Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
4614 replies to this topic

#487
kayakmyak

kayakmyak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.10.2012

View Postredbull_666666, on 27 octombrie 2012 - 21:16, said:

Eu pot sa iti spun ca tip mai respingator ca cel de la DUAL sim nu vei gasi...am sunat la tel....il gasesti dupa ora X...daca are chef rasp daca nu ..asta e..e jupan ce sa faci..si daca rasp...vb f f flegmatic....
Eu pers am sunat de  N-ori acum un an si am intrebat asa mai in gluma....de ce rasp domle asa de greu la tel..si ataT de tarziu...la care tipul mi-a rasp.:
--hai dom'le  ce trebuie sa iti dau eu tie socoteala cand rasp si cand nu....ca sa nu mai spun ca intreband de una alta (bineinteles ca era legat de un tel dual sim,) mi-a spus sa scriu mail..ca nu poate tine telefonul ocupat ......
Te las pe tine sa tragi concluzia..cat e de serios....
Despre   RAZOR....un tip f f ''popular'' am intrebat care ar fi cel mai bun tel pt mine avand in vedere cateva criterii pe care vreau eu sa le indeplineasca tel dual sim...---- rasp pe privat----- prefer sa vb pe forum......deci f f corect....am  si continuat pe forum...iar in momentul cand aproape ca m-am hotarat sa cumpar ceva  (telefon ) am zis ca nu strica sa ai dau un tel...(mi-l daduse de prima oara cand l-am cerut  !!!! NR DE TEL ) omul fiind la sala   a rasp  f repede desi era ocupat....mi-a dat si inf necesare si  mi-a trimis si e-mail  omul dupa ce a iesit si a ajuns la magazin sau unde o fi fost omul.......deci....cauta prima data  un '''chiosc ''de telefoane la care sa fi primit ca un om....cu amabilitate...sa te ajute acel cineva daca e nevoie...pt ca vei vedea ai sa regreti in viitor cand vei avea nevoie de un ....soft pt ceva..program pt ceva si mai stiu eu ce pt telefon....chiar daca dai cu 10 dolari sau 20 sau 40 in plus crede-ma ca in timp nu vei regreta....doar pt simplul fapt ca vei fi tratat cum trebuie sa trateze orice vanzator un cumparator....CLIENTUL NOSTRU STAPANUL NOSTRU....

...eu intrebasem de cel de la DualStore ...un raspuns concludent, te rog!
Multumesc, astept raspunsul tau!

#488
redbull_666666

redbull_666666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.04.2009

View Postkayakmyak, on 28 octombrie 2012 - 11:57, said:

...eu intrebasem de cel de la DualStore ...un raspuns concludent, te rog!
Multumesc, astept raspunsul tau!
doar de acesta pot spune ceva de cei de la dual store...nu ma pronunt nu am avut contact cu ei....

#489
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Aproape ca am eliminat din calculul viitoarei achizitii pe Lenovo A789,ramanand astfel ZTE V970 versus Samsung S7562.V-as ruga sa ma sprijiniti cu argumente pro si contra(eu apreciez mai mult partea de telefonie duala-apropo,la ZTE daca vorbesti pe un sim daca te suna cineva pe celalalt sim el ce aude,dar si tu?precum si camera foto/video si accesul la internet).Multumesc anticipat !

Edited by iditzi23, 28 October 2012 - 15:29.


#490
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Chiar nu sunt in aceeasi categorie, samsung este cu 100 lei mai scump, dar are doar single core, mai putin ram, ecran mai mic, gpu mai slab. Mai degraba as compara allview p5 cu zte v 970.
Daca vorbesti pe un sim si esti sunat pe celalalt, va primi ton de ocupat.

#491
adoase

adoase

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 13.08.2006
Ton de ocupat sau ca are telefonul inchis? Ma refer in mod normal, fara sa faci redirectionare de pe un sim pe celalalt. Uite, de exemplu, am aflat ca la Orange PrePay nu merge redirectionare pe alt numar, doar daca e abonament, atunci cand se vorbeste pe celalalt sim, orange sa aparea doar ca are telefonul inchis...

Edited by adoase, 28 October 2012 - 16:12.


#492
redbull_666666

redbull_666666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.04.2009

View Postadoase, on 28 octombrie 2012 - 16:11, said:

Ton de ocupat sau ca are telefonul inchis? Ma refer in mod normal, fara sa faci redirectionare de pe un sim pe celalalt. Uite, de exemplu, am aflat ca la Orange PrePay nu merge redirectionare pe alt numar, doar daca e abonament, atunci cand se vorbeste pe celalalt sim, orange sa aparea doar ca are telefonul inchis...
la toate dual sim stand-by e acelasi procedeu..insa la samsung S duos cica se face treaba asta din meniu(se redirectioneaza pe celalalt sim...) sigur va da ca are tel inchis....daca e pe net sau e intr-o convorbire de pe sim 1....si e sunat pe sim 2....     uitate aici de la min 2,48.....si iti explica clar..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gJj3_84HNM4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by redbull_666666, 28 October 2012 - 16:18.


#493
adoase

adoase

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 13.08.2006
Da, insa cel putin pentru Orange PrePay nu o sa mearga. Scrie si pe site la Orange ca nu se poate redirectiona un sim PrePay. Cosmote PrePay permite redirectionarea iar despre Vodafone PrePay nu stiu. La abonamente, merge la toti operatorii.

@iditzi23 Eu unul am o parere foarte buna despre A789, sincer cred ca ar fi de preferat lui ZTE. Si ma gandesc ca P700i e si mai si...

#494
kayakmyak

kayakmyak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.10.2012

View Postredbull_666666, on 28 octombrie 2012 - 13:58, said:

doar de acesta pot spune ceva de cei de la dual store...nu ma pronunt nu am avut contact cu ei....

...Multumesc pentru raspuns...Posted Image intre timp am reluat navigarea pe forum ... imi amintisem ca pe undeva citisem de cei de la dual sim...asa ca i-am sters din lista mea de comercianti ...nu stiu insa nimic de cei de la DUALSTORE... si de asemenea, nu stiu daca tlf. lor sunt ok.Daca stie cineva imi poate spune si mie!?

Multumesc!

#495
adoase

adoase

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 13.08.2006
Eu m-am inteles ok cu cel de la dualsim (deci si oktal), mi-a lasat impresie buna. Am cumparat de la oktal A789 pentru cineva si dupa aproximativ o saptamana am fost la dualsim pentru trecerea in romana. Mi-a placut de el dar poate au fost si cazuri nefericite, cine stie...

Legat de dualstore, stai de vorba cu el/ei si vezi cum te intelegi, daca le au pe stoc etc. eventual fa-le o vizita (asta daca au sediu) si iti dai seama. Despre telefoane, eu cred ca mai toate sunt ok, toti le iau din China si le optimizeaza pentru noi. Asa ca poti face un backup la sistem sa-l ai de rezerva si instalezi tu ceea ce-ti place. Cel mai important e sa vorbesti cu ei legat de garantie, daca pica hardware telefonul sa nu se lege de faptul ca ai umblat in soft...

#496
sp4wned

sp4wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 09.09.2007

View Postadoase, on 28 octombrie 2012 - 18:55, said:

Eu m-am inteles ok cu cel de la dualsim (deci si oktal), mi-a lasat impresie buna. Am cumparat de la oktal A789 pentru cineva si dupa aproximativ o saptamana am fost la dualsim pentru trecerea in romana. Mi-a placut de el dar poate au fost si cazuri nefericite, cine stie...

Legat de dualstore, stai de vorba cu el/ei si vezi cum te intelegi, daca le au pe stoc etc. eventual fa-le o vizita (asta daca au sediu) si iti dai seama. Despre telefoane, eu cred ca mai toate sunt ok, toti le iau din China si le optimizeaza pentru noi. Asa ca poti face un backup la sistem sa-l ai de rezerva si instalezi tu ceea ce-ti place. Cel mai important e sa vorbesti cu ei legat de garantie, daca pica hardware telefonul sa nu se lege de faptul ca ai umblat in soft...

Si eu am cumparat in trecut de la dualsim
A fost totul ok.
Iar acum chiar daca nu cumparasem un smartphone de la el, si-a dat tot interesul pe email sa ma ajute (zeci de emailuri, chiar si spre seara noapte). La telefon nu am vb niciodata. Eu recomand.

#497
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postredbull_666666, on 28 octombrie 2012 - 16:15, said:


la toate dual sim stand-by e acelasi procedeu..insa la samsung S duos cica se face treaba asta din meniu(se redirectioneaza pe celalalt sim...) sigur va da ca are tel inchis....daca e pe net sau e intr-o convorbire de pe sim 1....si e sunat pe sim 2....     uitate aici de la min 2,48.....si iti explica clar..

de-aia am renuntat eu la ideea de a-mi lua dualsim smart.... si m-am orientat la un B7722.....dual CPU, cu toate facilitatile deq dualsim la maxim. Am vrut ceva sa mearga bine si pe Digi....si merge. E perfect pentru mine telefonul asta.

#498
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pentru cine doreste un dual sim activ fara niciun fel de limitare, B7722 mi se pare o buna alegere.
Cine il foloseste stie deja ca poate prelua un apel pe SIM 1 in timp ce are o convorbire pe SIM2 sau invers.

Un aspect pe care probabil putini il cunosc este si posibilitatea de a initia doua convorbiri simultane.
De exemplu ai sunat pe cineva de pe SIM1, poti initia o a doua convorbire de pe SIM2 si chiar poti alterna intre ele.

Din cate am citit aici exista numai doua modele dual sim activ cu android.
Nu stiu daca a incercat cineva nu doar sa primeasca doua apeluri simultan ci si sa initieze.

Edited by danutz1, 28 October 2012 - 21:19.


#499
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Eunu am incercat asta, dar m-ai facut curios  :)

#500
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pentru asta, in timpul apelului trebuie sa intri la Contacte si sa selectezi numarul care vrei sa-l apelezi. Dupa aceea vei putea face trecerea pe celalalt SIM si apoi sa apelezi. In timpul apelului simultan, trecerea de la un apel la altul se face apasand pe iconita fiecarul SIM din partea de sus a ecranului. Nu se poate face conferinta.

Avand in vedere ca fiecare SIM suporta pana la 5 apeluri simultane, se pot initia astfel doua conferinte cu pana la 5 interlocutori pentru fiecare, deci maxim 10 apeluri :naughty:

Edited by danutz1, 28 October 2012 - 22:07.


#501
adoase

adoase

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 13.08.2006
Exista vreo posibilitate la Android 4 sa setam ringtone diferit pentru fiecare sim in parte?

#502
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postdanutz1, on 28 octombrie 2012 - 21:18, said:

Din cate am citit aici exista numai doua modele dual sim activ cu android.
Poate mi-a scăpat, care sunt alea?

#503
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
ZTE U960 este deja cunoscut
Si mai este HTC T528:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iJ2A_QuQSro?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by danutz1, 29 October 2012 - 08:46.


#504
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
@danutz1: Tocmai vroiam sa arunc un pret pentru HTC T528W Posted Image - 1854 lei, si sa anunt o reducere de 10% timp de o saptamana pentru orice tableta sau telefon.

@adoase: Ar fi o varianta sa pui ton de apel persoanlizat pentru toate contactele SIM#1, si un altul pentru SIM#2 :)

Edited by razor1911, 29 October 2012 - 19:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate