Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Solutie temporara pentru subtitrari mici la DivX

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
zildan

zildan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 09.03.2004
La unele playere trebuie sa pui si "demo IFO 1" (redenumit  ca filmul) in director.
Cel putin asa am vazut.
La mine pe 3 playere MTK merge fara.

#38
Theophilos

Theophilos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.09.2005

View Postzildan, on Nov 6 2005, 10:38, said:

La mine pe 3 playere MTK merge fara.
Iti multumesc pentru efort. Eu am un DivX Player LUCK DVD-5200 cu chipset ESS Vibrato II si nu-mi merge. (ES6688D) (Intr-adevar, am probat cu BSPlayer, subtitrarea ta si .ifo si mergea.)
Nu stiu cat o sa-mi mai bat capul cu asta. Incearca si pe ESS si spune-mi ce si cum.

#39
zildan

zildan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 09.03.2004
Merge pe ESS VESTEL.
Ai pus si IFO?

#40
Theophilos

Theophilos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.09.2005
Am pus .sub .idx .ifo, filmul .avi, si multi multi nervi tocati. I-am pus pe un DVD-ReWritable, care mi-a fost de mare ajutor de-a lungul acestor incercari. Nu merge, si banuiesc 100% ca din cauza DVD-Playerului. Momentan, gata, nu mai am ce sa fac.

O sa incerc sa-l vand Playerul asta unui prieten care nu o sa-l foloseasca asa mult pe DivX si o sa-mi iau un BlueTech 3300 VGA sau orice altceva imi recomandati pana in 2.5milioane cu MP3 si Jpeg

#41
kmeleon22

kmeleon22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.09.2007
Mersi MTZ pt metoda.ce pot sa spun decat "Works like a charm!".
O singura problema am intalnit legat de spatiul lasat in fisiere (intentionat lasat),apoi fara spatii a mers brici procesul.
Imi vede si pe DVD-playerul meu: Silva Electronics Model:706 D cu un scris de 26 arhisuficient de mare (mai mare decat subtitrarile de pe DVD-urile originale).Legat de culori oare imi vede nu?Doar sunt BMP-uri comprimate in xsub.
Offtopic: Se fac doi ani si o luna si eu nu stiam de metoda asta. :(

#42
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006

View PostMtz, on Nov 1 2005, 04:03, said:

In atasament este softul care scoate fisiere cu extensia .divx ce include subtitrarea in el, pus pe forum de Nexland, dar la care am adaugat eu un MiniGhid si ceva Tips & Tricks. Cititi cu MARE atentie, ca sa nu veniti cu intrebari de genul: "mie nu imi rezulta nici un fisier .divx".
La chestia cu centratul subtitrarii ce contine linii de dialog, autorul mi-a raspuns ca va implementa saptamana viitoare si acest aspect.

SRTtoBMPtoDivXCertified 1.0.4.20 (cu bugul de mai sus rezolvat).
Attachment attachment

Nu toate playere pot reda fisierele .divx cu tot cu subtitrare. Testati pe playerul vostru daca merge sau nu.

enjoy,
Mtz
In urma procesului mi-au rezultat 2 fisiere: film.divx si film.xsub.
Pe CD trebuie sa le pun pe ambele sau numai fisierul .divx?

Dupa terminarea procesului, pot redenumi fisierul .divx (si pe cel .xsub in cazul in care trebuie pus pe CD) cu pauza intre cuvinte, adica sa scriu numele filmului?

Edited by @ndy, 01 January 2008 - 19:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate