Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Nokia Asha 302

- - - - -
  • Please log in to reply
393 replies to this topic

#109
MadaT

MadaT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.03.2011

View Postwirespot, on 14 octombrie 2012 - 20:44, said:

Ce soft ai acum? Vezi la *#0000#

Telefonul nu găseşte ultima versiune de soft (14.53) singur, trebuie să i-l instalezi cu Nokia PC Suite.

14.53 il am si altu nu-mi mai gaseste :-s

#110
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010

View PostMadaT, on 22 octombrie 2012 - 20:52, said:


14.53 il am si altu nu-mi mai gaseste :-s

14.53 e ultimul.

#111
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 05.08.2007
Nu este ultimul... A aparut de cateva zile 14.78.

#112
stanigut

stanigut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.10.2012
De unde ai cumparat telefonul si cum ai facut update?Prin USB sau prin setari->aparat->actualizare aparat?

#113
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Cum ziceam, instalaţi cu cablu USB şi Nokia Suite sau Ovi Suite. Din meniul telefonului nu găseşte update pentru că sistemul FOTA este dependent de regiunea geografică şi majoritatea update-urilor nu apar prin el.

Quote

There is a new software update available for Nokia Asha 302: SW 14.78. The key changes in this SW update are listed below:
* A warning is now given when the volume is too loud
* Improvements for the device memory management
* Improvements for the device WLAN connectivity
* General performance & usability improvements
The update  is available via Nokia Suite for most regions and some countries may be able to get it with FOTA update well, but the update availability through FOTA is currently much lower compared to Nokia Suite.
Sursa.

Edited by wirespot, 24 October 2012 - 14:06.


#114
stanigut

stanigut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.10.2012
Nu imi gaseste nici pe Nokia Suite nimic.A reusit cineva sa-l instaleze? Posted Image

#115
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Zice "most regions", deci poate că nu e chiar peste tot încă. O să încerc şi eu.

#116
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010
Nokia Suite imi spune ca nu exista alte actualizari disponibile...mai asteptam..

#117
stanigut

stanigut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.10.2012
"Asha" si la mine
Le-am dat mesaj celor de la nokia.Sa vedem ce zic ei.

Edited by stanigut, 24 October 2012 - 21:25.


#118
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010
acum m-am uitat, e "calda" versiunea 14.78, de la jumatatea lunii octombrie,deci mai dureaza pana ajunge pe teava si la noi.

#119
stanigut

stanigut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.10.2012
Mesaj primit de la cei de la Nokia: "In ceea ce priveste actualizarea de software a unui telefon Nokia doresc sa va informez ca modelele de telefoane sunt la randul lor impartite pe coduri de produs. Disponibilitatea actualizarilor de software se face in functie de codul de produs al telefonului. Chiar exista o noua versiune de software pentru modelul dumneavoastra de telefon, in speta, Nokia Asha 302, asta nu inseamna ca toate codurile de produs ale telefoanelor respective dispun de aceasta actualizare. Pe cale de consecinta, daca atunci cand conectati telefonul dumneavoastra la calculator si la programul Nokia Suite acesta nu recunoaste o actualizare de software disponibila, inseamna ca telefonul dumneavoastra are un cod de produs ce nu dispune inca de actualizare.
Nu este vorba despre o disfunctionalitate a sistemului de operare de pe telefonul dumneavoastra, ci doar de faptul ca telefonul dumneavaostra nu are inca o actualizare de software disponibila.
In plus, daca telefonul este codat pe o anumita retea, inseamna ca software-ul de pe el este facut la comanda operatorului respectiv de telefonie mobila. In aceasta situatie, disponibilitatea actualizarii de software ramane la intelegerea dintre compania respectiva de telefonie mobila si Nokia."

#120
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010
cu alte cuvinte,daca nu l-ai cumparat la liber, esti la mila operatorului,daca si cand are chef sa ia actualizarea.

#121
stanigut

stanigut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.10.2012
Pai..si daca l-am cumparat de la vodafone si mi-a bagat codul de decodare?:-?

#122
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 05.08.2007

View Postunderrated, on 26 octombrie 2012 - 09:59, said:

cu alte cuvinte,daca nu l-ai cumparat la liber, esti la mila operatorului,daca si cand are chef sa ia actualizarea.

Sau iti faci update de firmware cu Phoenix de la 14.53 la 14.58 ( 059L1B0) alegand o versiune open dupa care isi face singur update OTA la 14.78 ... Nu trebuie sa stai la mila operatorului. Tocmai am terminat operatiunea. Aparatul este tot de la Vodafone.

@stanigut - Codul ti-a deblocat terminalul ... Softul de pe el este tot cel brand-uit de Vodafone... Update la el vezi in acelasi timp cu restul posesorilor de telefoane Asha 302 achizitionate de la Vodafone.

Edited by paultt, 27 October 2012 - 22:35.


#123
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Se vede vreo diferenţă importantă la 14.78?

#124
Kosmyn007

Kosmyn007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.01.2008
Sunt diferente notabile, cum ar fi faptul ca acuma poti regla luminozitatea ecranului, in player iti apare un mesaj (sa nu asculti muzica prea tare prea mult timp). Mi se pare ca se misca mai bine galeria foto, la fel si aparatul foto. Dar problema pe care o am cu lumina de notificare care ramane semi-aprinsa ( mai mult sau mai putin intensa, depinde cum are el toane), nu s-a rezolvat. Sa vedem daca a rezolvat freez-urile care apareau cand stergeam unele elemente sau fasaiturile la modificarea volumului in player.

#125
stanigut

stanigut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.10.2012
Tu ai reusit sa-i faci update?

#126
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010
eu inca nu, caut cu Nokia Suite si-mi spune ca nu sunt actualizari disponibile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate