Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

display analog

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009
vreau sa fac un material didactic care sa exemplifice descarcarea condensatorului in circuit cu 3 rezistori de valori diferite  si am nevoie de un display analog (cu ac) care sa imi indice voltajul din condensator. care nu va fi mai mare de 10v. ceva de genu cu vechile multimetre analoage. unde pot gasi asa ceva? pe vre-un site, sau e bun si acul indicator de la dacie care imi arata curentul din baterie?
Este pe undeva pe internet unde pot da comanda sau dau comanda de altceva si sa scot acul ala indicator. Ma gandesc ca multimetrele analoage au prea multe functii si nu prea pot lucra cu ele sa le montez pe board

Edited by devilboost, 14 June 2012 - 11:20.


#2
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,572
  • Înscris: 17.09.2005
Cauta pe net  "voltmetru analogic de panou".

#3
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009
am gasit http://www.adelaida....d506-0-15v.html

si co ocazia asta la comanda am adaugat niste tranzistoare tip41C un tda si multe altele :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate