Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Constructia unei case 2012--2014

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Mosgerilla

Mosgerilla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.05.2012
Buna . Anul trecut (2011) mi-am cumparat un teren de 24 arii cu 2 case  si un grajd pe el . sint nelocuite de 15 ani . E intro zona foare frumoasa si buna de locuit a Reghinului . Am platit imens . dar nu-mi plac casele . Doar pt teren mai mult cu livada ,pomi fructriferi ,  o vale posibilitate lac  , etc etc  
Vreau sa demolez tot si sa refac , cit posibil sa refolosec caramizile curatate
Anul acesta ma-m apucat de demolat si reconstruit cu o firma de constr .o sa-mi iasa o casa intinsa in forma de L pe un singur nivel fara etaj , 3 camere ,living&bucatarie&dining intruna, 2 bai , spalator , garaj dublu ,sala cazanelor, sura de lemne , terasa toate sub un acoperis cam 320mp  
50.000 lei demolatu + reconstruit la rosu, fundatie, canalizare, zidarie, acoperis . Materialele le cumpar eu .
Are cineva idee cam la ce suma o sa ajung cu toate astea

#2
gbio2008

gbio2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.03.2012

View PostMosgerilla, on 2nd May 2012, 13:26, said:

Buna . Anul trecut (2011) mi-am cumparat un teren de 24 arii cu 2 case  si un grajd pe el . sint nelocuite de 15 ani . E intro zona foare frumoasa si buna de locuit a Reghinului . Am platit imens . dar nu-mi plac casele . Doar pt teren mai mult cu livada ,pomi fructriferi ,  o vale posibilitate lac  , etc etc  
Vreau sa demolez tot si sa refac , cit posibil sa refolosec caramizile curatate
Anul acesta ma-m apucat de demolat si reconstruit cu o firma de constr .o sa-mi iasa o casa intinsa in forma de L pe un singur nivel fara etaj , 3 camere ,living&bucatarie&dining intruna, 2 bai , spalator , garaj dublu ,sala cazanelor, sura de lemne , terasa toate sub un acoperis cam 320mp  
50.000 lei demolatu + reconstruit la rosu, fundatie, canalizare, zidarie, acoperis . Materialele le cumpar eu .
Are cineva idee cam la ce suma o sa ajung cu toate astea
sfatul meu: cauta un devizier care sa lucreze la o firma de constructii si pt o suma de bani sa-t ifaca o antemasuratoare si un deviz de lucrari. este ce-a mai valabila idee.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate