Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 

Pietoni - legislatie rutiera

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#127
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Prietene, pietoniiin consideri animale.
Ii feresti, pur si simplu.

Problema nu-s pietonii
e traficul, pentru ca romanul merge 50m singur in masina sa-si cumpere tigari, e nesimtirea pentru ca parcheaza pe trotuar unde trebuie sa mearga pietonul, parcheaza si pune avariile pentrua-si lua bautura pe banda a 2-a de circulatie etc.
in plus pietonul e ametit.
ati dat afara din scoala educatia rutiera sa bagati rugaciunea. de unde vreti sa stie ametitul cum trebuie sa circule pe strada?

#128
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postcatabeg, on 11 martie 2015 - 00:41, said:

Băieţi, eu renunţ, că văd că lumea se ceartă ca la uşa cortului pe forumul ăsta şi chiar n-am timp de prostii. Tsunnami, te-ai băgat şi tu de-aiurea, n-ai nicio treabă cu ce spuneam eu.
Xtremdriving lasă vraja cu devierea discuţiei. Ce mă iei pe mine cu beizadele şi alte istorii ? Asta am zis eu ? Sau am zis că pietonii au şi ei obligaţia să se asigure înainte de a trece, ca să


blabla

Nu ti-am putut raspunde ca mi-au dat unii suspend. :) Si daca it raspund cum meriti, mai imi iau unul. Tu ai spus:

"Frate, de câţiva ani, nu se poate circula prin oraşe. Indicatoarele de limitare a vitezei sunt degeaba, oricum se circulă ca la înmormântare. Faci 10 m, opreşti, mai faci 10 m, opreşti. Acum am înţeles de ce. Din cauza unor "inteligenţi" ca xtremedriving şi a acoliţilor lui. Aşa, băieţi, opriţi la fiecare trecere de pietoni şi invitaţi-i pe cetăţenii aflaţi pe trotuarele de pe celălalt sens să treacă. Eventual cu un ceai, cu o cafea. Ce atâta grabă ! Nu contează că se opreşte toată coloana din cauza unor ignoranţi care n-au auzit de fluidizarea traficului."


Apoi ai inceput sa o aburesti ca la constanta... si sa spui ca tu de fapt vroiai sa spui altceva. Ceea ce noi spuneam de ani de zile, ca amandoi au obligatii.

Citeste ce scrii, pe urma spune-mi mie ca "daca am cu ce" intelegeam ce vrei sa spui. Am si cu ce, si experienta mai mare ca tine.

#129
dd80

dd80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 28.07.2012
daca te iei dupa xtremedriving, broasca zboara. Omul are timp liber sa posteze pe forumuri.

Cateodata se mai face si de kkt, de exemplu la povestea cu bagatul in marsarier in timp ce era in derapaj (controlat).

Omul nu are ocupatie si minte copiii pe forum, e ca bunicul care a fost bucatar in Irak si povesteste nepotilor cum a castigat razboiul.

bleah

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate