Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Bacalaureat (BAC) 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
5127 replies to this topic

#5113
edinsonedy

edinsonedy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.01.2013

View PostMehico, on 05 septembrie 2013 - 14:19, said:

Si I cum ti sa parut?Ai facut tot?
din cele 60 de puncte puse in joc cu I si II am facut 42 deci nota 5.20 intr-un fel e bine ca am scapat de matematica asta unde sincer eram aproape 0 dupa o vara in care am tras ca un animal pot  sa zic ca am  incercat  si am reusit cat de cat sa recuperez materie de 4 ani intr-o luna jumate,cred e ok gandid la rece cu toate ca sunt dezamagit de faptul ca puteam sa scot linistit un 6 daca nu greseam la impartirea polinomului si un exercitiu banal de la I ...

Edited by edinsonedy, 05 September 2013 - 19:55.


#5114
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
In max 2-3 zile puteai sa inveti materia de cls 11-12 ca sa iei MINIM 10 puncte la S3 , mare greseala ai facut  ca nu te-ai preocupat deloc de S3  . Daca tinteai putin mai sus sigur luai minim 6 .

Edited by qew, 05 September 2013 - 20:03.


#5115
Mehico

Mehico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 25.01.2012

View Postqew, on 05 septembrie 2013 - 20:02, said:

In max 2-3 zile puteai sa inveti materia de cls 11-12 ca sa iei MINIM 10 puncte la S3 , mare greseala ai facut  ca nu te-ai preocupat deloc de S3  . Daca tinteai putin mai sus sigur luai minim 6 .
2-3 zile?WTF?

#5116
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Da, pt subpunctele a) de la analiza nu ai nevoie de mai mult de 3 zile (5-6 ore pe zi) . Am reusit pe un tip care l-am luat de la 0 , adica nu stia ce e aia derivata , si dupa 3 zile stia sa faca orice exercitiu ii pica la subpunctul a) . Mai ales ca la mate tehnologic sunt cam stas .

#5117
Mehico

Mehico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 25.01.2012

View Postqew, on 05 septembrie 2013 - 20:59, said:

Da, pt subpunctele a) de la analiza nu ai nevoie de mai mult de 3 zile (5-6 ore pe zi) . Am reusit pe un tip care l-am luat de la 0 , adica nu stia ce e aia derivata , si dupa 3 zile stia sa faca orice exercitiu ii pica la subpunctul a) . Mai ales ca la mate tehnologic sunt cam stas .
E bine de stiut...tot la mate tehnologic dau si eu bacul...

#5118
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
5-6 ore de lucru pe exercitii (efectiv) .

#5119
edinsonedy

edinsonedy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.01.2013

View Postqew, on 05 septembrie 2013 - 20:02, said:

In max 2-3 zile puteai sa inveti materia de cls 11-12 ca sa iei MINIM 10 puncte la S3 , mare greseala ai facut  ca nu te-ai preocupat deloc de S3  . Daca tinteai putin mai sus sigur luai minim 6 .
Nu e chiar asa pentru ca si asa am stat o gramada sa inteleg anumite lucruri simple cu polinoame si legi de compozitie am lucrat destul de multe tipuri,bine la analiza daca as mai fi avut o saptamana cred ca puteam sa abordez cat de cat insa si la la derivari stiam doar ca m-a incurcat umpic ce s-a dat acum am incercat eu ceva acolo insa cred ca nu a fost bine dupa ce am consultat baremul. eu am incercat sa lucrez ce se poate pentru I si II. Gandeste-te ca am fost aproape 0 cu matematica la orice nivel,nu e o infrangere insa dezamagirea ca puteam mai mult daca nu gafam lucruri simple.Insa atata timp cat acolo scrie reusit la matematica asta ramane,deacum imi mai ramane sa vad cum duc chimia si romana inca odata.

#5120
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Poate nu ai avut tu pe cineva care sa te indrume si sa te ajute , conteaza mult acest lucru . De la 0 a plecat si tipul ce l-am ajutat .

#5121
FlorinSilviuBac

FlorinSilviuBac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 05.06.2013
sal tuturor ! am si eu o intrebare , vrea sa intru la fac de drept si spune ca inscrierile sunt intre 9 si 27 luna asta cu dosar dara examen , acuma intrebarea mea este urmatoarea :conteaza cand depun dosarul sau locurile se decid la final pe 27 ?

#5122
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Exista o perioada in care depui dosarul si apoi, la final, vor anunta pe cei admisi. Probabil intr-una din urmatoarele 3 zile dupa ce s-au incheiat inscrierile.

La ei pe site ce scrie mai exact ? Despre ce facultate e vorba ? (ce oras?)

Dar la drept nu se dadea admitere cu examen ? Posted Image
Romana si economie parca  ...

Edited by Corupt, 10 September 2013 - 13:27.


#5123
FlorinSilviuBac

FlorinSilviuBac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 05.06.2013
danubius din galati , i am sunat si mi au spus ca nu se da examen , doar dosar..

#5124
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
M-am uitat la ei pe site, dar nu scrie data exacta cand afiseaza lista cu cei admisi.
In mod normal in perioada 9-27 se depun dosarele, iar la 1,2 sau 3 zile dupa se afiseaza lista.
Da-le un mail sau intreaba-i la telefon in ce data aflii daca ai fost admis.

#5125
FlorinSilviuBac

FlorinSilviuBac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 05.06.2013
am vb cu ei ma , au zis ca pe 27 atunci se afla rezultatele, eu doar vroiam sa vad si parerea voastra

#5126
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Bine, ma. Si atunci de ce nu i-ai intrebat si asta:

View PostFlorinSilviuBac, on 10 septembrie 2013 - 13:23, said:

conteaza cand depun dosarul sau locurile se decid la final pe 27 ?

http://admitere.univ...i-la-facultate/

Quote

Rezultatele se afişează la sediul Universităţii Danubius.

Nu poti sa stii rezultatele pana cand nu se inscriu toti care vor, adica pana cand nu e gata perioada de inscrieri.
Eu nu am mai auzit de metoda ca primii care depun dosarul sa fie acceptati.
Cei admisi vor fi anuntati la final.

#5127
Den2009

Den2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 22.09.2009
Neata buna,

Mai e vreun absolvent ( promotia 2013 ) pe aici ? Posted Image

Care mai e viata voastra? Pe unde ati intrat?

p.s.: semnat, FloriD3Tei ( cu contul suspendat ) Posted Image

Edited by Den2009, 26 October 2013 - 07:03.


#5128
Lalamara

Lalamara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2015

View Postcrank_, on 30 martie 2013 - 21:18, said:


Se mai specifica si altceva in cerinta? E o prostie... ca sa rezulte C02 si H20 inseamna ca a avut loc o compustie a acidului formic.

Nu reactioneaza deoarece fenolul nu este un acid mai tare decat acidul formic si nu poate sa l scoata din sarea sa , reactia inversa ar putea loc , de ex fenoxidul de sodiu + acidul formic = formiat de sodiu +fenol

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate