Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Pisic indragostit de monitor

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005
Salut, cred ca suna cel putin comic, la ce ma poate duce mintea, dar chiar vreau sa stiu  daca sunt nebun pe bune sau nu.
Pisicul meu e foarte disperat dupa laptomul meu, deci pur si simplu cum ma vede cu laptopu in brate, hop si el pe taste, si apoi inevitabil cu ochii dupa cursor. Si sta si se uita foarte atent in ecran de la o distanta relativ mica. Asta e primu lucru, apoi urmeaza tv, care la ala mi se pare ceva si mai rau de atat ca e un lcd nesimtit si el se aseaza pe marginea patului care este la jumatate de metru de tv si se uita foarte atent la tv. Eu ma bucur ca ii place si ca e curios, e foarte amuzant, dar nu isi strica frate ochii?  Stiu, cred ca suna putin tampit ce cred eu, dar daca il las 3 ore, 3 ore sta si se uita la tv sau in ecranul laptopului.
P.S. ce pot sa ii fac sa nu-mi mai roada cablurile?! aproape ma lasa fara mouse, asta asa in 2 saptmani de cand ne cunoastem. Intr-un an nu vreau sa ma gandesc fara ce raman prin casa.

#2
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011
animalele de companie sunt simpatice, dar locul lor este afara, nu in casa cu oamenii. daca ai perdele sa nu crezi ca scapi cu ele intregi.mai bine il duci undeva la tara sa se joace in aer liber cat vrea.

Edited by inpain, 18 April 2012 - 18:45.


#3
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
fa-l manusi...

#4
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005
Am verificat sa nu fi postat cumva in alta categorie.
Deci nu eu sunt dobitocu care e pe langa subiect.....

#5
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 08.01.2010
Se plictiseste. Acum nu sunt eu expert in animale (am avut doar un mormoloc) dar cred ca are nevoie de un loc unde sa se poata juca gen un copac. Poate chiar o camera unde sa poata face orice.

#6
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005

View Postautoplayer, on 18th April 2012, 19:51, said:

Se plictiseste. Acum nu sunt eu expert in animale (am avut doar un mormoloc) dar cred ca are nevoie de un loc unde sa se poata juca gen un copac. Poate chiar o camera unde sa poata face orice.
Eu cred ca e prea bagat in seama nu ca se plictiseste. Are destule jucarii dar nu le foloseste singur. Daca ma joc eu cu el le baga in seama,daca nu.. prefera cablurile si jucariile stau prin casa degeaba.
Totusi eu vreau sa stiu treaba cu monitoru respectiv tv. Ceva sfaturi, cineva?!

#7
Artemis25

Artemis25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.04.2008

View Postregali, on 18th April 2012, 19:34, said:

Salut, cred ca suna cel putin comic, la ce ma poate duce mintea, dar chiar vreau sa stiu  daca sunt nebun pe bune sau nu.
Pisicul meu e foarte disperat dupa laptomul meu, deci pur si simplu cum ma vede cu laptopu in brate, hop si el pe taste, si apoi inevitabil cu ochii dupa cursor. Si sta si se uita foarte atent in ecran de la o distanta relativ mica. Asta e primu lucru, apoi urmeaza tv, care la ala mi se pare ceva si mai rau de atat ca e un lcd nesimtit si el se aseaza pe marginea patului care este la jumatate de metru de tv si se uita foarte atent la tv. Eu ma bucur ca ii place si ca e curios, e foarte amuzant, dar nu isi strica frate ochii?  Stiu, cred ca suna putin tampit ce cred eu, dar daca il las 3 ore, 3 ore sta si se uita la tv sau in ecranul laptopului.
P.S. ce pot sa ii fac sa nu-mi mai roada cablurile?! aproape ma lasa fara mouse, asta asa in 2 saptmani de cand ne cunoastem. Intr-un an nu vreau sa ma gandesc fara ce raman prin casa.

Cred ca e mic ca varsta si se plictiseste...de-aia roade tot...deci trebuie sa ii dai o ocupatie..In primul rand cumpara-i jucarii ca sa nu-ti mai roada cablurile. Cand vezi ca vrea sa roada un cablu indeamna-l la joaca cu jucaria lui ca sa capete interes pt ea si poate va uita de cabluri. Poti sa-i mai cumperi bete vitaminizante de ros, cred ca se gasesc si pentru pisici (pentru catei exista sigur), intereseaza-te la magazinele specializate in hrana pentru pisici.

#8
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005

View PostArtemis25, on 18th April 2012, 19:55, said:

Cred ca e mic ca varsta si se plictiseste...de-aia roade tot...deci trebuie sa ii dai o ocupatie..In primul rand cumpara-i jucarii ca sa nu-ti mai roada cablurile. Cand vezi ca vrea sa roada un cablu indeamna-l la joaca cu jucaria lui ca sa capete interes pt ea si poate va uita de cabluri. Poti sa-i mai cumperi bete vitaminizante de ros, cred ca se gasesc si pentru pisici (pentru catei exista sigur), intereseaza-te la magazinele specializate in hrana pentru pisici.
E o treaba buna faza cu betele, cred ca o sa incerc. De plictisit am scris si mai sus, dar cu monitorul nu ma dumirit nimeni inca...

#9
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012

View Postregali, on 18th April 2012, 19:57, said:

dar cu monitorul nu ma dumirit nimeni inca...

pisicul asta maine poimaine o sa devina electrician in prima faza (datorita cablurilor roase) ..........iar dupa aceea electronist intrucat se pare ca mai are o slabiciune si pentru lcd-uri si calculatoare  ........... ce sa mai vb, e dat dracu matu' asta

leaga-i de labute o surubelnita si vezi ce face cu ea ......

Edited by wide, 18 April 2012 - 19:24.


#10
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
eu , in nici un caz , nu eram off topic... ti-am sugerat o solutie care te scapa de toate belelele... daca nu vrei s-o pui in practica, e treaba ta... scuze, am uitat ! dobitoc sa-i spui lui tac-tu !

Edited by nelubuz, 18 April 2012 - 19:27.


#11
daniela_cotiga2002

daniela_cotiga2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 19.10.2011

View Postnelubuz, on 18th April 2012, 20:25, said:

eu , in nici un caz , nu eram off topic... ti-am sugerat o solutie care te scapa de toate belelele... daca nu vrei s-o pui in practica, e treaba ta... scuze, am uitat ! dobitoc sa-i spui lui tac-tu !

... mon cher, esti mai mult decat te-a intitulat 'regali' !

#12
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

View Postregali, on 18th April 2012, 19:34, said:

Pisicul meu e foarte disperat dupa laptomul meu, deci pur si simplu cum ma vede cu laptopu in brate, hop si el pe taste, si apoi inevitabil cu ochii dupa cursor. Si sta si se uita foarte atent in ecran de la o distanta relativ mica. ..
Asta e ceva obiesnuit la multe pisici, care natural sunt atrase de orice chestie mica ce se misca.. :)
Uita de "sfaturile" deplasate de a tine o pisica in curte (asta daca nu ai vila cu curte proprie si gard special/inalt a.i. sa nu poata trece peste sau sub) si fa-i rost de 'jucarii' adecvate (si o hartie mototolita legata de o 'undita' e perfecta).

#13
Artemis25

Artemis25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.04.2008

View Posttudor_turcu, on 20th April 2012, 23:55, said:

Asta e ceva obiesnuit la multe pisici, care natural sunt atrase de orice chestie mica ce se misca.. :)
Uita de "sfaturile" deplasate de a tine o pisica in curte (asta daca nu ai vila cu curte proprie si gard special/inalt a.i. sa nu poata trece peste sau sub) si fa-i rost de 'jucarii' adecvate (si o hartie mototolita legata de o 'undita' e perfecta).


Incearca sa ii pui o oglinda sa se vada in ea...poate uita de monitor.... :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate