Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Ce dimensiune are la roata bicicleta asta.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
marius186

marius186

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 21.03.2012
Buna ziua ! Detin o bicicleta RICH la tara ! Weekend-ul care vine as vrea sa plec la tara . As vrea sa-mi cumpar din Bucuresti cauciucuri pentru aceasta bicicleta. Insa nu stiu dimensiunile rotilor. Daca stie cineva dimensiunea acestui cauciuc. Va rog sa mi-l spuneti. Multumesc.

          Mai jos se afla o poza cu modelul bicicletei mele:
                   http://imageshack.us...rafie0025z.jpg/

#2
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
mergi in piata si ceri cauciucuri pentru mountainbike. o sa-ti dea ce-ai nevoie tu, este standard.

#3
marius186

marius186

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 21.03.2012
am vazut pe internet ca sunt mai multe tipuri de roti .

#4
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
dar tu ai roti clasice, standard.
oricum noteaza-ti dimensiunile de pe cauciucurile actuale si mergi sa-ti dea acelasi lucru.

Edited by rasistu, 10 May 2012 - 13:21.


#5
marius186

marius186

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 21.03.2012
pey nush dimensiunile rotilor si nici nu le-am de unde afla. trebuie sa ma duc pana la tara si apoi sa  ma intorc inapoi in bucuresti sa le cumpar

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Cu diametrul rotilor nu e asa mare problema deoarece aproape sigur sunt roti pe 26" (inch), insa balonajul rotii e la fel de important deoarece daca e prea mare atunci cauciucul va atinge in bascula, respectiv furca la cel de pe fata.
Daca am observat bine, ar trebui sa-ti fie bune niste cauciucuri de 26x2.1, posibil si mai late de 2.1 insa daca nu stii exact dimensiunea cauciucurilor de pe bicicleta atunci e riscul sa atinga asa cum am scris mai sus.
Si ca sa nu ai probleme, poti astepta pana vei ajunge la tara sa vezi ce dimensiuni au cauciucurile, dupa care sa comanzi altele noi si compatibile de pe playbike.
@LOCOmotive: din cate spune bicicleta e la tara si vrea sa cumpere cauciucuri inainte de a pleca si el la tara.

Edited by Hider141, 10 May 2012 - 13:54.


#7
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007
Citeste ce scrie pe laterala anvelopei. Acolo e si diametrul si balonajul si inaltimea talonului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate