Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 

Miros Pierdut.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011
De cateva saptamani mi-am pierdut simtul mirosului,nu simt numai mirosuri puternice.Nasul nu imi este infundat pot sa respir normal.La inceput am ignorat dar deja a inceput sa ma deranjeze sa nu simt mirosul mancari sau mirosul de iarbă proaspăt tăiată.
Ma poate cineva ajuta,este exclusa chirurgia.

#2
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Poate pare prea exagerat asa, sau cam devreme,  dar... Te-ai gandit sa te duci la doctor...? :huh:

#3
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011

View PostLoox, on 17th May 2012, 19:31, said:

Poate pare prea exagerat asa, sau cam devreme,  dar... Te-ai gandit sa te duci la doctor...? :huh:

Ca ultima instanta,da.

#4
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
S-a intamplat ceva iesit din comun in timpul asta ? L-ai pierdut brusc sau treptat ? :huh:

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
E foarte nasol sa numai ai miros. Trec prin asa ceva de cateva zile, am racit, si numai simt nimic. Nici foame nu imi e, deoarece nu ii simt gustul, mananc doar asa ca sa zic ca am mancat. Cred ca si rahat daca as manca n-as simti nimic. :confuzzled:

Edited by gerbil, 17 May 2012 - 18:35.


#6
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011

View Postlawrence38, on 17th May 2012, 19:33, said:

S-a intamplat ceva iesit din comun in timpul asta ? L-ai pierdut brusc sau treptat ? :huh:

Am fumat o narghilea exact dupa vacanta de paste,am avut miros zile bune dupa,pe urma am simtit aroma de narghilea in nas si dupa asta nimic doar mirosurile foarte puternice.

#7
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Sa stii ca poti sa te numesti un om fericit. Sunt o gramada de idioti pe lumea asta care umbla cu nasul pe sus. Aia le miroase, aia le pute, etc. Cred ca, un simt al mirosului foarte pronuntat te face groaznic de nefericit si chiar paranoic.

#8
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011

View Postcspot, on 17th May 2012, 20:02, said:

Sa stii ca poti sa te numesti un om fericit. Sunt o gramada de idioti pe lumea asta care umbla cu nasul pe sus. Aia le miroase, aia le pute, etc. Cred ca, un simt al mirosului foarte pronuntat te face groaznic de nefericit si chiar paranoic.

Eu nu ma consider fericit si credema ca ti-ai schimba instant parerea daca ai fi in locul meu.

#9
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009

View Postcspot, on 17th May 2012, 20:02, said:

Sa stii ca poti sa te numesti un om fericit. Sunt o gramada de idioti pe lumea asta care umbla cu nasul pe sus. Aia le miroase, aia le pute, etc. Cred ca, un simt al mirosului foarte pronuntat te face groaznic de nefericit si chiar paranoic.
Daca tu spui....

#10
MadB91

MadB91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 06.12.2011
In primul rand, imi pare rau pentru ce ti se intampla. Nu te speria.

Cand te duci la doctor, sa ii spui ca ai fumat narghilea, poate sunt chestii care se leaga.

Daca nu vrei la chirurgie, sa stii ca acum cateva saptamani am vazut o emisiune pe Discovery in care prezentatorul a luat doia oameni si i-a dus intr-o tara asiatica.
Unul avea dureri de spate, celalalt nu avea miros. Si-l pierduse in urma unei operatii parca. Nu mirosea nimic de vreo 20 de ani cred.. sau mai putin.

In final i-a revenit mirosul cu ajutorul acupuncturii.
Deci, in functie de ce iti spune doctorul, poate te indrepti catre asa ceva.
Daca nu e ceva grav, sau chiar daca iti spune ca cu acupunctura nu va merge si totusi ti-e teama de interventii chirurgicale sa incerci sa cauti niste saloane din astea mai pricepute.

Succes!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate