Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 

Posturi amuzante de pe forum

* * * * - 18 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6517 replies to this topic

Poll: Posturi amuzante de pe forum (64 member(s) have cast votes)

Reguli de baza pt postare

  1. Nu se posteaza numele celui ce a facut acea postare (27 votes [42.19%])

    Percentage of vote: 42.19%

  2. Nu se face vreo referire la persoana respectiva in scopul de a da indicii spre identificare (5 votes [7.81%])

    Percentage of vote: 7.81%

  3. Nu se va cita cu link catre postarea initiala (3 votes [4.69%])

    Percentage of vote: 4.69%

  4. Daca aveti intrebari pt cineva ce a postat aici, le adresati direct acelui user prin mesageria privata (3 votes [4.69%])

    Percentage of vote: 4.69%

  5. Intregul regulament se regaseste in prima postare de pe acest topic (16 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  6. Acest topic nu este pt a rade de problemele psihologice ale colegilor !!! (10 votes [15.62%])

    Percentage of vote: 15.62%

Vote Guests cannot vote

#6481
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

Hehe, ce folosea tataie matern la 90 de ani mobil. A murit la 92 de ani, asta vara, [...]

Bunica paterna a folosit doar telefon fix, a murit in 2009, a avut fix intre 1994 si 2009 cum are veni. Cea materna, decedata 2013, nu a avut fix, ea a decedat, sotul ei a trait pana in 2023.

Quote

Am inteles: bunicii tai au murit din cauza telefoanelor (fixe sau mobile).


#6482
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006
Genial!

Quote

Cat este un clocot?
Femeia gospodina: pana cand fierbe un pic
Femeia misterioasa: depinde de ce ai in oala
Femeia pragmatica: mai bine da cu aspiratorul ca fac eu mancare
Femeia curioasa: dar ce vrei sa faci?
Femeia grijulie: vezi sa nu te frigi
Femeia nemaritata: s-o intreb pe mama
Femeia maritata: da-te la o parte, neispravitule
Femeia tech: hai sa vedem pe Google
Femeia intelectuala: hai sa vedem pe Glovo
Femeia artista: dar de ce ma intrebi pe mine?
Femeia conspirationista: dar nu trebuie sa dea in clocot
Femeia experimentalista: pana se ridica oul
Femeia de stiinta: pana ajunge la echilibru termic
Femeia filozof: nu putem sti
Femeia psiholog: pana simti ca-i de ajuns
Femeia abstracta: nu exista distributie uniforma pe un interval infinit
Femeia absurda: descurca-te fara mine


#6483
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023

Quote

Mi se intampla frecvent sa frecventez saormeriile frecvente. Mi s-a frecventat limba de atata frecventare.

Quote

Mai bine mananci.


#6484
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006

Citat

Incredibil! Deja au apărut Golfurile electrice conduse de o bătrînică. Duminica, doar pana la biserica si inapoi...


#6485
Gpoint

Gpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 21.04.2009

Citat

Si ai mei cand ajung la bunici, e lumea lor. Ca se joaca cu copiii vecinilor. Ca se joaca prin tot felul de chestii prin curte.
Nepotelul meu cand era mic era crescut de ma-sa(cumnata-mea adica), in igiena deplina. Dezinfectant, spirt, alea.
Pana cand a scapat odata la bunici in curtea gainilor si l-au gasit mancand gainat cu pumnul.
:D
Mi-o si inchipui pe cumnata-mea cum a reactionat.
Sa-l duca pe baiat la spital sa-i faca clisma. hahahaha

Acum nepotelul a crescut inalt, frumos si.. norocos! :)
Probabil de la fosfati si potasiu.


#6486
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 24.11.2006
Una din multele concluzii la care ajunge un coleg de forum vis-a-vis de subiectul demografie:

Citat

Iar ne ascundem dupa chestii oarecum inalte, uitand esenta, doar cand faci oameni, esti om!


#6487
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 24.11.2006
Am nevoie de un sfat, oarecum as putea slabi? Ce-mi recomandati? Am si ceva dileme, nu stiu de unde sa incep...

Citat

Salut,

am aproape 90 kg si o burta cam mare. Am vazut in Naked and Afraid ca oamenii slabesc 10 kg in 3 saptamani daca mananca putin / aproape nimic.
Ma tenteaza sa incerc si eu dar alea 10 kg le pierd din burta sau de altundeva? Ca la mine doar burta e mare, restul corpului e ok.

Stau intr-un sat relativ departe de oras si ma gandeam ca as putea forta treaba daca golesc casa de mancare si ma izolez, eventual trec pe rosu sau ceva sa raman fara permis ca sa nu ma tenteze sa merg dupa mancare.

Ar mai fi o varianta "hardcore" sa zic asa. E o padure langa sat si sa ma duc sa stau acolo cu cortul 3 saptamani doar cu ceva apa si 2-3 conserve de fasole cu carnati.

Dar nu vreau sa trec prin asa ceva degeaba, adica nu are rost daca nu scap de burta.


#6488
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014
meseriasii lui peste prajit  :facepalm:  vopsim masinile cu trafaletul

From 22 februarie 2024 - 20:52:

Va salut...am un logan prima generație [...] am cautat o vopsea și am cumpărat [...] din spusele celui care o vinde se poate da fără probleme la trafalet

zugrav, ofer servicii de dat la trafalet spatii de birouri, case, masini ...

#6489
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 24.11.2006

Citat

Asta e genul de calatorie ce-mi place, cu lampile din grup, in rest raman la Caciulata si Antalya, cu cate 1 sejur pe an.

Gangbang, threesome, foursome? Posted image Vai ce filament sexy ai, ce-mi place invelisul tau de sticla, hai sa te vad cand te incingi complet! Posted image

Edited by un_el, 28 February 2024 - 09:48.


#6490
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 03.02.2010

Citat

Zilele trecute am cautat pe OLX serialul Lost. Am gasit la cineva care m-a asigurat ca e sigilat, nou nout, original. Cost 200 de ron. Ieri a venit. Primul lucru care m-a uimit: serialul nu era pe DVD ci pe un stick de 64 GB. A doua chestie, stick-ul nu era branduit Lost, ci era un stick Kingston.Sunt normale aceste lucruri la un film original? Sau e un film piratat descarcat de pe net si bagat frumos intr-o cutie?

Citat

Daca joaca Puiu Calinescu nu-i original.


#6491
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,842
  • Înscris: 09.05.2008

Quote

Io am pretentii mult mai mari decit tot felul de mesaje tembele de pe feisbuci. Bine, pretentiile mele transced cu citeva ordine de magnitudine capacitatea ta de intelegere. Te-as invata si pe tine cum se ajunge la un astfel de nivel, dar asta presupune sa-ti dau prima data un reset, dupa care sa pompez in tine zeci de ani de stiinta


#6492
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014

From 01 martie 2024 - 10:26:

Poate fi defect contorul in acest context sau ce alte teste mai putem face pentru a verifica corectitudinea inregistrarii indexului?

From 01 martie 2024 - 11:36:

contorul incepe sa se invarta de bucurie ca ati venit acasa, cam cum da cainele din coada Posted Image


#6493
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 03.02.2010

Citat

Taxa pe soare. Cât de rău poate fi? A studiat cineva ce variante de lege exista?

Citat

Pai ce scrie in lege? Cat e taxa?

Citat

la 2 raze de soare esti obligat sa dai un vant


#6494
Gpoint

Gpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 21.04.2009

Citat

Vecinul avea un papuc, s-a stricat pompa de benzina undeva pe camp, l-a bagat pe unu' sub capota cu o sticla de benzina, si turna direct in carburator.
Răspuns:

Citat

Da, da confirm asta.
Am vazit si io masina asta, da' nu l-am recunoscut pe ala de sub capota.


#6495
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 24.11.2006
Despre o masina de spalat rufe si... wc-ul, ma rog, un fel de a spune:

Citat

Maşinile de spălat noi folosec puţin apă. Spălatul înseamnă multă apă şi mult timp. Altfel nu e spălat, e doar imitaţie. Şi nu glumesc.
Wecinul Costică cu bazinul sus are unele avantaje:
1) Pe un lanţ se pot pune mai multe mânere. Foloseşti mânerul în funcţie de cât de murdar eşti pe mâini. Nu ştiu dacă se poate pune lanţ pe ambele părţi;
2) Pot fi "telecomandate" - eşti în cadă, ai lanţ dus până la cadă, tragi mâner la cadă şi gata, nu mai ieşi din cadă;
3) Pot ai autoamorsate prin ridicarea nivelului plutitorului - numai dacă-s din alea fără capac, deşi cred că şi unele cu bazin cu capac se pot: pui o tijă, ridici nivelul flotorului şi se autoamorsează. De exemplu dai cu detartrant şi vrei să tragă apa de mai multe ori, fără să stai lângă să te irite la ochi; după ce ai terminat de făcut curăţenia cobori flotorul la nivelul normal. De folos şi cu alte ocazii când vrei să tragi apa de mai multe ori.

Raspunsuri:

Citat

Serios? Ai rezolvat pana la urma cu LG-ul ala al tau pe care voiai sa-l "tunezi" pentru ca nu folosea destula apa? Doar ti-am recomandat sa-l scoti pe camp cand e furtuna, se rezolva, n-ai vrut sa ma asculti.

Te stergi la coor cu degetele? Ba da, al doilea lant il poti folosi ca sa intorci ceasul cu pendula si cuc.

Curios, te kaci in cada? Sau il lasi sa pritoceasca si dupa aia tragi apa?

Doar daca lantul merge tras cand esti in pat, altfel nu se pune.

Edited by un_el, 04 March 2024 - 16:20.


#6496
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014

From 04 martie 2024 - 08:51:

Si daca ii pun pe usa frigiderului si trec cu tacamuri pe langa - le atrage, ma trezesc ca-mi zboara cutitul din farfurie pe usa frigiderului - am facut proba !!

si eu care credeam ca exista fantome, acum s-a rezolvat misterul lucrurilor aruncate deodata prin casa

#6497
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006
dIN ACELASI TOPIC:

Citat

man, eu cred ca voi va plictisiti maxim. discutii despre compartimentarea frigiderelor, citirea contoarelor. ce mai urmeaza? wc-uri si cum tragerea de lant era mai ok decat sa apesi pe buton:))


#6498
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 24.11.2006
Sunt gelos pe femei asa ca am luat o hotarare:

Citat

Lasă că mi fac eu schimbare de sex, mă sforțez un pic ca nu e cazul de ceva greu și sarbatoreac și eu și am avantaje că primesc flori înflorite cu multe petale sepale tulpini pistile stamine etc. Adică noi bărbații să fim discriminați? Eu o sa prefer sa primesc plante in ghiveci sau mai degrabă cadouri utile cum ar fi bani electrocasnice noi autoturisme premium


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate