Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Transfer SEPA

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#127
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Nu încercați sa trimiteți sepa cu idioții de la Raiffeisen.  Eu chiar am întrebat înainte ca să fiu sigur și surpriza, mi s-a zis ca se trimite cu sepa și au trimis fără.

#128
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,609
  • Înscris: 13.03.2005
Eu am optat sa îmi fac un cont revolut pentru a plăti fara comision la transfer sepa rata creditului imobiliar in euro. Mai ai nevoie de un cont cu card in lei la o banca românească să îți trimiți de pe card in contul revolut banii instant . Eu folosesc un card BT fata cost de administrare cont card visa.  In revolut cumpăr euro la curs interbancar foarte bun doar aprox 0.3% e diferența între curs vânzare și curs cumpărare valuta. Am cont IBAN de UK că în România nicio bancă nu a vrut sa se înțeleagă cu Revolut pentru IBAN de Romania cum se întâmplă în Polonia. Am card revolut și aplicație pe telefon pentru administrare cont multivaluta și card Mastercard sau Visa. Banii transferați din Revolut ajung in cam 3 ore de la lansarea transferului. Verificat atât în euro cat și in lei către bănci din Romania. Revolut nu costa nimic în varianta de baza.

#129
travelpouch

travelpouch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 09.06.2010
Corect. Asta este scenariul cel mai bun pentru transferuri in euro in Romania. Altfel te jumulesc bancile noastre.

 wertyck, on 28 iunie 2019 - 21:53, said:

Eu am optat sa îmi fac un cont revolut pentru a plăti fara comision la transfer sepa rata creditului imobiliar in euro. Mai ai nevoie de un cont cu card in lei la o banca românească să îți trimiți de pe card in contul revolut banii instant . Eu folosesc un card BT fata cost de administrare cont card visa.  In revolut cumpăr euro la curs interbancar foarte bun doar aprox 0.3% e diferența între curs vânzare și curs cumpărare valuta. Am cont IBAN de UK că în România nicio bancă nu a vrut sa se înțeleagă cu Revolut pentru IBAN de Romania cum se întâmplă în Polonia. Am card revolut și aplicație pe telefon pentru administrare cont multivaluta și card Mastercard sau Visa. Banii transferați din Revolut ajung in cam 3 ore de la lansarea transferului. Verificat atât în euro cat și in lei către bănci din Romania. Revolut nu costa nimic în varianta de baza.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate