Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Portare Zapp -> Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
Beavix

Beavix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 13.10.2003
Aș vrea să-mi transfer două abonamente din Zapp în Cosmote, să-mi păstrez numerele și să-mi iau două telefoane noi. Știe cineva unde ar trebui să mă adresez pentru asta? La un magazin Germanos? Ultima dată când am trecut pe la un astfel de magazin în Suceava, tipa de acolo era habarnistă în ceea ce privește Zapp-ul.

Ce se întâmplă în acest caz cu rezilierea la Zapp? Vor trece cu vederea taxa aia de reziliere? Că practic rămân în ograda Cosmote...

#2
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
Portarea se face la un magazin Germanos iar contractul cu Zapp se  reziliaza, chiar daca  esti in perioada contractuala..

Edited by mac_razvan, 06 April 2012 - 16:08.


#3
Beavix

Beavix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 13.10.2003

 mac_razvan, on 6th April 2012, 17:08, said:

Portarea se face la un magazin Germanos iar contractul cu Zapp se  reziliaza, chiar daca  esti in perioada contractuala..

Asta înseamnă că nu vor exista penalizări pentru reziliere înainte de termen de la Zapp? Sau...?

#4
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
Rezilierea va fi fara taxe, suna la 111 apoi intreaba si la Germanos.

#5
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Am si eu o mica curiozitate:

Am inteles ca in cazul portarilor din Zapp in Cosmote nu se percepe taxa de reziliere pentru contractele aflate inca in perioada minima de valabilitate, dar daca s-ar dori portarea intr-o alta retea decat Cosmote?

Atunci s-ar percepe taxa de reziliere? :huh:

#6
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Da.

#7
Bogdi_Marian9914

Bogdi_Marian9914

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 04.02.2012
Dar am auzit ca se pot porta si abonamente de Connect EVDO, pe cartela de voce Cosmote
Dar atunci va mai fi taxa de reziliere?

#8
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,527
  • Înscris: 20.10.2006
Chiar interesant, in caz ca se porteaza un abonament de voce pe cartela Cosmote e taxa de reziliere ? Sau trebuie sa fie tot abonament si la Cosmote ?

#9
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Nu poti porta postpaid pe prepaid si viceversa.

#10
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 RealThing, on 10th April 2012, 16:16, said:

Nu poti porta postpaid pe prepaid si viceversa.
serios??? io cred ca faci confuzie cu alceva: fix portat la mobil -nu se poate (valabil si viceversa),portare doar pe acelasi titular ,portare pe acelasi tip de titular(juridic la juridic,fizic la fizic).ca si exemplu am portat un prepaid la postpaid fara probleme(eu am fost si client dar si vanzator...).neclaritati?

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Corect! Oricare operator preia prepayd pe abo. Ar fi idioti sa nu o faca.

#12
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Da, corect, m-am grabit si am gresit, restrictia este doar pentru range de mobil-fix si invers.

#13
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 RealThing, on 11th April 2012, 10:26, said:

Da, corect, m-am grabit si am gresit, restrictia este doar pentru range de mobil-fix si invers.
te felicit pt puterea de a-ti recunoaste greseala !am trecut si eu printr-un episod identic si am procedat la fel. inca o data :bravo :peacefingers:

#14
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Pai deh, am dat-o de gard bine :) invatatura de minte sa fiu mai atent la ceea ce debitez cand ma grabesc :)

#15
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 RealThing, on 14th April 2012, 16:56, said:

Pai deh, am dat-o de gard bine :) invatatura de minte sa fiu mai atent la ceea ce debitez cand ma grabesc :)
tu ai fost mic copil,eu am dat-o in gard urat de tot si vorba ai lucrez cu informatiile respective zi de zi.. :rolleyes: .sa fii iubit si HRISTOS A INVIAT !

#16
Dukuletz

Dukuletz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 26.02.2007
Am si un abonament Zapp, de ceva timp am auzit ca oameni au inceput sa faca portare catre Cosmote pentru ca Zapp nu va mai exista si se pierde si numarul daca nu fac ceva.
Contractul este pe firma, s-a expirat perioada contractuala.

As vrea sa trec pe cartela ca este mult mai avantajos. Se poate porta de la firma la cartela?

#17
Bogdi_Marian9914

Bogdi_Marian9914

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 04.02.2012

 Dukuletz, on 27th July 2012, 22:12, said:

Am si un abonament Zapp, de ceva timp am auzit ca oameni au inceput sa faca portare catre Cosmote pentru ca Zapp nu va mai exista si se pierde si numarul daca nu fac ceva.
Contractul este pe firma, s-a expirat perioada contractuala.

As vrea sa trec pe cartela ca este mult mai avantajos. Se poate porta de la firma la cartela?


Da, daca tu esti administratorul pe numar.

#18
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

 Dukuletz, on 27th July 2012, 22:12, said:

Am si un abonament Zapp, de ceva timp am auzit ca oameni au inceput sa faca portare catre Cosmote pentru ca Zapp nu va mai exista si se pierde si numarul daca nu fac ceva.
Contractul este pe firma, s-a expirat perioada contractuala.

As vrea sa trec pe cartela ca este mult mai avantajos. Se poate porta de la firma la cartela?
Nu se va intampla nimic cu Zapp fara ca tu sa fii anuntat in timp util si oricum ti s-ar propune o varianta avantajoasa de a trece in acel moment la Cosmote. Nu iti vei pierde numarul, il vei putea chiar si porta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate