Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

The Amazing Spider-Man (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Cu un nou interpret (britanicul Andrew Garfield), aventurile popularului supererou o iau de la început: îl vom vedea pe Peter din nou la liceu, chinuindu-se să-și stăpănească super-puterile și să-i țină piept periculosului său oponent, Șopârla.

Regia:

Marc Webb
Gen film:
Acțiune/Aventura/Thriller
Link imdb:
http://www.imdb.com/title/tt0948470/
Premiera in Romania:
06.07.2012

[ http://static.cinemagia.ro/img/db/movie/01/91/67/the-amazing-spider-man-407860l.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Actori principali:


[ http://img401.imageshack.us/img401/1593/spideyv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Trailer:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/di7VkCDOY_M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Ce frumoasa-i Emma Stone  :wub:

#3
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Eu zic ca filmul asta va fi mai bun decat primul Spidey doar pentru simplul fapt ca nu mai joaca Tobey.E un actor mediocru (mult spus).

Edited by Dany noob, 09 April 2012 - 15:48.


#4
Becoming

Becoming

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 21.09.2009

View Posttom_1133, on 8th April 2012, 15:20, said:

Ce frumoasa-i Emma Stone  :wub:

Nu`i rea  :coolspeak:

#5
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008
Iarasi :huh: ?! Am inteles ca "nasterea" Paienjenasului Viteaz este o minune, dar incepe sa devina plictisor sa revezi aceeasi poveste intruchipata de alte fete! Ar fi atitea aventuri pe care Tesatorul sa le parcurga, dar se pare ca trebuie sa ne multumim cu "Un Nou Inceput". :closedeyes:

#6
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012
WTF... Iara îl musca ba paiajenul, iara alearga sa o fecundeze pe aia, deci aveam sansa ca în S3 poate o lasa gravida, adica trece de prima baza.
Un actor necunoscut, veche poveste, nimica nou.
Ps: Sa nu fie vreo gluma de 1Aprilie!?

#7
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostAirGod, on 12th April 2012, 21:05, said:

Un actor necunoscut
Hai reformuleaza, te rog.
Nu de alta dar Andrew a jucat in niste chestii foarte misto...cum ar The Social Network. E tanar, da...dar promite mai mult decat Tobey.

#8
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010
Eu îi preferam pe Toby si Kirsten.  :rolleyes:

#9
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostSophistiKat, on 13th April 2012, 20:59, said:

Eu îi preferam pe Toby si Kirsten.  :rolleyes:
Ea ca ea, dar el e o catastrofa, chiar nu pricep cine naiba il lua in serios.
Spidey e cam interiorizat si cam timid asa ca personaj, dar nu cat Tobey. Ala a depasit recordul.

#10
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postsearcher-star, on 17th April 2012, 09:27, said:

Ea ca ea, dar el e o catastrofa, chiar nu pricep cine naiba il lua in serios.
Spidey e cam interiorizat si cam timid asa ca personaj, dar nu cat Tobey. Ala a depasit recordul.
Uitându-ma la trailer, Andrew si Emma mi-au dat un feeling de awkwardness.
Dar au gasit un bun compromis producatorii > actori cât de cât cunoscuti, si care nu cer 15 milioane de dolari pe film!  :rolleyes:

#11
willa

willa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 27.06.2010
Andrew Garfield - Spiderman,  Adrien Brody - Predators, si exemplele pot continua in ceea ce priveste roluri atribuite gresit. Chiar nu-mi place sa-l vad pe Garfield asta in rolul lui Spiderman, poate ca are talent si e de perspectiva considerand ca e tanar, dar pur si simplu he can't be Spidey. Iar pe de alta parte, ideea de a incepe o noua serie de filme Spiderman nu ma incanta sub nicio forma, era mai bine daca continuau cu Tobey.

#12
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012

View PostM0n0, on 12th April 2012, 22:24, said:

Hai reformuleaza, te rog.
Nu de alta dar Andrew a jucat in niste chestii foarte misto...cum ar The Social Network. E tanar, da...dar promite mai mult decat Tobey.
Pentru mine este cam necunoscut... nu am urmărit The Social Network, acuma dau și eu pe IMDB să văd ce este cu el.
Oricum eu așteptam Spiderman... dar să fie ceva poveste nouă... nu tot ăia.
Că vine vorba: Acuma câteva zile căutam să stau și eu liniștit la TV, butonez până dau pe Protv, era Mr. Magorium's Wonder Emporium (nu l-am prins de la început, știam de el normal că l-am văzut pe IMDB) - un film care am zis PAS după descriere, poze + cine juca în el, m-am așezat să îl văd din lipsă de alternative pe tv: Un film simpatic care merită văzut cu familia, adică mi-a trecut timpul plăcut + încheie povestea frumos de îți pare rău că se termină așa de brusc.
Ieri urmăream emisiunea aia cu publicitate de pe Protv: Acolo am văzut un film: Undeva în Palilula! - Românesc și pare amuzant... să văd pe unde îl văd și eu.

#13
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Dimpotriva..eu nu am citit benzile desenate originale , dar cei care le-au citit au spus ca Andrew e mult mai credibil in rolul de Spider-Man decat Tobey.Cred ca avea ceva legatura cu faptul ca pare putin mai ..."geek" decat Tobey.In orice caz , e un actor mult mai talentat.Mai mult decat atat , am auzit ca va face multe stunt-uri de unul singur deci nu vom avea 100% CGI in lupte.

In ceea ce priveste povestea , chiar daca e reboot , se lupta cu Lizzard , un inamic pe care nu l-am mai vazut pe marile ecrane , deci tot va avea acel feeling de "fresh".

Oh , era sa uit , trailer nou , parca pare mai convingator asta :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_7BOG5BkF_Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dany noob, 23 April 2012 - 16:57.


#14
n00bzZ

n00bzZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.09.2010
New Trailer

Arata bine, can't wait :)

#15
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Cam naspa CGI-ul, cealalta serie  arata mult mai bine. Astia sunt prea "luciosi", parca e joc video.

#16
n00bzZ

n00bzZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.09.2010
Amazing Spider-Man 4 Minute Exclusive Super Preview

...care de fapt e doar 1 min jumate. restul sunt aceleasi scene din ultimul trailer  :rolleyes:

#17
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Vazut.
Nu mai bun decat Iron Man si Batman, care dupa parerea mea raman referinta in materie de filme cu supereroi, dar digerabil.
Si scenele de first person se vad excelent in 3D.
Altfel poveste simpatica, Emma Stone chiar are potentia.
Garfield e mai putin retard decat Tobey. ceea ce e ok.
Referitor la Tobey, dupa Ciderhouse Rules nu cred ca a putut sa iasa din rolul de usor autist. Sau doar asa zambeste el. Inca nu mi-am dat seama.

Oricum efecte de nota 9:50 si umorul de situatie e mai bun decat in celelalte iteratii.

#18
EtnicUngur

EtnicUngur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 21.06.2012

View PostDany noob, on 23rd April 2012, 17:53, said:

Dimpotriva..eu nu am citit benzile desenate originale , dar cei care le-au citit au spus ca Andrew e mult mai credibil in rolul de Spider-Man decat Tobey.Cred ca avea ceva legatura cu faptul ca pare putin mai ..."geek" decat Tobey.In orice caz , e un actor mult mai talentat.Mai mult decat atat , am auzit ca va face multe stunt-uri de unul singur deci nu vom avea 100% CGI in lupte.
In ceea ce priveste povestea , chiar daca e reboot , se lupta cu Lizzard , un inamic pe care nu l-am mai vazut pe marile ecrane , deci tot va avea acel feeling de "fresh".

Oh , era sa uit , trailer nou , parca pare mai convingator asta :
Hell YES!
Fuck un Spider-Man mai agresiv, parca m-am saturat sa il tot vad pe ala emo care doar era trist and SHIT.
Il trec pe lista de vazut!

View PostdanX, on 19th July 2012, 14:46, said:

Vazut.
Nu mai bun decat Iron Man si Batman, care dupa parerea mea raman referinta in materie de filme cu supereroi, dar digerabil.
Si scenele de first person se vad excelent in 3D.
Altfel poveste simpatica, Emma Stone chiar are potentia.
Garfield e mai putin retard decat Tobey. ceea ce e ok.
Referitor la Tobey, dupa Ciderhouse Rules nu cred ca a putut sa iasa din rolul de usor autist. Sau doar asa zambeste el. Inca nu mi-am dat seama.
Oricum efecte de nota 9:50 si umorul de situatie e mai bun decat in celelalte iteratii.
Iron Man are CGI bestial si Robert Downey Jr. are un rol de nu îti dai seama ce vrei sa vezi mai mult: scene de lupta Vs. ala fiind porc cu femeile.
Batman doar filmele cu Christian Bale, restul NUP.
Batman Begins am zis ca o sa îl vad la plictiseala si am ramas WTF... BATMAN nu mai îi fetita.

Edited by EtnicUngur, 19 July 2012 - 14:00.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate