Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Fara placere in timpul actului sexual

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Newt0n

Newt0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.05.2012
Am 19 ani si zilele astea am facut sex prima oara cu prietena mea.
Problema este ca eu nu simt nici o placere si evident ca penisul nu sta erect.:( decat in preludiu, cand intru in ea nimic si asta datorita faptului ca nu mi se decaloteaza decat jumatate din "cap"  (nu stiu exact termenul medicinal) cand este in erectie, dar cand este culcat mi se decaloteaza(beleste) normal.
Nu stiu ce sa cred si ce sa fac ce am mai citit eu pe undeva era sa ma duc la medic desi parca nu prea imi vine deoarece ma gandesc ca o sa trebuiasca sa ma interneze si eu nu vreau sa afle parinti mei ca mi-e rusine sa le zic chestia asta si mai ales ca logic o sa se gandeasca ca am facut sex cu actuala, fapt care ei nu si-l imagineaza crezand ca o sa stau virgin pana ma insor.(rog fara mistouri).
Si chiar daca ar fi sa merg la doctor ma tine mult, e grea operatia, doare, dureaza mult pana ma refac, costa mult? Dar as vrea sa`mi spuneti daca ar mai fi si alte leacuri sa le zic asa ca am citit undeva ceva de genu sa apuci preputul cu degetele si sa tragi de el un timp mai indelungat cand iti aduci aminte si se largeste. Si inca ceva, cand pun mana pe cap nu suport sa il ating ma deranjeaza rau dar cand il bag in vagin nu am probleme.

#2
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
mai incearca

#3
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Parca fimoza se chema chestia asta. Operatia este usoara,in 2,3 zile cred ca scapi.
Nu-ti fie rusine de parinti.

Edited by medelin992, 29 May 2012 - 22:40.


#4
Twinkey

Twinkey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,100
  • Înscris: 12.04.2012
Fimoza se numeste dar nu cred ca ai asa ceva. Du-te totusi la un doctor sau chiar la doi.

Incearca mai intai tu ca atunci cand te masturbezi sa decalotezi penisul pana la capat, evident nu dintr-o data ci in etape incetul cu incetul a.i. sa ajungi ca atunci cand penisul este erect sa-l decalotezi fara probleme.

#5
Taraxacus

Taraxacus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 31.12.2008
Mergi la dr de familie si el iti va da trimitere la un chirurg care iti va face o circumcizie si gata. Operatia nu necesita internare dar e nevoie de analize, te rezolva in 5 min.

#6
Sir_Johnny

Sir_Johnny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 27.12.2010

 Newt0n, on 29th May 2012, 23:14, said:

Am 19 ani si zilele astea am facut sex prima oara cu prietena mea.
Cu prezervativ ?

 Newt0n, on 29th May 2012, 23:14, said:

Si inca ceva, cand pun mana pe cap nu suport sa il ating ma deranjeaza rau
Asta e cam ciudat.  :confuzzled:

De masturbat, te masturbezi ?

#7
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007

 Newt0n, on 29th May 2012, 23:14, said:

parca nu prea imi vine deoarece ma gandesc ca o sa trebuiasca sa ma interneze si eu nu vreau sa afle parinti mei ...

Cum dracului să se facă internare pentru fimoză? Se rezolvă pe loc și pleci acasă.

#8
Sir_Johnny

Sir_Johnny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 27.12.2010
Da de unde stiti ca e fimoza ?

#9
Newt0n

Newt0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.05.2012
Da fimoza este, da ma masturbez logic,cu prezervativ nu simt nimc chestia este ca atunci cand ma masturbez ma simt bine adica ejacularea se face totul e ok practic problema e ca preputul este prea mic si nu iese decat jumate de cap afara si deasta nu ma excita pentruca excitatia se produce la baza capului acolo nu in varful lui.

Sir_johny@ ziceai ca e cam ciudata chestia cu "Si inca ceva, cand pun mana pe cap nu suport sa il ating ma deranjeaza rau" de atunci de cand am facuto si de cand am inceput sa il mai ating incep sa ma obijnuiesc acum pot sa suport cat de cat, ma gandesc ca el stand acolo inauntru neatins niciodata era sensibil si e  mai greu pana se obijnuieste cu atingeri mai aspre.



 Taraxacus, on 30th May 2012, 00:12, said:

Mergi la dr de familie si el iti va da trimitere la un chirurg care iti va face o circumcizie si gata. Operatia nu necesita internare dar e nevoie de analize, te rezolva in 5 min.
circumcizie in ce consta mai exact.. ca ma gandesc ca nu vreau sa imi taie preputu ca la turci :(.

#10
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Nu-ți face circumcizie dacă nu ceri tu în mod expres asta, să stai cu ea belită pe viață. Doar taie pielița de pe interior. Dacă te strofoci un pic, poți și singur, dar nu ți-aș recomanda.

#11
Taraxacus

Taraxacus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 31.12.2008
Mai incearca ceva, decaloteaza penisul (beleste-l) cat nu este erect (cand nu e sculat) si asteapta erectia.
Circumcizia este o operatie care se parctica pe scara larga, nu numai la evrei sau turci (nu stiam ca si la turci se practica - la evrei este un ritual religios) si are avantajul ca iti asigura o igiena permanenta, iti micsoreaza sensibilitatea glandului (capului) si astfel un act sexual te tine mai mult si te impiedica sa te masturbezi.
Cel mai bine mergi la doctor, orice specialitate deoarece aceste chestiuni sunt elementare si se invata in primii ani de facultate chiar si la stomatologie si roaga-l sa-ti explice ce trebuie sa faci ce avantaje si dezavantaje sunt, cat dureaza operatia etc. Parintii tai ar fi trebuit sa-ti descopere fimoza de la varsta de 6 ani. Oricum aveai sansele sa te infectezi de nenumarate ori pana la varsta asta pt ca lipsa de igiena in acea zona, pe langa mirosul neplacut duce la infectii. Discutia cu doctorul nu poate sa dureze mai mult de 5 min.

#12
Newt0n

Newt0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.05.2012

 Taraxacus, on 30th May 2012, 23:58, said:

Mai incearca ceva, decaloteaza penisul (beleste-l) cat nu este erect (cand nu e sculat) si asteapta erectia.
astept erectia si... stau asa sau cum? ca sa se largeasca pielea ?

#13
Sir_Johnny

Sir_Johnny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 27.12.2010

 Newt0n, on 30th May 2012, 14:06, said:

Da fimoza este, da ma masturbez logic,cu prezervativ nu simt nimc chestia este ca atunci cand ma masturbez ma simt bine adica ejacularea se face totul e ok practic problema e ca preputul este prea mic si nu iese decat jumate de cap afara si deasta nu ma excita pentruca excitatia se produce la baza capului acolo nu in varful lui.
Si cum te masturbezi ?

Ai incercat vreodata s-o decalotezi in erectie ? Cat de tare doare ?

#14
Newt0n

Newt0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.05.2012

 Sir_Johnny, on 31st May 2012, 11:51, said:

Si cum te masturbezi ?

Ai incercat vreodata s-o decalotezi in erectie ? Cat de tare doare ?
Mai uite aici cam cum sta problema, intradevar gaura la mine este foarte putin mai mare si in timpul erectiei cand fac sex se duce pana la jumatatea capului dar mai incolo nu poate ... e maxim .

Edited by Newt0n, 31 May 2012 - 11:40.


#15
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Fimoza se rezolvă cu labă, spray pentru fimoză şi apă caldă. Spor! :)
Operaţia e pentru cazuri disperate.

#16
FlaviusFo

FlaviusFo

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 35
  • Înscris: 18.02.2014
Salut, sper ca ai rezolvat pana acum problema. Am trecut si eu prin exact aceasi chestie in urma cu cativa anisori. Am fost la doctor, mi-a recomandat o crema pentru candida(nu mai tin minte cum se numea) cu toate ca nu aveam candida. Am fost la alt doctor(la spitalul CFR), si mi-a spus ca nu am nimic, ca sa ma spal de 2-3 ori pe zi cu sapun hidratant cum ar fi Dove si cu apa calduta timp de 2 saptamani si va trece. Pana la urma, am trecut singur peste. Partea cu decalotatul a trecut de la sine, cand mi-am inceput viata sexuala si eram super excitat nici nu m-am mai gandit la preput ca nu vrea sa coboare. Aveam o oarecare jena la inceput, insa acum e mult mai bine. Partea cu sensibilitatea glandului inca nu a trecut, insa nici nu ma deranjeaza cand sunt inauntru. Daca, totusi, tu ai reusit sa treci peste partea cu sensibilitatea tare as vrea sa aflu cum :). Stiu cum e cu parintii :)), exact in aceeasi situatie ma aflu si eu, insa daca ai peste 18 ani nici nu trebuie sa afle unde mergi si ce faci tu. Spune-le ca te duci intr-o vacanta cu niste colegi, sau ca mergi la tara la unul din colegii tai cateva zile in cazul in care trebuie neaparat sa te internezi, desi este foarte putin probabil.

#17
georgecristea

georgecristea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.11.2013
Salut ! Si eu am cam aceeasi chestie, dar nu iti fa griji si te lua dupa oricine, eu nu cred ca e fimoza, eu de 2-3 luni sa zic, am inceput sa fac exercitii de decalotare, incet, in fiecare zi de cate ori ai sansa. Si acum deja se vede rezultatul, o decalotez toata chiar si in erectie maxima. Nu stiu, la mine apar rezultate. Am inceput sa folosesc Dermovate crema de vreo 10 zile, nu imi dau seamaa inca daca si-a facut vreun  efect dar sper sa isi faca. Nu am vrut si nu vreau circumcizie, pentru ca nu e necesara in cazul asta zic eu, plus ca mie unul, imi place mai mult asa Posted Image . O zi buna sa aveti !


PS: si am uitat sa mentionez, daca ai de gand sa faci ce ti-am zis, apropo de exercitii, sa folosesti un gel, crema, ulei de masaj ceva, sa ajute la o decalotare mai usoara si mai putin deranjanta. Si trage treptat, pielea o sa se faca mai elastica, se mai largeste.

Edited by georgecristea, 24 March 2014 - 13:40.


#18
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
E fimoza si se poate rezolva si fara circumcizie daca e un chirurg cu experienta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate