Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

extindere RCS & RDS in tara

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3380 replies to this topic

#1711
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cata, peste tot unde apare HFC inseamna ca se va face retea noua GPON? Oare de ce la mine inca apare FTTC alaturi de FTTH?

Edited by MembruAnonim, 27 May 2018 - 11:03.


#1712
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
HFC e ceva generic. Sunt localitati in care chiar exista HFC si se vine cu fibra optica, dar, sunt si multe localitati in care nu exista retea deloc (tot apare HFC) pe site si urmeaza sa se traga fibra optica.

Ce mai conteaza la tine ? Ai deja cea mai buna tehnologie disponibila de pe piata. :D

#1713
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Normal, doar intrebam de ce apare asa. :D

#1714
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

View Postcatalinman, on 27 mai 2018 - 11:33, said:

HFC e ceva generic. Sunt localitati in care chiar exista HFC si se vine cu fibra optica, dar, sunt si multe localitati in care nu exista retea deloc (tot apare HFC) pe site si urmeaza sa se traga fibra optica.
Urmeaza sa se traga cu o aproximatie intre 6 luni si 10 ani! Posted Image Posted Image Posted Image

#1715
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postcatalinman, on 27 mai 2018 - 11:33, said:

Sunt localitati in care chiar exista HFC si se vine cu fibra optica, dar, sunt si multe localitati in care nu exista retea deloc (tot apare HFC) pe site si urmeaza sa se traga fibra
Si la mine apare HFC.
Daca e asa cum spui, asta ii cam da de gol si concurenta poate actiona proactiv.
Merg agentii de vanzari in localitatile unde urmeaza sa intre Digi si fac prelungiri pe reduceri minime.
Si cum oamenii nu sunt informati, semneaza cu ochii inchisi apoi le pare rau ca nu pot trece la Digi.

#1716
vast

vast

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 04.05.2008
@catalinman,

As dori sa stiu cand veti extinde reteaua de internet si TV in loc. Valea Lupului, Iasi. Am o casa construita in aceasta localitate, care practic a ajuns o extindere a Iasului, dar care a tot fost evitata de catre compania voastra. Culmea e ca in alte localitati din zona metropolitana Iasi sunteti prezenti, dar nu si in Valea Lupului. In configuratorul vostru apare HFC, dar cred ca apare doar ca sa nu fie nimic.

Sunt abonat la voi inca de cand ati ajuns si la Iasi in urma cu multi ani si m-am obisnuit cu serviciile voastre in apartamentul unde am locuit si in care a ramas soacra-mea. La casa in schimb, ca sa am internet la calculator trebuie sa fac tethering prin USB de pe telefon, dar merge relativ greu pentru ca in casa scade semnalul chiar si in 3G.

Multumesc anticipat de raspuns.

#1717
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012

View Postcatalinman, on 10 mai 2018 - 11:58, said:

Se investeste la greu si in Romania. Au cablat zeci de localitati noi in judetul Mures, in Timisoara, in Arges, samd.

Urmeaza un val de localitati noi in circa 2 saptamani si pe Ilfov. Posted Image
Pe Calarasi nimic?

Edited by Alex_23, 27 May 2018 - 18:33.


#1718
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

View Postvast, on 27 mai 2018 - 17:16, said:

@catalinman,

As dori sa stiu cand veti extinde reteaua de internet si TV in loc. Valea Lupului, Iasi. Am o casa construita in aceasta localitate, care practic a ajuns o extindere a Iasului, dar care a tot fost evitata de catre compania voastra. Culmea e ca in alte localitati din zona metropolitana Iasi sunteti prezenti, dar nu si in Valea Lupului. In configuratorul vostru apare HFC, dar cred ca apare doar ca sa nu fie nimic.

Sunt abonat la voi inca de cand ati ajuns si la Iasi in urma cu multi ani si m-am obisnuit cu serviciile voastre in apartamentul unde am locuit si in care a ramas soacra-mea. La casa in schimb, ca sa am internet la calculator trebuie sa fac tethering prin USB de pe telefon, dar merge relativ greu pentru ca in casa scade semnalul chiar si in 3G.

Multumesc anticipat de raspuns.
Nu au intrat in toata zona metropolitana, doar la casele din apropierea blocurilor. nu exista la nivel de comuna Digi. De exemplu in comuna Miroslava doar Valea Adanca cateva zone, in comuna Barnova doar cateva strazi din Paun, in comuna Holboca doar zona de blocuri Dancu, etc

#1719
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 14.05.2010

View Postxperia_ray, on 24 mai 2018 - 16:09, said:

Cica e nebunie pe la Melinesti zona aia , comuna Farcas, a ajuns rcs-rds, iar nesimtitii aia de la Akta aveau niste tarife enorme, acum cica ofera cablu la 19 lei, iar internetul la 15 lei cred ca sa isi mentina clientii ,la internet inca nu am aflat pretul, masini rcs-rds cica 4-5 ca sa ia clienti noi, batalie pe clienti, Akta trage cu dintii sa isi mentina clientii evident ca valoreaza mai putin cand i o cumpara Orange...
O sa cableze si in Danciulesti cu tehnologia ftth. Pret pachet cablu tv,internet si telefon fix aprox.40
roni

#1720
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Ce-s aia roni?

#1721
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

View Postdanutz1, on 28 mai 2018 - 00:04, said:

Ce-s aia roni?
Banuiesc ca pluralul la RON

#1722
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Asa banuiesc si eu.
Dar nu am auzit de ceva similar precum EURI, USDI sau GBPI.

Deci un alt cuvant inventat printre multe altele.
Si cum tot apare pe aici, crede lumea ca este corect sa-l foloseasca.

Edited by danutz1, 28 May 2018 - 06:59.


#1723
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Euri exista, dar la mancare.

#1724
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Acelea sunt E-uri. E altceva.

#1725
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Stiu dar imi zboara gandul la ele, sunt deadly tasty. Posted Image

#1726
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014
Sunt multe cuvinte imprumutate sau inventate pe care incepem sa le folosim, chiar daca suntem constienti ca nu exista in DEX, doar pentru ca suna misto sau melodios sau ca ni se pare ca gogoasa suna moldoveneste si am botezat-o gogoase!

#1727
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Gogoase poate ca se trage si de la Trazniti in/din NATO.

Mai e aia cu tzigare in loc de tzigara, dar cum urasc fumatul, imi place sa-l pocesc.

Hmm, majoritatea tehnicienilor RCS & RDS sunt si fumatori, e un job stresant.

#1728
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 17.09.2010
Mai exind sulele astea pe undeva reteaua ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate