cu un Samsung si un Grundig) controlez si telefonul, cat timp e conectat. Dock-ul a fost in jur de 200 lei si are si 2 USB-uri si iesire audio-jack, vine cu un cablu USB si incarcator.

Eu am luat cablul cu 8 euro dar spune-mi te rog sunetul e pe TV , pe telefon, sau trebuie sa legi audio tv si telefonul sa ai sunet pe TV?

Edited by GEORGE1976, 09 September 2013 - 21:09.


#1282
ticodriver

ticodriver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 02.09.2005
Merge sunetul si pe TV prin HDMI. Oricum, in setarile programului care se deschide la "andocare" apar optiuni sa setezi cum doresti iesirea sunetului.

#1283
GEORGE1976

GEORGE1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.05.2008
Am primit cablul si merge super, in full screen indiferent de pozitia telefonului imaginea ramane fixa pe tv, full, e foarte practic si ieftin.
M-am uitat si la note 3 dar sincer pana nu-l vad in realitate e greu sa-mi fac o parere dar cred ca e fain si 3.

news.softpedia.com/news/Watch-Samsung-Galaxy-Note-3-Video-Walkthrough-380659.shtml

Edited by GEORGE1976, 13 September 2013 - 23:01.


#1284
GEORGE1976

GEORGE1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.05.2008
Stie cineva daca se poate cauta pe google o poza daca atasesi o poza? Sa inlocuiesti cuvantul cu poza?
Si inca una , poti atasa o poza la un mesaj doar cu copy si paste?

#1285
dan4

dan4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 11.12.2002
Te duci unde ai pozele, deschizi folderul și apoi folosind butonul din stînga jos alegi: ''Selectare element''.  După ce ai selectat cel puțin un element îți apare sus semnul: ''Partajare prin'' (dacă telefonul este în mod landscape (orizontal cu autorotirea activată) scrie și textul ''Partajare prin'' iar dacă este în mod portret este doar un semn ce arată ca o ramificație (semnul ''<'' cu 3 puncte, unul la intersecția liniilor și cîte unul la fiecare capăt din dreapta semnului). După apăsarea butonului de mai sus apar opțiunile de partajare inclusiv prin intermediul conturilor de email configurate.
   Sper că la asta te-ai referit.

#1286
GEORGE1976

GEORGE1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.05.2008
Nu la asta, daca am facut o poza cu o floare , pot cauta pe google date despre floare cu ajutorul pozei facute de mine? Sa aflu cum se cheama...etc?

Edited by GEORGE1976, 15 September 2013 - 21:48.


#1287
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 25.11.2004

View PostGEORGE1976, on 15 septembrie 2013 - 21:46, said:

Nu la asta, daca am facut o poza cu o floare , pot cauta pe google date despre floare cu ajutorul pozei facute de mine? Sa aflu cum se cheama...etc?
Incearca Google Goggles

#1288
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am cumparat anul trecut in octombrie un card de memorie Kingston Micro-SDHC 32GB Class 10 pentru Samsung Galaxy Note II.
In luna aprilie 2013, deci dupa aproximativ 6 luni de utilizare, cardul a murit subit pierzand absolut tot ce aveam pe el (fotografii, filme, documente, unele aplicatii etc.).
Pana sa ajunga in situatia de a nu mai fi detectat nu a dat niciun semn ca ar exista vreo problema. A "crapat" brusc si nu il mai vedea nici PC-ul (indiferent in ce card reader l-am testat). Evident ca in aceasta situatie nu mai putea fi nici formatat.
In fine, am trimis cardul de memorie in garantie si pana la sfarsitul lunii am avut unul nou (acelasi model) cu care a fost inlocuit cardul defect. L-am pus in telefon si de atunci nu l-am mai scos.
Ieri am avut o noua surpriza: cardul nu mai era vazut de telefon. Au aparut exact aceleasi simptome la nici macar 5 luni de utilizare. Azi l-am expediat in garantie si pe acesta.
A mai avut cineva probleme cu cardul de memorie?
Ma intreb daca nu cumva Galaxy Note II ucide cardurile de memorie externe sau, in particular, distruge cardurile de memorie Kingston sau le distruge pe cele de 32 GB...
Am mai avut smartphone-uri si diverse tipuri de memorii flash (inclusiv de la Kingston) pe care le-am folosit in diverse smartphone-uri, chiar de la Samsung, camere digitale, PC. Pana acum nu am avut niciun fel de probleme cu ele. Acesta a fost primul card de memorie de 32 GB clasa 10. Am mai utilizat un card de 16 GB clasa 10, tot Kingston, intr-un smartphone LG, apoi l-am mutat intr-un alt Samsung Galaxy. Acesta rezista de peste 1 an. Intr-un alt smartphone am utilizat un card de memorie de 8 GB clasa 6, tot Kingston, de mai mult de 1 an si inca nu am probleme cu el. Acum il utilizez la PC - tin pe el o distributie Linux si, in plus, mai car diverse fisiere din cand in cand. Mai am telefoane vechi cu carduri de memorie de 4 GB sau 2 GB care la vremea lor au fost utilizate intens si inca mai functioneaza.

#1289
GEORGE1976

GEORGE1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.05.2008

View Post_-_, on 16 septembrie 2013 - 16:45, said:

Am cumparat anul trecut in octombrie un card de memorie Kingston Micro-SDHC 32GB Class 10 pentru Samsung Galaxy Note II.
In luna aprilie 2013, deci dupa aproximativ 6 luni de utilizare, cardul a murit subit pierzand absolut tot ce aveam pe el (fotografii, filme, documente, unele aplicatii etc.).
Pana sa ajunga in situatia de a nu mai fi detectat nu a dat niciun semn ca ar exista vreo problema. A "crapat" brusc si nu il mai vedea nici PC-ul (indiferent in ce card reader l-am testat). Evident ca in aceasta situatie nu mai putea fi nici formatat.
In fine, am trimis cardul de memorie in garantie si pana la sfarsitul lunii am avut unul nou (acelasi model) cu care a fost inlocuit cardul defect. L-am pus in telefon si de atunci nu l-am mai scos.
Ieri am avut o noua surpriza: cardul nu mai era vazut de telefon. Au aparut exact aceleasi simptome la nici macar 5 luni de utilizare. Azi l-am expediat in garantie si pe acesta.
A mai avut cineva probleme cu cardul de memorie?
Ma intreb daca nu cumva Galaxy Note II ucide cardurile de memorie externe sau, in particular, distruge cardurile de memorie Kingston sau le distruge pe cele de 32 GB...
Am mai avut smartphone-uri si diverse tipuri de memorii flash (inclusiv de la Kingston) pe care le-am folosit in diverse smartphone-uri, chiar de la Samsung, camere digitale, PC. Pana acum nu am avut niciun fel de probleme cu ele. Acesta a fost primul card de memorie de 32 GB clasa 10. Am mai utilizat un card de 16 GB clasa 10, tot Kingston, intr-un smartphone LG, apoi l-am mutat intr-un alt Samsung Galaxy. Acesta rezista de peste 1 an. Intr-un alt smartphone am utilizat un card de memorie de 8 GB clasa 6, tot Kingston, de mai mult de 1 an si inca nu am probleme cu el. Acum il utilizez la PC - tin pe el o distributie Linux si, in plus, mai car diverse fisiere din cand in cand. Mai am telefoane vechi cu carduri de memorie de 4 GB sau 2 GB care la vremea lor au fost utilizate intens si inca mai functioneaza.

Incearca sa folosesti dropbox altfel nu se stie cand se poate intimpla vreun accident nefericit.

#1290
hasserro

hasserro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 18.08.2013
Eu am un card de 8gb de vreo 2 ani. Prima data a fost pe optimus one iar din martie pe note 2. Absolut nici o problema.
Ieri mi-am luat un samsung clasa 10 de 32 de giga. Se comporta excelent pana acum

#1291
dan4

dan4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 11.12.2002
Eu am avut în ultimele 7 luni două carduri diferite de 16 GB în Note 2 pe care le umplusem cu poze, muzică și filme și ascultam frecvent în mașină melodiile (prin bluetooth) și n-au pățit nimic. Dar am avut alte 3 carduri mai mici pe care le-am scos din circulație pentru că nu mai puteau fi citite corect unele fișiere după ce fuseseră în Nokiile N82 și E51 sau în BlackBerry-ul soției.

#1292
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Din ce am mai citit azi pe net s-ar putea deduce ca memoriile flash facute de Kingston nu mai sunt ce erau. De asemenea, se pare ca au renuntat la ideea de a oferi garantie pe viata pentru cardurile de memorie...
Insa nu este exclus nici ca Samsung Galaxy Note II si S3 sa distruga cardurile de memorie externe daca tinem cont de acest articol:
http://forums.hardwa...-a-4130144.html

View PostGEORGE1976, on 16 septembrie 2013 - 19:56, said:

Incearca sa folosesti dropbox altfel nu se stie cand se poate intimpla vreun accident nefericit.

Pentru fotografii si filme Dropbox este util. Pentru alte directoare/fisiere si pentru sincronizare bilaterala pe langa Dropbox mai este necesar Dropsync.

#1293
GEORGE1976

GEORGE1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.05.2008

View Postcagh, on 15 septembrie 2013 - 23:29, said:


Incearca Google Goggles

Mersi de aplicatie ! Beton ! Mai exista similare?

Edited by GEORGE1976, 18 September 2013 - 00:14.


#1294
Filoteu

Filoteu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 06.02.2007
Cine vrea samsung note 2 nou, resigilat si cu cateva zgarieturi, il gasiti la emag. ro  la un pret de 1.449 ron :

http://www.emag.ro/t...h/pd/E09XKBBBM/

Sper  sa nu se considere reclama, dar mi se pare un pret bun pentru un telefon de top. Eu am note 2 blue, de care sunt foarte multumit, dar uitandu ma pe net pentru cineva, am  vazut oferta....

Edited by Filoteu, 23 September 2013 - 15:29.


#1295
zenni13

zenni13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.09.2013
Buna ziua! Am si eu nevoie de putin ajutor, daca are cineva timp de mine.
Urmeaza sa-mi cumpar si eu un note 2, si citind parerile de pe net, am gasit niste chestii deranjante, de exemplu acest 'sudden death syndrome' , pe care cica le au mai multe phablete din seria cu 16 gb, si cauzeaza moartea brusca a telefoanelor.
Un alt lucru ar fi viata bateriei, chiar trebuie pus la incarcat zilnic ? Sau depinde de folosire? Penrtu ca la marimea bateriei, eu ma asteptam la un timp mai bun, mai ales dupa citirea review-urilor.
Si calitatea carcasei? E chiar de asa de proasta calitate, incat se crapa, scartaie, si intra praful?
Am vazut ca sunt multi utilizatori aici, care folosesc note 2 de peste un an, si m-am gandit ca ei ma pot lamuri cu siguranta, si daca merita sa-mi cumpar, fiindca am de gand sa-l folosesc timp de 2 ani.
Multumesc.

#1296
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mie imi omoara cardurile de memorie dupa cateva luni de utilizare... In rest nu am probleme cu el. Il incarc odata la 2 zile. Eu i-am pus de cand l-am cumparat coperta originala care inlocuieste si capacul. A mea nu scartie si nici praf nu intra in el. Am desfacut capacul doar de cateva ori (ca sa pun sim-ul si ca sa inlocuiesc cardurile de memorie distruse).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate