Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 

DVD Divx Player Hyundai

- - - - -
  • Please log in to reply
302 replies to this topic

#1
zizi

zizi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.03.2005
cunoaste cineva detalii despre dvd-ul Hyundai divx care este la oferta in metro?

#2
mariusm2

mariusm2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 04.04.2005
Cred ca are chipset Mediatek(dupa cum arata meniul).Citeste bine subtitrarile cu extensia srt. Citeste si subtitrarile cu extensia sub, dar la acestea subtitrarea este defazata fata de imagine(am transformat un sub in srt si a mers bine).Nu vede deloc TZ iar SH este incorect.Un cd nu l-a vazut ,poate ca era codat cu xvid(nu am avut timp sa vad cu ce era codat).

Edited by mariusm2, 14 April 2005 - 09:03.


#3
zizi

zizi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.03.2005
mersi de informatii, dar daca nu am stiut nimic despre el mi-am luat un combo schneider vcd 7040.

#4
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

mariusm2, on Apr 14 2005, 09:00, said:

Cred ca are chipset Mediatek(dupa cum arata meniul).Citeste bine subtitrarile cu extensia srt. Citeste si subtitrarile cu extensia sub, dar la acestea subtitrarea este defazata fata de imagine(am transformat un sub in srt si a mers bine).Nu vede deloc TZ iar SH este incorect.Un cd nu l-a vazut ,poate ca era codat cu xvid(nu am avut timp sa vad cu ce era codat).

<{POST_SNAPBACK}>


Care este denumirea exacta a playerului?
Pune si tu ceva screenshoturi din meniu si cu subtitrarea (pe 2 randuri si cat mai lunga).

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 14 April 2005 - 17:02.


#5
zizi

zizi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.03.2005
denumirea exacta, adica ce scrie pe el este : vcd 7040 divx-y, iar in fata scrie gpx, nu silva. cred ca screenshoturile si subtitrarea numai luni o sa reusesc e pun.
Maestre Mtz, daca tot esti dispus sa ma ajuti, spune-mi te rog cu apas setup 1379. De cateva zile tot citesc pe forum, sa ma cultiv in ale playerelor divx, dar cand sa pun in practica, e mai greu.  Oricum sa stii ca este de apreciat mult "munca voluntara" care o faci pe acest forum. FELICITARI !

#6
mariusm2

mariusm2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 04.04.2005
DVD-ul este Hyundai DVD 010B. Saptamana viitoare am sa incerc sa pun screenshoturi din meniu si cu subtitrare.L-am cautat pe internet dar nu l-am gasit nicaieri.Am incercat sa aflu ce firmware are dar nu a mers (1379,1357, display).

#7
mariusm2

mariusm2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 04.04.2005
A mers totusi cu setup + 1379

VERSION          05.00.03.06
SUB-VER          00.00.00.01
8032                05.00.03.06
SERVO             01.10.00.00
RISC                05.00.03.06
DSP                 03.03.00.96
REGION CODE  0

Din pacate nu am avut cu ce sa fac niste poze.

#8
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Nu mai este nevoie. Este cu chipset MTK.

enjoy,
Mtz

#9
zizi

zizi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.03.2005
Ptr. Mtz,
am postat iformatiile despre gpx 7040 in threadul cu dvd cu chip mtk. Am cerut prima data informatii despre hyunday dar am zis ca am renuntat si am luat combo 7040. Cred ca s-a facut o confuzie pe parcurs.

#10
CaptureGuy

CaptureGuy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2005
Pt. cei interesati:
Hyundai DVD 010B e printre putinele playere DVD care reda corect&frumos DivX 5.x facut ("de casa") la 720x576 si 2Mbps.
Am vrut sa cumpar un player iar unul din criteriile mele a fost:
-sa redea corect DivX ultima generatie (in urma cu 3 luni nu exista inca DivX 6.x).
Un alt criteriu:
-pretul
M-am perindat din magazin in magazin cu un CD facut de mine si am cerut DEMO.
In acest fel am testat vreo 7-8 modele care purtau logo-ul DivX pe ele.
Surpriza:
-ba nu se vedea decat negru si se auzea doar sonorul
-ba "ingheta" la primul cadru si se auzea doar sonorul
-ba nu facea nimic.
Hyundai DVD 010B merge bine si la DVD-uri si la DivX-uri "Home Made".
Si nu e scump.

#11
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
hai sa fim seriosi cu 010B:
- subtitrarea este la stanga, mica, alba fara outline si nu se vede pe fond deschis la culoare.
- litera tz nu o arata niciodata. Asa ca subtirarile se vad super-naspa. Litera tz este sub forma de cerculetz. :D
- o groaza de buguri in meniuri, unele dintre ele ducand la blocarea playerului. In meniu are setare pentru VGA, dar playerul nu are asemenea iesire. :D Mai sunt si alte aiureli...

Partea naspa este ca 010B nu se mai importa, asa ca acest player nu va avea niciodata firmware oficial mai bun. Si nici modelul nou care va aparea nu va avea asa ceva. Asa ca deocamdata este o mare tzeapa, sau postul precedent poate fi considerat spam. :D :P

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 08 March 2006 - 20:10.


#12
floppy2005

floppy2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 15.08.2005
Mi-am luat de la Metro un DVD k309 Hyundai ( desi nu cred ca e facut de ei ).
Am probleme cu subtitrarile (cele cu extensie .sub ; cele cu srt merg bine ), dar literele sunt prea mici si de multe ori imi lipsesc de la inceputul sau sfirsitul rindului
In plus se opreste aleator , scoate CD-ul tot aleator etc.

As dori un update de firmware daca a reusit careva sa faca rost , ca eu nu gasesc nicaieri.

  Multumesc

#13
starsoft

starsoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.03.2004
Same problems here !
Meniul este identic cu cel de la Eboda 555x si sper sa putem folosi unul din minunate firmware-uri facute de Mtz sau oficiale.
Stie cineva daca se poate asa ceva sau de unde putem descarca un firmware pt el care sa inlature problemele ?

#14
lu_k-309

lu_k-309

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 29.08.2005
Slabe sanse sa rezolvi Hyundai-ul, eu l-am returnat la magazin dupa ce am primit rezolutie Nu se poate repara de la service.
Era imposibil sa te uti la un film, scotea DVD-ul aleator...

L-am inlocuit cu un Allview 4011 profi (Divx + Xvid) pina acum sunt multumit de el, stie subtitrari Ro - afisate corect, centrate, vizibile..., are meniu Ro si are sw upgradabil pe site-ul importatorului.

P.S.
Sw-ul K-309 l-am modificat putin, am pus caracterele lui MTZ ( arata mult mai civilizat ) dar nu am reusit sa-l fac sa afiseze subtitrarea corect si centrat.
Gasesti sw-ul modificat de mine pe forum-ul lui MTZ si prin altele...

Edited by lu_k-309, 29 August 2005 - 14:30.


#15
newdevilus

newdevilus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.08.2005
Am probleme cu dvd-ul hyundai k-309. Poate cineva sa ma ajute?Multumesc anticipat.

#16
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,103
  • Înscris: 02.09.2005
ok, si ce ar trebui sa faca cei care citesc topicul tau? sa se apuce sa scrie tot ce stiu ei despre aparatul tau? :confuzzled:

#17
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

jericho, on Sep 6 2005, 09:27, said:

ok, si ce ar trebui sa faca cei care citesc topicul tau? sa se apuce sa scrie tot ce stiu ei despre aparatul tau? :confuzzled:

<{POST_SNAPBACK}>

Nu ai trebuie un firmware si nu are de unde sa il ia.

#18
vdany

vdany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.09.2005
Am si eu probleme cu Hyundai DVD K309, in special cu subtitrarile care sunt decalate si au fonturi nashpa de tot. Stie cineva unde pot gasi vreun update de firmware?

Sau daca este cineva mai priceput ca mine in modificarea unui firmware ii pun la dispozitie fisierul bin. Eu am reusit cu MTKRemaker doar sa modific fontul subtitrarii(n-am reusit cu diacriticele insa). Problema decalajului subtitrarii nush cum sa o rezolv. Astept sugestii. Daca se mai confrunta cineva cu aceeasi problema il rog sa-mi raspunda.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate