Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Jingle.ro Motor de cautare produse - Pentru cei cu magazine online

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
puthre

puthre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.05.2004
S-a lansat motorul de cautare pentru produse Jingle.ro.
Motorul suporta identificarea culorii produselor  :coolspeak:  si cautarea dupa culoare, cautare utila mai ales pentru produsele de imbracaminte, lenjerie de pat, perdele, etc.

Inscrierea este complet gratuita, nu necesita backlink.

Edited by puthre, 21 April 2012 - 20:03.


#2
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Ai cateva probleme:
- schimba butonul ala pentru culoare, fa scrisul mai mare ca ma dispera
- Iti dau un exemplu de eroare: http://www.jingle.ro...ti&color=FF642B Nu recunoaste ce trebuie
- cand se mareste thumbul, sa nu se faca cat un cap de bivol, sa zicem la 120%-140% din dimensiunea initiala
- ce nume e ala "JINGLE" ??? Jingle bells

#3
puthre

puthre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.05.2004

 Owidiu, on 22nd April 2012, 22:09, said:

Ai cateva probleme:
- schimba butonul ala pentru culoare, fa scrisul mai mare ca ma dispera
- Iti dau un exemplu de eroare: http://www.jingle.ro...ti&color=FF642B Nu recunoaste ce trebuie
- cand se mareste thumbul, sa nu se faca cat un cap de bivol, sa zicem la 120%-140% din dimensiunea initiala
- ce nume e ala "JINGLE" ??? Jingle bells
- nu vad nici un motiv sa schimbam butonul pentru culoare, daca ai vreun argument, explica-l te rog
- In exemplul tau culorile sunt recunoscute foarte bine, cu o rata de recunoastere superioara oricarei solutii de cautare a produselor dupa culori existente online
- thumbnailul se mareste 200% din marimea initiala, marirea nu este din motive de estetica, ci din motive practice de vizualizare a detaliilor produselor.
- numele este "jingle" si conform wikipedia inseamna "A jingle is a memorable slogan, set to an engaging melody, mainly broadcast on radio and sometimes on television commercials."
Jingle bells e un cantec scris de James Lord Pierpont si se canta de obicei de craciun, nu are legatura cu termenul "jingle".

Multumim pentru feedbackul acordat.

#4
MediaJingles

MediaJingles

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.11.2010
Stimabile, termenul de "Jingle" nu are nici o legatura cu website-ul pe care l-ai realizat. Jingle, este cu totul altceva.  E ca si cum as face un site spre exemplu www.produse-naturiste.ro pe care sa vand masini si motociclete.   Bafta :)

#5
puthre

puthre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.05.2004

 MediaJingles, on 29th April 2012, 11:03, said:

Stimabile, termenul de "Jingle" nu are nici o legatura cu website-ul pe care l-ai realizat. Jingle, este cu totul altceva.  E ca si cum as face un site spre exemplu www.produse-naturiste.ro pe care sa vand masini si motociclete.   Bafta :)
Termenul Jingle inseamna mai multe lucruri (vezi http://en.wikipedia....disambiguation) ), inclusiv o specie de moluste :). E ca si cum as avea un forum care se cheama softpedia, pe care ar fi o bursa de imobiliare :)

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 puthre, on 30th April 2012, 21:13, said:

Termenul Jingle inseamna mai multe lucruri (vezi http://en.wikipedia....disambiguation) ), inclusiv o specie de moluste :). E ca si cum as avea un forum care se cheama softpedia, pe care ar fi o bursa de imobiliare :)
E foarte mișto numele, pe bune.

Te zgârie pe creier, tocmai pentru că n-are nimic de-a face cu ce face.

Te intrigă. Rămâne în memoria de lungă durată. => E bun.

#7
puthre

puthre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.05.2004

 OriginalCopy, on 2nd May 2012, 21:03, said:

E foarte mișto numele, pe bune.

Te zgârie pe creier, tocmai pentru că n-are nimic de-a face cu ce face.

Te intrigă. Rămâne în memoria de lungă durată. => E bun.

Merci de feedback. Ne-ar fi interesat totusi si un feedback legat de functionalitate, nu doar de numele siteului sau de design.

Multumim.

#8
puthre

puthre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.05.2004
Petru cei nemultumiti de design, am muncit in ultima vreme putin la el. Poate acum are mai multa trecere :)

#9
puthre

puthre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.05.2004
Am refacut designul la http://jingle.ro. Astept critici constructive si nu numai. :)

#10
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
Apoi, asa ca n-am avut ce face am aruncat si eu o cautare pentru vibratoare, sa vedem...

Am vazut carucioare de copii langa vibratoare adevarate (lol)

Pe de alta parte, cand am ajuns la pagina numarul doi, am observat ca preturile deja se schimba, au zerouri mult prea multe, nu mai sunt asezate cum trebuie, e o problema pe pagina doi, trei si asa mai departe.

Ps. Folosesc Firefox.

#11
puthre

puthre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.05.2004

 tosin, on 15 noiembrie 2012 - 02:47, said:

Apoi, asa ca n-am avut ce face am aruncat si eu o cautare pentru vibratoare, sa vedem...

Am vazut carucioare de copii langa vibratoare adevarate (lol)

Pe de alta parte, cand am ajuns la pagina numarul doi, am observat ca preturile deja se schimba, au zerouri mult prea multe, nu mai sunt asezate cum trebuie, e o problema pe pagina doi, trei si asa mai departe.

jucariile vibratoare sunt tot vibratoare sa stii :)
A fost o problema cu preturile la un feed, am rezolvat, merci.

#12
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
Nu stiu daca la tine s-a rezolvat, la mine nu s-a rezolvat. Problema apare acum doar pe pagina 2.

#13
puthre

puthre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.05.2004

 tosin, on 16 noiembrie 2012 - 19:00, said:

Nu stiu daca la tine s-a rezolvat, la mine nu s-a rezolvat. Problema apare acum doar pe pagina 2.
A mai durat putin pana s-a facut reindexarea. Acum nu mai apare problema nicaieri (sper :) )

#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 puthre, on 15 noiembrie 2012 - 00:55, said:

Am refacut designul la http://jingle.ro. Astept critici constructive si nu numai. Posted Image

schimba hostingul ca nu se incarca

#15
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Nu am cautat vibratoare ca nu ma intereseaza subiectul dar in schimb am cautat altceva.

Cateva sugestii:
1) Nu incerca sa bagi la cap sfaturile de aici(exemplu 'ahahah ce nume e asta", nu  asculta la toti atarnatorii)
2) Incearca sa faci website-ul mai mult "enduser friendly". Am cautat "masini #000000" si la "cautari mai specifice", vad  "masini #000000 +candy(55)", un enduser nu stie ce inseamna 000000 + candy ?! Nu am timp acum sa detaliez dar cred ca te prinzi tu.
3)Eu m-as muta pe  EN dar nu este proiectul meu.
4)Incearca sa implementezi "affliate link" si cand vizitatorii vor da  click pe articole sa ii duca doar cate websiteurile afiliate jingle.

Buna ideea, bafta.

#16
puthre

puthre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.05.2004

 demos, on 22 noiembrie 2012 - 01:38, said:


2) Incearca sa faci website-ul mai mult "enduser friendly". Am cautat "masini #000000" si la "cautari mai specifice", vad  "masini #000000 +candy(55)", un enduser nu stie ce inseamna 000000 + candy ?! Nu am timp acum sa detaliez dar cred ca te prinzi tu.
3)Eu m-as muta pe  EN dar nu este proiectul meu.
Buna ideea, bafta.
Inca nu mi-a venit nici o idee mai buna despre cum sa prezint cautarile mai specifice, poate sa afisez si un box colorat langa culoarea in hex ar fi mai sugestiv.
Ma gandesc si la EN, dar deocamdata testez marea cu degetul pe .ro, + ca pe EN concurenta e mult mai mare, si e si mult mai greu sa-l promovez deocamdata.
Merci mult de feedback.

#17
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Te-ai aruncat din start sa te bagi in programe de afiliere de 2 parale, din cauza asta site-ul este din punctul meu de vedere complet nefunctional, dau click pe rezultatul gasit si ma trimite pe o pagina de eroare de pe 2parale.
Eu nu as mai intra a doua oara pe un site care stiu ca nu a functionat cum trebuie de la inceput.

Edited by gumball3000, 01 December 2012 - 20:14.


#18
UnSceptic

UnSceptic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 20.08.2012
Nu inteleg cum gaseste motorul magazinele online!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate