Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Vreau sa ma ingras ! Cum ?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Vipera777

Vipera777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 18.07.2015

View PostDeria_Leena26, on 01 august 2015 - 17:13, said:

De ce raspundeti in 2015 unui thread din 2012, numai voi stiti.
A scris unul de ce : să vedem evoluţia.

#38
marian187

marian187

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.08.2015

View Postemyboy, on 05 mai 2012 - 19:08, said:

ai incercat cu vitamine ?  pe tata l-au ajutat sa se ingrase Posted Image
eu nu stiu cum vitaminele va pot ingrasa??? eu iau in fiecare zi vitamine cu minerale la micul dejun si nu ma ingras. eu fac sala de un an cand am inceput aveam 65kg am 178cm inaltime si pentru a ma ingrasa sau sa fac masa musculara mai bine zis am tinut cont foarte mult de alimentatie multa proteina carne oua lactate, carbohidrati de calitate orez paine neagra, paste ovaz...si grasimi sanatoase olaginoase si unt arahide. bine intales am folosit si un gainer bun care imi aporta calori multe de calitate si un antrenament specific....deci lasativa de prosti cu vitamine si toate rahaturile...d vitaminele sunt esentiale si fiecare pers trebuie sa ia doza zilnica de vitamine c,a,b d ect....deci fratilor daca vreti sa va ingrasati mancati si mancati mancare adevarata nu dulciuri si nustu ce....

#39
Dudu4

Dudu4

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.08.2015
ai dreptate marian187.
ca sa te ingrasi,adica sa iei in greutate si masa musculara trebuie sa consumi alimente de sanatoase,de baza, multi carbohidrati,proteine,grasimi si binenteles sa faci clar 3-4 antrenamente pe sapt. pt masa musculara...cu vitaminele e cu totul alta treaba.

#40
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Pentru ca unele chestii sunt ciclice?!

#41
SoftClint

SoftClint

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 28.02.2014
Ca sa iei in greutate trebe sa ai surplus caloric, si combinat cu o alimentatie diversifivata sa zic asa. Nu manci x mancare in fiecare zi, ar trebui sa mananci toat ce se poate cumpara mai de calitate de pe piata intr-o luna sau doua sa incerci din toate.
Si surplus caloric nu inseamna sa te chinui sa  mananci azi +5000kcal si maine deabea sa ajungi la 2000kcal. Deoarece corpul tau se va obisnui cu numarul acela si la un moment dat nu o sa mai pui, si evident e ca si cum ai face un pas inainte si unul inapoi. Trebuie sa cresti cu 50/150kcal pe saptamana cel mai bine si la pus masa si deficit caloric(-).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate