Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Arrow (2012 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
398 replies to this topic

#307
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
macar a ars de viu motherfuckeru :)...sau cel putin asa intelegem.

#308
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Sper ca de data asta a murit de tot... Am inceput sa ma cam plictisesc de Diaz.

Acum insa e nasol, ca Dante e ... Duncan MacCloud... daca nu-i taie capul scapa mereu, (ca si dupa saritura aia pe geam...)

#309
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
n-am observat :) mersi ca mi-ai deschis ochii.  aveam un feeling ca-l stiu de undeva dar nu putea sa-mi dau seama.

#310
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.12.2016
Foarte bun serialul - la inceput. Trailer-ul acela unde Arrow trage cu sagetile in mingile acelea de tenis si le infinge in perete mi s-a parut genial. Episoadele erau bine scrise si aveau o oarecare credibilitate, in genul Batman-ului. Cu timpul a inceput sa se strice. Supranaturalul a inceput sa-si faca aparitia tot mai des iar crossover-urile cu celelalte seriale sunt o manevra pe care nu prea o agreez. The flash, Supergirl si DC's Legends of Tomorrow​​​​ sunt seriale separate, insa cateodata actiunea inceputa in Arrow se termina aici. Tot asa, ma uit sa vad ce se va intampla in continuare cu caracterele.

https://arrow.fandom...ssover_episodes

#311
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
hmmm....ep. 17 mi-a intarit credinta ca dante era un fel de smecheras la mana a doua, asa ca alalalt, diaz.
nu prea e credibila faza cu sora-sa care conduce mega lumea interlopa, mai ales dupa ce diaz prin ambitia lui a trecut prin 2 lumi interlope. nu ca as fi misogin, dar in afara de "amazoane" eu unul n-am auzit de femei care sa conduca undergorund. bine, or mai fi prin europa de est, fosta rusie...societati bazate pe matriarhat, dar nu vad ce legatura are estul europei cu america in privinta asta. plus ca in america nu cred ca au aia prea mare incredere sa conduca o femeie ditamai organizatia, asa cum e portretizata in film. si sa nu uitam ca organizatia asta e mult mai smechera ca a lu' diaz...si mai ales ca diaz nu auzise de organizatia sora-si lu ollie.

in fine...o cam dau in bara cu povestea, fac din tantar armasar, dar o sa ma uit in continuare pentru ca sunt indecis. inca nu stiu ce ma atrage mai mult : drama sau fazele cu batai.

#312
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
As fi curios daca era planificata chestia cu sabotarea lui Queen Gambit de catre Emiko inca de la primul episod... Au trecut totusi sapte ani. Oare au gandit asa mult in viitor scenaristii?
Scufundarea navei ramasese in suspans oricum, nu se stia de ce s-a scufundat (din ce tin minte...)

#313
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
nu mai stiu nici eu....dar am impresia ca au rezolvat chestia cu gambit prin sezoanele 3-5. adica au oferit o cauza plauzibila. posibil sa mizeze pe faptul ca au trecut 2-3 ani de atunci si lumea nu mai stie.

un lucru e cert: n-a gandit nici dracu in sezonul 1 ca in sezonul 7 ollie va avea o sora care si-a omorat tatal ca motiv ca a parasit-o...hai sa fim seriosi totusi

#314
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
in orice serial povestile sunt inventate pe parcurs daca serialul merge...mie imi place ca au facut totusi legatura asta. pt mine dintr`o data a devenit mai interesant serialul, totusi ma indoiesc ca emiko conduce toata organizatia, deci materie prima de ultimul sezon :)

#315
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Interesant ultimul episod din Arrow.

White Canary si Black Canary se bat cu Black Siren. :D

#316
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
avand in vedere ca m-am apucat de blackmirror mi-am cam pierdut interesul pentru arrow...e cam seaca actiunea in prezent si viitor

#317
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Eu le urmaresc simultan. In primul rand ca la Arrow apare un episod pe saptamana, iar la Black Mirror oricum sunt putine episoade.

Am vazut in 2 seri doua sezoane din Black Mirror (cu tot cu specialul de Craciun). Black Mirorr o sa il termini in 4-5 zile daca te uiti la macar 2-3 episoade in fiecare zi.

#318
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
s-a confirmat si sezonul 8? ca am vazut pe imdb ca sunt vreo 10

nu de alta dar deja incep sa ma satur de "raufacatorii" astia unul mai bun ca altu. parca au inceput cu liga asasinilor, cei mai buni, cei mai tari, cei mai smecheri, cei mai ascunsi iar oliver l-a batut pe boss. a venit altu pe care l-au portretizat cel mai tare din parcare. dar pe slade il intelegem, e compatriot de insula cu arrow...mai merge cumva. dar sa vi dupa liga asasinilor si damien dhark cu povesti gen nush ce corporatie mondiala secreta si puternica e pueril.

#319
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
On January 31, 2019, The CW renewed the series for an abbreviated ten-episode eighth season, which is set to be the final season of the series.

E confirmat deja sezonul 8. O sa aiba 10 episoade si o sa fie ultimul sezon. Posted Image

https://www.ign.com/...led-no-season-9

Edited by catalinman, 30 April 2019 - 10:23.


#320
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 08.08.2018
Da, s-a confirmat sezonul 8 ca fiind ultimul.

#321
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
yeeee....macar nu o sa ne insulte inteligenta cu mai mult de 10 episoade.
ma gandesc ca urmeaza sa fie "distrusi" supereroii in vreo 5 episoade si apoi alte 5 sa ne explice cum reinvie suflul vigilantilor prin copii fostilor eroi...bla bla...bla

au inceput bine....se termina mediocru spre slab

#322
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Obositor episod, pana la urma am inteles de ce l-au facut asa, dar tot mi-a fost greu sa-l vad. A trebuit sa fac vreo cinci pauze...

#323
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
de fapt totul va duce la moartea lui oliver in crossover :) deaia dureaza doar 10 episoade

#324
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
nope...olliver traieste pana la 80 de ani conform profetiei. deci...nu tine predictia ta. doar daca scenaristi's idioti si risca o revolta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate