Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

sfaturi achizitie scule bricolaj

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
searchedis

searchedis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 14.07.2011
buna ziua

de curand am construit o masa pentru exterior din dulapi de 4 cm. vreau sa-mi achizitionez niste scule ca sa pot slefui suprafata mesei, si inca o scula ca sa ii pot da o margine rotunjita. ma puteti ajuta?
multumesc

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Ce mare ajutor iti trebuie in secolul megamarcheturilor de tot felul ?

Mergi la Obi, Brico & co. si gasesti si ce nu ai visat, sfaturi avizate gasesti tot acolo.

Succes.

#3
aurick86

aurick86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 23.11.2007
Salutare,
Din ce ai descris tu vei avea nevoie de o freza si de o masina de smilgheruit/slefuit orbital sau cu banda sunt mai eficiente decat cele cu vibratie.
Pentru bricolaj eu ti-as recomanda ceva de la Stern Austria; din experienta mea sunt mai bune de cat cele de la Einhell si sunt cam la acelasi pret.
Uite niste exemple cu pret apropiat sau mai bun de cel la care le gasesti in piata( doar in piata la taraba am vazut Stern):
masina slefuit
freza
In functie de cat de bine au fost finisate lemnele inainte de a fi facuta masa vei avea sau nu nevoie s de o rindea .

Ca idee cu banii de pe scule poti plati un meserias sa vina sa te rezolve in 2 ore, iti raman bani si de bere si nici nu te mai chinui.. dar unde mai e placerea :naughty:

#4
searchedis

searchedis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 14.07.2011
multumesc de raspuns
dar o sa-mi iau ceva mai profesional, ceva de la makita.
m-am lamurit de pe youtube cum functioneaza o freza, ca nu intelegeam cum trebuie tinuta ca sa fac marginile rotunjite la o masa.
o sa-mi iau o masina de slefuit, o freza, o rindea, si un ferastrau pendular. cred ca ma scapa de vreo 12 mil, dar macar stiu ca am scule profesionale si nu am probleme cu ele. plus ca imi place sa le fac singur, fara asa zisii "meseriasi"

#5
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
nu este chiar asa usor. Si freza are secretele ei. In plus sunt pe calitati.
Eu pana sa imi iau Triton am fost nemultumit.

#6
ionut-cl

ionut-cl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.04.2015
pentru lucrari de amator cred ca poti sa cumperi si ceva mai ieftin , cum ar fi freza asta de la Stern  ... am inteles ca sunt fabricate in austria si concureaza cu einhell la calitate.

Edited by euribiontuL, 30 April 2015 - 20:20.


#7
mariusneh

mariusneh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 28.06.2007

View Postionut-cl, on 28 aprilie 2015 - 14:01, said:

pentru lucrari de amator cred ca poti sa cumperi si ceva mai ieftin , cum ar fi freza asta de la Stern ... am inteles ca sunt fabricate in austria si concureaza cu einhell la calitate.
Ionuțe tată, postul este de aproape 3 ani. Probabil și-o fi luat ceva până acum! Este lăudabil că vrei să fi de ajutor dar nu te arunca ca surdu-n tobă!

Edited by euribiontuL, 30 April 2015 - 20:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate