Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
4614 replies to this topic

#3511
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
DSFA, recomand topic-ul dedicat pentru intrebari de genul :)

- - -
Rusii au publicat deja un review pentru Lenovo K920, are o autonomie de doua ori mai mare decat LG G3 pe partea de playback video! 9.5h in aceleasi conditii.

#3512
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
deleted

Edited by mobilewave, 07 August 2014 - 19:48.


#3513
pamfil nastase

pamfil nastase

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 04.02.2007
Eu tot mă uit dacă o scoate și Samsung ceva decent și care să nu fie mereu în urmă față de modelele lor single sim.

Cum mama naibii Galaxy S5 Duos are toate hălea, dar radio nu? O fi vreo greșeală pe gsmarena? Nici nu vreau să știu la ce preț ar ajunge în România.

#3514
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Cel mai probabil ca da, se discuta despre asta si pe aici, la multe telefoane scrie cã nu au desi au radio

#3515
cibu23

cibu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 06.04.2011

View Postpamfil nastase, on 07 august 2014 - 23:37, said:

Eu tot mă uit dacă o scoate și Samsung ceva decent și care să nu fie mereu în urmă față de modelele lor single sim.

Cum mama naibii Galaxy S5 Duos are toate hălea, dar radio nu? O fi vreo greșeală pe gsmarena? Nici nu vreau să știu la ce preț ar ajunge în România.
Da da, nu te lua dupa gsmarena la sectiunea de Radio. Nu e corect 99% din timp.

#3516
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Samsung a renuntat de ceva timp la radio FM, pentru smart-urile lansate. S5, S4 etc. nu au. Ei considera ca trebuie sa ascultam radio doar pe internet, nestiind ca la noi internetul mobil este inca foarte scump.
Tocmai de aceea nu voi cumpara Samsung. Mi se pare de minim bun simt sa ai radio FM.

#3517
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
Cum e foarte scump? Eu am internet din belgravistan si nu e scump deloc …:D

#3518
cibu23

cibu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 06.04.2011

View PostV_i_c_t_o_r, on 09 august 2014 - 08:13, said:

Samsung a renuntat de ceva timp la radio FM, pentru smart-urile lansate. S5, S4 etc. nu au. Ei considera ca trebuie sa ascultam radio doar pe internet, nestiind ca la noi internetul mobil este inca foarte scump.
Tocmai de aceea nu voi cumpara Samsung. Mi se pare de minim bun simt sa ai radio FM.

Chiar daca nu baga radio exista aplicatia asta https://play.google....fm_unlock&hl=en . Din cate am citit despre ea si din cate am inteles, chiar daca nu ai radio pe telefon aplicatia asta iti permite sa asculti radio (nu e online, foloseste frecvente de radio ca si aplicatiile default de radio).

Ia uitati ce ieftineala am gasit la presell pe Tiny Deal
http://www.tinydeal....e-p-134261.html .

E 88 USD si cel mai bine e ca suporta toate frecventele pe 3g.

#3519
ducipalu

ducipalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.12.2007

View Postcibu23, on 09 august 2014 - 12:22, said:

Ia uitati ce ieftineala am gasit la presell pe Tiny Deal
http://www.tinydeal....e-p-134261.html .
E 88 USD si cel mai bine e ca suporta toate frecventele pe 3g.
si nu inteleg de ce ai pus link la prastia asta cu pretentii pe topicul despre cel mai bun telefon dual sim. hai sa discutam si despre Karbonn, Phicomm, Doxio si alte branduri de debara

#3520
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Nu cred ca ezista o definitie pentru cel mai bun dualsim. Poatebfi cel mai bun la specificatii, la autonomie, la marime, la pret, etc.
Cel din link poate fi cel mai bun la un pret sub 90$ ca si asta de altfel: http://e.dx.com/coll...15dg310presale2

#3521
cibu23

cibu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 06.04.2011
@ducipalu -Lol, tu ai citit ce ai scris pana sa postezi?
    Cum ar fi ca fiecare postare facuta aici sa inceapa cu "acesta este cel mai bun dual-sim"
    Fii serios si gandeste-te pana sa postezi ceva, nu mai fii arogant degeaba!

    Ca sa fie in regula pentru tine, inainte sa ma gandesc sa postez un telefon aici, o sa iti dau un mesaj privat sa iti cer parerea.

Edited by cibu23, 10 August 2014 - 19:08.


#3522
ducipalu

ducipalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.12.2007

View Postcibu23, on 10 august 2014 - 19:07, said:

@ducipalu -Lol, tu ai citit ce ai scris pana sa postezi?
Cum ar fi ca fiecare postare facuta aici sa inceapa cu "acesta este cel mai bun dual-sim"
Fii serios si gandeste-te pana sa postezi ceva, nu mai fii arogant degeaba!

Ca sa fie in regula pentru tine, inainte sa ma gandesc sa postez un telefon aici, o sa iti dau un mesaj privat sa iti cer parerea.
da, chiar am citit.
nu sunt arogant si chiar gandesc inainte sa scriu.
ce ar fi sa includem in discutii no-name-uri de genul U400, S5 X si alte bazaconii?
nu trebuie sa-mi ceri parerea. in fine, pune link la ce vrei tu. dar sa stii ca sunt prastii si mai ieftine decat cea postata de tine, in aceleasi specificatii si asamblate manual in acelasi tip de depozit

#3523
cibu23

cibu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 06.04.2011

View Postducipalu, on 10 august 2014 - 21:00, said:


da, chiar am citit.
nu sunt arogant si chiar gandesc inainte sa scriu.
ce ar fi sa includem in discutii no-name-uri de genul U400, S5 X si alte bazaconii?
nu trebuie sa-mi ceri parerea. in fine, pune link la ce vrei tu. dar sa stii ca sunt prastii si mai ieftine decat cea postata de tine, in aceleasi specificatii si asamblate manual in acelasi tip de depozit
Da dar aici nu e un concurs in care daca unul posteaza detalii despre un telefon ceilalti trebuie sa gaseasca imediat altul mai fain in care sa arate ca cealalta persoana nu stie sa caute, sau altceva.

Nu zic ca asta e o marca arhicunoscuta sau ca ar fi ragnetul telefon-dual-sim. Dar am zis ca esti arogant fiindca vorbesti ca si cum esti singurul care stie ce e ala telefon-china sau care citeste gizchina.
E logic ca intotdeauna o sa fie un telefon mai bun, in functie de gusturile personale, decat cele prezentate aici. Doar ca nu prea vad rostul mesajului postat de tine.

#3524
ducipalu

ducipalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.12.2007
k. discutia deja se abate de la obiectivul topicului.
reformulez: nu as cumpara un telefon no-name, de la o firma fara istoric doar pe principiul ca e cu 40 de dolari mai ieftin decat un produs al altei firme chinezesti cu traditie.
telefonul asta e la presell, deci inca nu sunt review-uri obiective despre el.
insa, daca citesti niste pareri de pe amazon ale unora care au cumparat Laude s500 (predecesorul si foarte apropiat de s800, 97 usd pe tinydeal), vei vedea ca unii s-au confruntat cu probleme care nu "bat" cu specificatiile si reclama: lipsa 3G, viteza f mica, nefunctionarea unui slot, inghetarea ecranului, camera f. slaba, rezolutie proasta a ecranului etc. Cam diferenta de 40 de usd fata de un produs similar al unei firme cat de cat. Cat dai, atata face. Oricum, in afara de tinydeal, nici un alt site nu il comercializeaza, doar un student amarat de pe aliexpress
s500 s-a vrut a fi un telefon care sa semene cat mai mult cu S5 (si considerat o clona S5 de catre site-uri serioase din domeniu), destinat celor care nu-si permit un S5, dar ar vrea sa-l scoata la vedere pe terasa.("This isn't meant to be a quality product. It's a cheap, probably badly-made, clone to sell to people who want something that looks like an S5 but can't afford the real thing, possibly knocked-off in a backstreet workshop. These things are made because there are people who buy them, it's as simple as that".)
cat despre s800, cu 4 benzi in 3g, m-as mira sa functioneze toate. performanta costa, iar in cazul de fata cred ca iese din discutie.
P.S. Ia-o ca o parere fata de acest telefon, nu ca o dovada de aroganta.
aici ne exprimam pareri. imi pare rau ca nu ti-am putut lauda "telefonul"

Edited by ducipalu, 10 August 2014 - 23:59.


#3525
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postcibu23, on 09 august 2014 - 12:22, said:


Chiar daca nu baga radio exista aplicatia asta https://play.google....fm_unlock&hl=en . Din cate am citit despre ea si din cate am inteles, chiar daca nu ai radio pe telefon aplicatia asta iti permite sa asculti radio (nu e online, foloseste frecvente de radio ca si aplicatiile default de radio).

Ofera-ne mai multe explicatii... Cum si cu ce receptioneaza undele radio?

#3526
cmd

cmd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 28.06.2004
Poate ma ajuta domniile voastre cu un sfat: ce sa aleg intre un Doogee DG550 si Coolpad 7320 Posted Image

#3527
ducipalu

ducipalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.12.2007

View Postcmd, on 11 august 2014 - 12:44, said:

Poate ma ajuta domniile voastre cu un sfat: ce sa aleg intre un Doogee DG550 si Coolpad 7320 Posted Image

Coolpad. eu am un F1 si e impecabil

#3528
cmd

cmd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 28.06.2004

View Postducipalu, on 11 august 2014 - 14:16, said:

Coolpad. eu am un F1 si e impecabil

Imi lipseste la el Android 4.4 care zice-se e mai prietenos cu bateria..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate