Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Sunt eu obsedata sau o relatie intre doi oameni asa trebuie sa fie?

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#1
anamaria73

anamaria73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.06.2012
Buna, sunt noua pe aici si nici nu am mai discutat despre problemele mele pe forumuri, dar tot ce m-i s-a intamplat  in ultimul an m-a facut sa ma intreb daca nu cumva sunt chiar obsedata, nebuna, proasta, facatura lui Dumnezeu, asa cum imi spunea fostul meu iubit
totul a inceput cand am inceput sa-i gasesc prin telefon sau pe calculator mesaje si poze cu fostele lui iubite, mesaje si poze de la alte femei cu care el "socializa", iar numarul lor a ajuns la 16 femei in doi ani
i-am spus mereu ca nu-mi place sa vorbeasca cu altele, pentru ca nu mi se pare normal ca atunci cand esti implicat intr-o relatie sa iesi la un ceai cu o alta femeie chiar daca eram dupa o luna ce ne-am, cunoscut...
dupa ce numarul lor crestea, adica a ajuns sa vorbeasca cu inca una si inca una iar eu spunandu-i sa inceteze a inceput sa ridice tonul, sa urle, sa ma injure de Dumnezeu, sa ma faca nebuna, sa-mi spuna ca eu am fabulatii, sa ma faca facatura lui Dumnezeu, sa ma izbeasca de pereti, sa-mi spuna ca ma arunca de la etaj, sa mearga cu masina pe contrasens pana aproape ne loveam de cel ce venea din sens invers, sa ma scuipe, sa ma stranga de gat, sa ma arda pe fata cu tigara pentru ca trebuia obligatoriu sa ma las de fumat...
am incercat mereu sa-i spun ce-mi doresc de la el, de la viata cu el, o famile, un copil, dar mereu dupa cateva saptamani sau o luna mai aparea cate o alta si de aici incepea din nou scandalul...si normal ca mereu ii aduceam aminte si de cele din urma pentru ca mereu aparea una noua...iar el spune acum ca pentru asta a facut tot ce a facut pentru ca ii spuneam mereu despre toate...eu normal ca imi aduceam aminte de ultima cand aparea a saptea sau a opta si tot asa...
si asta nu e tot, nu imi dau seama daca tot eu sunt nebuna sau asa trebuie sa fie, ca mama lui sa stea cu noi in aceeasi camera pe un scaun de cand intram in casa pana ne puneam la somn, sa vina mereu cand eram singuri in camera in tocul usii sa bata cu degetele si sa ma fluiere sa ma uit la ea, sa imi deschida usa la baie cand imi faceam nevoile si sa se uite la mine o jumatate de ora, sa ma intrebe cat de mare o are si daca sunt multumita cum ma f*** copilul ei, normal ca daca am incercat sa ii spun lui a inceput scandalul, si imi spunea ca ce mi-a facut mama-sa doar nu m-a luat de p**** si nu m-a f****...
lasand la o parte asta, el este un om cu facultate, cu firma si niciodata nu ne-a lipsit nimic, dar eu nu am mai suportat umilintele, scandalurile, injuraturile si comportamentul mamei lui si de cinci luni incerc sa ma despart de el dar nu reusesc pentru ca nu ma lasa in pace si mereu imi spune ca trebuie sa ma duca la medic sau la preot pentru ca zice el asa e toata lumea, socilalizeaza si nu stau harazliti de lume...ca e normal ca maica-sa sa stea cu noi doar nu o sa se mute in padure, iar maica-sa spunea ca daca de pe acum nu poate sa stea langa noi mai incolo ce va fi...(sa va explic...statea cu noi in aceasi camera pe un scaun desi erau alte camere libere in casa, uneori si 8 ore, iar intr-o zi am zis ca ne punem sa ne odihnim iar ea a intrat in camera desi usa era inchisa s-a asezat pe un scaun si m-a batut pe umar intrebandu-ma daca dorm? iar eu daca i-am spus lui ca nu m-i se pare normal sa vina asa peste noi a zis ca poate nu a inteles ca vrem sa ne odihnim, ma rog poate asa e, mama are voie sa vina peste tine in camera cu riscul de a te gasi facand dragoste...)
am incercat mereu sa ii spun ce-mi doresc, am avut programata si nunta iar el statea pe o casuta de messenger pe care eu nu o stiam si "socializa" cu altele...
mi-a fost foarte greu sa pun capat relatie si datorita faptului ca mi-a cumparat de ziua mea o masina iar eu credeam ca ma va bate Dumnezeu daca l-as parasi pentru ca mereu imi arunca ca am tupeul sa ii mai spun ceva dupa cate a facut pentru mine, desi mi-a distrus sufletul si el si maica-sa si a continuat mereu sa incerce sa ma ma faca sa ma simt eu vinovata petru tot...
pana si acum ma streseaza cu mesaje si telefoane, incearca sa ma duca la un medic, ca eu nu inteleg ca maica-sa asa e, si de drag a facut tot ce a facut, si ca el doar a vorbit cu atatea femei si nu a avut nimic cu ele desi mi-a dat motive sa cred ca nu e asa, intr-o zi trebuia sa mearga la o femeie cu o comanda si am zis sa ma duca cu el, si a zis ca nu o sa mearga cu mine sa vada aia cu ce nebuna stau, iar dupa trei ore s-a intors si nici nu i-a pus comanda, ma intreb ce au facut trei ore?
ar mai fi multe de spus dar cred ca deja e mult de citit, sunt eu nebuna obsedata sau proasta sau asa trebuie sa fie o relatie intre doi oameni care urmau sa faca nunta?
voi ce parere aveti, sunt nebuna si obsedata, sau el si maica-sa sunt nebuni, sau formeaza deja un cuplu? pentru ca mereu cand spuneam ceva de maica-sa venea sa-mi de-a in cap si incepea show-ul...

#2
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,559
  • Înscris: 06.02.2006
Uat za fac?!?! E ireal...

#3
anamaria73

anamaria73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.06.2012

 RealThing, on 24th June 2012, 23:56, said:

Uat za fac?!?! E ireal...

din pacate e foarte real :(

#4
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,559
  • Înscris: 06.02.2006
De curiozitate, cati ani ai?

#5
anamaria73

anamaria73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.06.2012

 RealThing, on 24th June 2012, 23:58, said:

De curiozitate, cati ani ai?
am 34 de ani

#6
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Nu am avut rabdare sa citesc tot.
Tu pari cam geloasa.
El pare prost educat.
Mi se pare exagerat sa ii verifici continutul telului.
Poate alea erau simple prietene, si nu amante (daca se poate vorbi de amante, voi nefiind casatoriti).
Una era sa iasa la o cafea impreuna, si alta era sa iasa la cine sponsorizate de el, ca ele sa se simta datoare si sa presteze ceva.
PS: Multi inainte!

Edited by Sorin84k, 24 June 2012 - 23:02.


#7
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,559
  • Înscris: 06.02.2006
Mda, daca la varsta aia esti in stare sa suporti asa ceva...ma rog, parerea mea personala e ca de aici ai tu o maare problema:

"lasand la o parte asta, el este un om cu facultate, cu firma si niciodata nu ne-a lipsit nimic, dar eu nu am mai suportat umilintele, scandalurile, injuraturile si comportamentul mamei lui si de cinci luni incerc sa ma despart de el dar nu reusesc pentru ca nu ma lasa in pace si mereu imi spune ca trebuie sa ma duca la medic sau la preot pentru ca zice el asa e toata lumea, socilalizeaza si nu stau harazliti de lume."

1. Pentru toate tipele care cred ca l-au apucat de dumnezeu de picior cand au dat de unul cu bani: pentru ala suntetiu un bun (material), asa ca va va trata ca atare. cine nu intelege, sa citeasca postul initiatoarei.

2. cum adica nu reusesti sa te desparti de el? te desparti de el stand sub acelasi acoperis? daca un om vrea sa dispara, nu-l mai gaseste nici dracu', insa probabil esti inca legata de punctul 1.

Edited by RealThing, 24 June 2012 - 23:03.


#8
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
am citit ceva similar in revista Povestea mea :notangel:

#9
anamaria73

anamaria73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.06.2012

 anamaria73, on 25th June 2012, 00:00, said:

am 34 de ani
...aaaa si mai era de spus ca dorind sa ma conving ca nu sunt obsedata si chiar se baga in seama cu toate, am rugat o prietena sa intre in vorba cu el, iar el din prima seara a inceput sa     "socializeze doar" trimitandu-i mesaje obsecene pe telefon, pozandu-se dezbracat si trimitandu-i mesaje cu poze cu  p*** prin mms

#10
Gabry666

Gabry666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 25.04.2012

 anamaria73, on 25th June 2012, 00:06, said:

...aaaa si mai era de spus ca dorind sa ma conving ca nu sunt obsedata si chiar se baga in seama cu toate, am rugat o prietena sa intre in vorba cu el, iar el din prima seara a inceput sa     "socializeze doar" trimitandu-i mesaje obsecene pe telefon, pozandu-se dezbracat si trimitandu-i mesaje cu poze cu  p*** prin mms


Cauta pe altu !!!

#11
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,702
  • Înscris: 17.01.2008
E clar... ar fi bine sa gasesti pe altcineva care sa fie cum vrei tu.... Chiar si fara facultate, firma si alte dracii din astea...
Lumea e mare....

#12
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012

 anamaria73, on 25th June 2012, 00:06, said:

...aaaa si mai era de spus ca dorind sa ma conving ca nu sunt obsedata si chiar se baga in seama cu toate, am rugat o prietena sa intre in vorba cu el, iar el din prima seara a inceput sa     "socializeze doar" trimitandu-i mesaje obsecene pe telefon, pozandu-se dezbracat si trimitandu-i mesaje cu poze cu  p*** prin mms

E momentul sa iti amintesti ca si tu ai mandria ta si ca nu trebuie sa-i suporti porcismele . Da-i papucii acestui nimeni cu aere de mare barbat . Fa-ti un bine !

Edited by jeffy86able, 24 June 2012 - 23:12.


#13
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,559
  • Înscris: 06.02.2006

 anamaria73, on 25th June 2012, 00:06, said:

...aaaa si mai era de spus ca dorind sa ma conving ca nu sunt obsedata si chiar se baga in seama cu toate, am rugat o prietena sa intre in vorba cu el, iar el din prima seara a inceput sa     "socializeze doar" trimitandu-i mesaje obsecene pe telefon, pozandu-se dezbracat si trimitandu-i mesaje cu poze cu  p*** prin mms

Exista doua posibilitati: ori esti troll, ori esti dintr-un alt film.

#14
anamaria73

anamaria73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.06.2012

 RealThing, on 25th June 2012, 00:03, said:

Mda, daca la varsta aia esti in stare sa suporti asa ceva...ma rog, parerea mea personala e ca de aici ai tu o maare problema:

"lasand la o parte asta, el este un om cu facultate, cu firma si niciodata nu ne-a lipsit nimic, dar eu nu am mai suportat umilintele, scandalurile, injuraturile si comportamentul mamei lui si de cinci luni incerc sa ma despart de el dar nu reusesc pentru ca nu ma lasa in pace si mereu imi spune ca trebuie sa ma duca la medic sau la preot pentru ca zice el asa e toata lumea, socilalizeaza si nu stau harazliti de lume."

1. Pentru toate tipele care cred ca l-au apucat de dumnezeu de picior cand au dat de unul cu bani: pentru ala suntetiu un bun (material), asa ca va va trata ca atare. cine nu intelege, sa citeasca postul initiatoarei.

2. cum adica nu reusesti sa te desparti de el? te desparti de el stand sub acelasi acoperis? daca un om vrea sa dispara, nu-l mai gaseste nici dracu', insa probabil esti inca legata de punctul 1.
...sa ne intelegem, inainte de a-l cunoaste aveam deja masina cumparata de mine, am si apartament si job, dar am spus ca ma temeam ca nu cumva sa fiu chiar nebuna si ca ma va bate Dumnezeu...punctul 1 il aveam deja

#15
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Ai de p**a mea! Esti nebuna ma, serios. Dar in celalalt mod. Cum sa stai cu un idiot ca asta? Eu is baiat si nu as putea face asa ceva...n-as indrazni sa imi lovesc prietena/iubita/sotia. Isi bate joc de tine, sincer. Te minte de ingheata apele. Da-i papucii si gata.

#16
anamaria73

anamaria73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.06.2012

 Sorin84k, on 25th June 2012, 00:01, said:

Nu am avut rabdare sa citesc tot.
Tu pari cam geloasa.
El pare prost educat.
Mi se pare exagerat sa ii verifici continutul telului.
Poate alea erau simple prietene, si nu amante (daca se poate vorbi de amante, voi nefiind casatoriti).
Una era sa iasa la o cafea impreuna, si alta era sa iasa la cine sponsorizate de el, ca ele sa se simta datoare si sa presteze ceva.
PS: Multi inainte!

sa inteleg ca daca si iubita ta ar socializa cu 16 barbati ar fi doar simpli prieteni si ca t-i se pare normal sa fie asa?

#17
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,559
  • Înscris: 06.02.2006
N-am inteles ce aveai tu din punctul 1, dar in fine...te-ai exprimat ca si cum exista cacaturile astea pe care o sa le enumar mai jos, dar partea materiala (vezi doamne) era "da vis"

Pe scurt:

 anamaria73, on 24th June 2012, 23:52, said:

totul a inceput cand am inceput sa-i gasesc prin telefon sau pe calculator mesaje si poze cu fostele lui iubite, mesaje si poze de la alte femei cu care el "socializa", iar numarul lor a ajuns la 16 femei in doi ani

ce dracu cautai in telefonul/calc lui timp de 2 ani?!?! ai o mare problema pe partea de incredere/respect cu partenerul, cunosc tipologia, e de cacat (n-ai cum sa te mai schimbi la varsta ta)


... sa ma izbeasca de pereti, sa-mi spuna ca ma arunca de la etaj, sa mearga cu masina pe contrasens pana aproape ne loveam de cel ce venea din sens invers, sa ma scuipe, sa ma stranga de gat, sa ma arda pe fata cu tigara pentru ca trebuia obligatoriu sa ma las de fumat...

personal dupa oricare din fazele astea (daca eram tipa) imi faceam bagajelul si dispaream instantaneu. asta nu e un om stabil psihic, e labil; atentie, asta in masura in care tu nu cumva ii cunosteai niste puncte sensibile/nevralgice si il apasai pe ele pana il scoteai din minti - in cazul asta, sunteti doi dusi

sa imi deschida usa la baie cand imi faceam nevoile si sa se uite la mine o jumatate de ora, sa ma intrebe cat de mare o are si daca sunt multumita cum ma f*** copilul ei, normal ca daca am incercat sa ii spun lui a inceput scandalul, si imi spunea ca ce mi-a facut mama-sa doar nu m-a luat de p**** si nu m-a f****...

Accidente nefericite definitive se pot intampla oricui, nu asta era problema (daca ii explicai destul de convingator, se rezolva)

Cam atat, ca am inceput sa obosesc

Edited by RealThing, 24 June 2012 - 23:21.


#18
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

 anamaria73, on 25th June 2012, 00:17, said:

sa inteleg ca daca si iubita ta ar socializa cu 16 barbati ar fi doar simpli prieteni si ca t-i se pare normal sa fie asa?

atitudinea asta de "socializare" extrema nu e prea ok. Daca te-ar fi iubit nu mai socializa cu o duzina de alte fete/femei. Chestiile astea nu aduc nimic bun in viitor asa ca...pune punct cat mai repede sau daca iti convine situatia...suporta dar eu zic, ca nu merita.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate